Titan Quest (PC)

ObserwujMam (505)Gram (355)Ukończone (111)Kupię (31)

Zapowiedź gry Titan Quest (PC)


bigboy177 @ 00:00 15.09.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Titan Quest to najnowszy produkt firmy Iron Lore, która postanowiła zaserwować graczom porządnego RPGa. Jak wszyscy wiedzą gry RPG podzieliły się na kilka podgatunków: cRPG, RPG, Action RPG oraz dość popularne ostatnio MMORPG.

Titan Quest to najnowszy produkt firmy Iron Lore, która postanowiła zaserwować graczom porządnego RPGa. Jak wszyscy wiedzą gry RPG podzieliły się na kilka podgatunków: cRPG, RPG, Action RPG oraz dość popularne ostatnio MMORPG. Każdy z wymienionych podgatunków charakteryzuje się jednym ważnym czynnikiem – rozwojem postaci; pozostałe elementy typowego RPG zostały podzielone, i w jednym typie wykorzystywane są inne, niż w drugim. Największy rozłam fanów gier Role Playing powstał w momencie wydania Diablo. Tytuł ten nie zmuszał do zbytniego myślenia, obdarował jednak wszystkich ciekawą fabułą, intrygującym i tajemniczym światem, oraz mnóstwem szybkiej akcji. Na tej samej ścieżce wędruje Titan Quest należące do kanonu Action RPG.Iron Lore jest studiem, które nie posiada za sobą żadnej innej gry, prócz właśnie opisywanej Titan Quest. Nie należy się jednak obawiać o jakość, czy też o amatorszczyzne. Iron Lore założył człowiek odpowiedzialny za Age Of Empires, a u swego boku posadził wielu weteranów komputerowej rozrywki, ludzi tworzących dla niegdyś bardzo popularnych firm takich jak Papyrus. Od momentu powstania Iron Lore była cisza… Nie wyciekały żadne informacje, aż tu pewnego dnia ogłoszono powstawanie nowej gry RPG zatytułowanej Titan Quest. Czy warto czekać na tą grę, i czy godziny spędzone na developingu nie poszły na marne… Zapraszam do dalszej lektury a za pewne się przekonacie… :)

Fabuła gry porywa nas do mitycznego świata bogów, w którym ludzie traktowani są jak pionki w grze o władzę. Tytani to wszechpotężni bogowie, rządzący jeszcze przed obecnymi bóstwami. Aby nie mogli ponownie odzyskać swego królestwa zostali zamknięci w potężnym więzieniu, a klucz oczywiście połknął sfinks. Jakimś sposobem udaje im się jednak nawiać i postanawiają trochę namieszać na ziemi. Stawiają czoła swym oprawcom i rozpętuje się istna wojna w niebie. Pomiędzy całym tym zamieszaniem maluczcy ludzie sami nie wiedzą co począć, krzątają się z miejsca w miejsce, szukając ukrycia. W tych ciężkich czasach przybywają wielcy bohaterowie, nie będą to żadni bogowie, ani też półbogowie… zwykli ludzie o walecznych sercach i krzepie w rękach i nogach. Przybywają by pokazać starym bóstwom gdzie ich miejsce, a nowym skopać dupska by przestali dręczyć ludzi.Titan Quest przeprowadzi gracza wieloma ciekawymi miejscami. Zwiedzimy wielkie piramidy, Wiszące Ogrody Babilonu, Labirynt Knossos, Partenon i wiele innych lokacji. Wszystko wykonane z dużą dbałością o szczegóły i niesamowicie klimatyczne. Podróżując przez te różne ciekawe miejsca poczujemy niezwykłość każdego z nich, i przeżyjemy kolejny raz wszystkie największe mity greckie.

Screeny z Titan Quest (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospatrykj123   @   18:02, 03.11.2009
Kupiłem gra super ;) warta uwagi.