Farming Simulator 22 (PC)

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (2)

Widzieliśmy Farming Simulator 22 - sam zostań Rolnikiem z Podlasia (PC)


bigboy177 @ 09:13 08.09.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Skoro o latach mowa, w Farming Simulator 22 istotną rolę odgrywają pory roku. Grający musi być bowiem świadomy upływającego czasu oraz tego, co z nim związane, czyli zmieniających się temperatur oraz warunków pogodowych. Konieczne jest więc obsianie pól w odpowiednim momencie, a następnie takie ich wykorzystywanie by zmaksymalizować zyski. Widząc kiepską aurę na horyzoncie, możemy np. zawczasu zgromadzić zboża, a potem sprzedawać je – w obliczu deficytu – za podwyższoną cenę.

Cenę, którą sami oczywiście kontrolujemy. W FS22 nie zajmujemy się jedynie farmerstwem. Możemy kontrolować cały łańcuch zaopatrzeniowy. Siejemy, zbieramy, przetwarzamy np. w mąkę, a następnie dogadujemy się z jakąś piekarnią czy innym odbiorcą, dzięki któremu powstaje produkt na półki sklepowe (np. chleb). Ten trafia do lokalnych sklepów, a w efekcie zarabiamy. Także i w tym przypadku trzeba jednak planować do przodu i brać pod uwagę sezonowość konkretnych roślin, tudzież zbóż.

Mimo że gra jest rozbudowana o nowe rozwiązania, nadal najistotniejsze jest uprawianie pól. W tym celu wykorzystujemy różnej maści maszyny, a wśród nich jest mnóstwo licencjonowanego sprzętu od najlepszych i najbardziej znanych producentów. Wszystkie, łącznie z ujawnionym niedawno kombajnem CLAAS 750 Trion, prezentują się wspaniale, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Widać, że twórcy mnóstwo czasu poświęcili na to, by do perfekcji dopracować każdą z maszyn.

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że Farming Simulator 22 będzie najlepszą i najbardziej dopieszczoną odsłoną popularnej serii. Twórcy mnóstwo czasu poświęcili na to, by dopracować wszystkie aspekty gry, a przez to nie jest to już projekt niszowy o niewielkim budżecie, ale rozbudowana i porywająca produkcja, stanowiąca jednocześnie przedsmak tego, co czeka nas w latach kolejnych. Ja nie mogę się na premierę doczekać.

Podsumowanie:
Farming Simulator 22 zapowiada się naprawdę dobrze. Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz jestem przekonany, że dzieło studia GIANTS Software przyciągnie do siebie ogromną liczbę graczy.
Zapowiada się bardzo dobrze

Screeny z Farming Simulator 22 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKerberos   @   00:19, 09.09.2021
Claas Trion to seria kombajnów a nie traktorów - tak na marginesie ;)

Co do samej gry to odsłona 22 jest po prostu dopakowaną najlepszymi modami 19stką z dodatkiem nowych maszyn, upraw oraz paroma ficzerami. O ile przy premierze każdej nowej odsłony FS nowe maszyny to już pewien obowiązek ze strony GIANTS, na który zapaleni gracze serii przymykają oko (ponieważ obecna flota pojazdów i maszyn jest naprawdę gigantyczna i jest w końcu w czym wybierać) to na te dopieszczone usprawnienia zwracana jest największa uwaga. Realistyczne dźwięki silników pod obciążeniem, lepszy wygląd gleby (mimo, że nadal to nie jest gleba 3D, ale całe szczęście nie jest to już malowanie teksturą) oraz "łańcuch produkcyjny" to coś o co fani wrzeszczeli już od wersji 15 i w końcu to dostali. Mnie jednak najbardziej cieszy usprawnienie mechaniki stawiania budynków gospodarskich, lepsze AI zatrudnionych pracowników oraz obietnica większej złożoności hodowli zwierząt. Mam jeszcze nadzieję na jakiś sensowny system konserwacji sprzętu w tym losowe awarie maszyn i ich naprawa/serwis. A resztą pierdół zajmie się, jak zwykle, wspaniała scena modderska tej gry.

Ogólnie jako pasjonat rolnictwa i agrotechniki FS22 to dla mnie pozycja "must have", ale na pewno nie na preorder. W mojej opinii zakupu najlepiej dokonać jakiś miesiąc, może dwa, po premierze, gdy pojawią się bardziej immersyjne mapy, na których nie ma kwadratowych pól. Tak, czy siak, spodziewam się ponownie miło zaskoczyć, jak było to w przypadku FS19.
1 kudosbigboy177   @   09:53, 09.09.2021
Cytat: Kerberos
Claas Trion to seria kombajnów a nie traktorów - tak na marginesie ;)

Dzięki za zwrócenie uwagi! Miałem to poprawić przy korekcie, ale mi umknęło! Jeszcze raz dzięki!