Titan Quest (PC)

ObserwujMam (504)Gram (355)Ukończone (110)Kupię (31)

Zapowiedź gry Titan Quest (PC)


bigboy177 @ 00:00 15.09.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Przed rozpoczęciem gry, jak w każdym szanującym się RPG’u wybierzemy postać którą chcemy grać, zdecydujemy którą klasą chcemy grać, i dobierzemy umiejętności startowe. Kiedy będziemy zadowoleni z naszej kreacji ruszymy w drogę. Sama zabawa przypomina w znaczącym stopniu wspomniane wcześniej Diablo. Nasz heros spacerując wymachuje przez cały czas wybranym wcześniej orężem i masakruje wszystko co zbliży się na odległość ostrza. Kiedy poczwara padnie na ziemie i wyzionie ducha, z jej kieszeni, i innych miejsc powyskakują różne przydatne oraz bezużyteczne przedmioty takie jak miecze, tasaki, młoty, pancerze, złoto, napoje i inne pierdoły. Zależnie od klasy zatłuczonego stwora wyskoczy tego więcej lub mniej. W przeciwieństwie do RPG-ów, w Titan Quest zdobywanie ekwipunku potraktowano bardziej logicznie, a co za tym idzie ze zwierzęcia nie wyskoczy miecz czy też młot. Aby zdobywać tego typu przedmioty, należy znaleźć przeciwnika, który może je posiadać i poprzez przywłaszczenie zagarnąć je dla siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nabierze trochę realizmu.Poprzez progresję w grze zdobywamy punkty doświadczenia, za które następnie możemy rozwijać umiejętności naszego herosa. Wszystkie zdolności podzielone zostały na 8 różnych klas. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie ich mieszanie, a co za tym idzie jeśli najdzie cię ochota na posiadanie wojownika o magicznych umiejętnościach, lub też zabójcy o potężnej sile, nic nie stanie Ci na przeszkodzie i stworzysz postać wedle własnych upodobań. System pozwoli na wykreowanie ponad 25 różnych mutacji postaci, co stanowi na prawdę spore zróżnicowanie…

Silnik graficzny Titan Quest jest w pełni trójwymiarowy. Oznacza to, że cały świat oraz wszystkie postaci renderowane są w czasie rzeczywistym, i dowolnie możemy manipulować kamerą. Engine potrafi generować różne rodzaje terenów począwszy od pustyń, przez miasta, a na gęstych lasach skończywszy. Wszystkie modele zrealizowano przejrzyście z dużą ilością szczegółów i niesamowicie płynną animacją. Oczywiście aby dorównać światowym standardom grafikę wzbogacono o wiele dzisiejszych efektów specjalnych dzięki którym dym, ogień, mgła i inny efekty cząsteczkowe wyglądają bardzo realistycznie. Dynamiczne cienie, bump mapping oraz cała gama innych bajerów również wzbogaci obraz naszych monitorów.

Titan Quest zawierać będzie również tryb rozgrywki wieloosobowej. Niestety szczegółów dotyczących jego funkcjonowania nie posiadamy. Jeśli będzie on choć w części tak dobry jak w Diablo to szykuje się nam naprawdę masa mile spędzonego przy grze czasu !


Podsumowanie:
Gra dostępna będzie w 2006 roku… i już w tej chwili jestem pewny, że będzie to jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie tytułów. Bo na co tu nie czekać… wspaniała grafika, wciągająca fabuła oraz mnóstwo szybkiej akcji… wszystkie te elementy składają się na bardzo dobrą grę !
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Titan Quest (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospatrykj123   @   18:02, 03.11.2009
Kupiłem gra super ;) warta uwagi.