UberSoldier (PC)

ObserwujMam (86)Gram (21)Ukończone (19)Kupię (1)

UberSoldier - beta test (PC)


bigboy177 @ 00:00 22.03.2006
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Realistycznych gier z czasów drugiej wojny światowej mamy całe mnóstwo. Począwszy od strategii czasu rzeczywistego, przez symulatory lotu, a na strzelankach skończywszy.

Realistycznych gier z czasów drugiej wojny światowej mamy całe mnóstwo. Począwszy od strategii czasu rzeczywistego, przez symulatory lotu, a na strzelankach skończywszy. Królem ostatniego wymienionego przeze mnie gatunku jest bez zaprzeczalnie Call Of Duty, i raczej każda produkcja jest oceniana przez pryzmat dzieła Infinity Ward. Aby nie stawać do walki z tak trudnym rywalem niektórzy developerzy postanawiają pójść własną drogą i wykreować własną rzeczywistość, w której wojna wcale nie potoczyła się w sposób znany nam z historii, lecz całkowicie odmiennie. Pierwszą tego typu produkcją, jeśli mnie pamięć nie myli była gierka zatytułowana Iron Storm.W Iron Storm Pierwsza Wojna Światowa trwała przez dziesiątki lat, a cały znany nam obecnie świat wyglądał jak jedno wielkie pole bitwy. Już wkrótce do rąk rządnych zabawy graczy trafi kolejna gra, w której nie wszystko jest takie jak w podręcznikach szkolnych. Znana z gier strategicznych firma CDV postanowiła wyprodukować rasowego FPSa, w którym zwiedzimy równoległą rzeczywistość, a za środek transportu podczas podróży posłuży nam ciał UberSoldier’a czyli super żołnierza.

Niedawno miałem okazję zagrać w beta wersję najnowszego dzieła studia Burut i muszę się przyznać że byłem zaskoczony tym co udało im się stworzyć. Początek zabawy jest wręcz idealny. Zaczynamy w pewnego rodzaju szpitalu. Nie jest to jednak typowy ośrodek, w którym przywraca się do zdrowia osoby którym nie poszczęściło się w życiu; lecz miejsce „hodowli” super żołnierzy. Gracz wciela się w postać jednego z takich modyfikowanych wojaków i postanawia zadziałać na własną rękę. Z początku jesteśmy całkowicie zdezorientowani, nie posiadamy żadnej pukawki i musimy bronić się przy pomocy pięści. Biegający po szpitalnych salach strażnicy oraz cała chmara wariatów dość skutecznie utrudniają naszą ucieczkę, jednak ostatecznie udaje nam się znaleźć wyjście. Po przejściu pierwszych kilku poziomów niestety zaczęły pojawiać się błędy wynikające z dość wczesnego stadium gry, i musiałem przerwać zabawę, jednak to co udało mi się ujrzeć do tej pory zarysowało obraz całkiem przyjemnej gry.

Najważniejszym czynnikiem w każdej strzelance jest oczywiście grywalność. W przypadku UberSoldier wszystko trzyma się kupy i zapewnia dobrą zabawę. Przygotowana dla gracza fabuła jest wciągająca, zaskakująca i lekko tajemnicza, a co za tym idzie sprawia iż mamy ochotę przeć do przodu aby poznać wszelkie jej niuanse. Niestety w miarę progresji na kolejne poziomy, część fabularna poczyna się usuwać na dalszy plan a wyłania się czyste nawalnie do wszystkiego co krzyczy i posiada broń. Muszę przyznać, iż ten fakt zawiódł mnie dość konkretnie gdyż miałem nadzieję na trochę mocniejsze uwydatnienie przeszłości postaci głównego bohatera, oraz oczywiście całej afery z super żołnierzami. Ostatecznie jednak cała fabuła ogranicza się do znalezienia źródła wszelkiego zła na świecie i wyeliminowania go. Nie trudno się również domyślić, iż nasz heros jest jedyną osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje do osiągnięcia tego celu, i przez większą część zabawy podążać będziemy sami.Projekty poziomów są bardzo ważnym elementem każdej gierki, ponieważ to one są odpowiedzialne za sporą część przyjemności. UberSoldier na szczęście nie należy do produkcji w których ganiamy po labiryncie pełnym drzwi i szukamy tych jedynych które zostały otwarte. Nie musimy także szukać różnokolorowych kluczy, lub też kart bezpieczeństwa otwierających drogę do dalszej części labiryntu. Osoby odpowiedzialne za wygenerowany w grze świat pokazały na co je stać, i dlatego zwiedzimy wiele różnych lokacji takich jak szpital, fabryki, tajne bazy itd. Każde miejsce charakteryzować będzie się odmiennym klimatem i pełne będzie różnego pokroju bandziorów pragnących naszej jak najszybszej śmierci.

Screeny z UberSoldier (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?