FIFA 06 (PC)

ObserwujMam (200)Gram (52)Ukończone (16)Kupię (9)

Zapowiedź gry FIFA 06 (PC)


bigboy177 @ 00:00 04.08.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Nowa FIFA zmierza coraz większymi krokami w stronę fanów i fanatyków piłki nożnej. Producent gry, firma Electronic Arts nie wiedzieć czemu postanowiła skrócić tytuł gry z FIFA 2006 do FIFA 06.

Nowa FIFA zmierza coraz większymi krokami w stronę fanów i fanatyków piłki nożnej. Producent gry, firma Electronic Arts nie wiedzieć czemu postanowiła skrócić tytuł gry z FIFA 2006 do FIFA 06. Wiadomo, że nie jest to żaden problem i wszyscy gracze trafią bez problemu do swojej ulubionej produkcji, ale przyczyny decyzji są nieznane.

Nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii jest fakt, iż FIFA 06 przygotowywana jest na konsolę Xbox 360. Oczywiście na pozostałe platformy również trafi, więc posiadacze komputerów PC, oraz obecnych konsol także poganiają za kawałkiem skóry po skoszonej na krótko trawce.Electronic Arts podczas tworzenia swojego najnowszego dziecka z piłkarzami w roli głównej, skupia się szczególnie na poprawieniu wyglądu oraz fizyki w grze. Aby wykonać kolejny skok technologiczny i wykorzystać możliwości najnowszego sprzętu służącego do elektronicznej zabawy, autorzy zadbali o niespotykaną do tej pory szczegółowość. Spoglądając na twarze piłkarzy zauważymy różne miny oraz grymasy na ich twarzach, ujrzymy także takie detale jak policzki, podbródki oraz brwi. Aby odróżnić jednego gracza od drugiego zobaczymy nawet pojawiające się zmarszczki. W zasadzie to nie wiem, czy jest to aż tak potrzebne, ale zdecydowanie poprawi walory wizualne gry.

Aby poprawić model fizyki odpowiedzialny za zachowanie piłki oraz graczy na boisku, EA wprowadziła system wagi. Piłkarze o „konkretnej” budowie ciała będą charakteryzować się większym przebiciem oraz siłą, podczas gdy kategoria piórkowa do swej dyspozycji otrzyma prędkość i zwinność. Piłka również zostanie obdarzona pewną masą, przez co realistycznie odbije się od nawierzchni boiska, a strzelanie wymagać będzie znacznie większych umiejętności niż do tej pory.

Na oprawie graficznej i kilku poprawka wpływających na rozgrywkę na pewno się nie skończy. EA obiecuje także poprawienie wielu błędów poprzedników, oraz zrewolucjonizowanie komputerowej piłki nożnej. Jak chcą osiągnąć swój cel…? Głównie poprzez zmianę interfejsu obsługi, który pozwoli na wykonywanie bardzo efektownych ruchów przy użyciu zaledwie kilku przycisków, oraz dzięki oddaniu w ręce gracza lepszej kontroli nad piłką. Wykonując strzał łatwiej wybierzemy jego siłę oraz kierunek lotu piłki, który do tej pory był bardzo losowy, czasami wręcz nieprzewidywalny.

Podobnie jak w przypadku każdej poprzedniej części serii, EA stawia na całkowity realizm nazwisk piłkarzy, wyglądu stadionów oraz głosów komentatorów. Stadiony wzorowane na oficjalnych obiektach przeniesiono do gry z najmniejszymi nawet szczegółami. Wygląd, nazwiska piłkarzy oraz drużyny dla których grają, wszystko zgadza się z obecnym sezonem rozgrywek. Jeśli dorzucimy do tego głosy znanych komentatorów to uzyskujemy mieszankę, która bez problemu może stanąć do walki z telewizyjnymi transmisjami…


Podsumowanie:
Podsumowując trzeba szczerze zaznaczyć, że FIFA 06 nie wniesie do gatunku zbyt wielu nowości… EA poprawi trochę oprawę i wzmocni każdy z aspektów gry, lecz nie możemy spodziewać się rewolucji… Największym plusem zabawy przy ekranie komputera, lub też telewizora jest bezpieczeństwo! Żadna butelka, kij baseballowy, ani inny niepożądany obiekt nie wyląduje nagle na naszej głowie… No chyba, że tłuczek żony, lub matki która będzie miała dość słuchania… Oleeeeeeeeeeee, oleee, oleee, oleeeeeeee, nie damy się, nie damy się… :)
Zapowiada się świetnie!

Screeny z FIFA 06 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?