Broken Age

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (3)

Akt II - Vella Tartine - wiki Broken Age
Podnosimy gadający nóż i przechodzimy do kolejnej lokacji. Zdobywamy hełm przyczepiony do ściany. Tam za pomocą znalezionego narzędzia odcinamy dolny fragment zwisającej rury. Teraz czeka nas losowa łamigłówka.

Za pomocą kawałka gumowego węża musimy tak połączyć dwa spusty jednego z obu fragmentów silnika, aby platforma po prawej stronie była dokładnie na środkowej pozycji (tych są 3, więc wielu opcji nie ma). Wskakujemy na nią i – ponownie korzystając z noża – odcinamy pozostałą część rury.
Akt II - Vella Tartine

Tym razem za pomocą dłuższego fragmentu musimy tak połączyć razem obie części urządzenia, aby odpalić przerywnik filmowy. Ponownie mamy do czynienia z losową zagadką środowiskową, na którą nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania.

Unosząc się bezwładnie w pustej przestrzeni używamy hełmu na mniejszej mechanicznej łapce, która również dryfuje obok nas. To zadanie wymaga pewnego wyczucia czasu, więc używamy lewego przycisku myszy tylko wtedy, gdy będziemy naprawdę blisko. Po zdobyciu kończyny łapiemy buta Shaya znajdującego się w pobliżu i dzięki temu możemy „podłączyć” się do wielkiej dłoni. Tutaj również liczy się „timing”. Na końcu przesuwamy kursor do otwartego włazu i odpychamy się.
Akt II - Vella Tartine

Kolejnym celem jest dostanie się do pokoju kontrolnego. Kierujemy się w lewo, przesuwając się ciągnącym wzdłuż korytarzem. Rozmawiamy z obrazem matki Shaya w drzwiach po prawej stronie (zaraz przy wejściu do pokoju chłopca). Po krótkiej pogawędce przechodzimy przez drzwi naprzeciwko, a następnie przez otwartą kratkę wentylacyjną przy podłodze.

Przechodzimy przez lokację, w której leży Marek – krótko z nim rozmawiamy. Wchodzimy do następnego pokoju – tym razem z trofeami Shaya. Analizujemy każdy z nich i wychodzimy stamtąd przy pomocy teleportu. W pomieszczeniu z dwoma pozostałymi teleportami korzystamy ze schodów po lewej stronie. Teraz musimy dotrzeć do pierwszej lokacji – przy śmietniku. Używamy teleportu oznaczonego na niebiesko.

Wracamy do pokoju, w którym znajduje się połączenie z matką Shaya. Ponownie podejmujemy dialog, jednak tym razem odpowiadamy w następujący sposób:

 „Mister Huggy”;
 „Please, can we not do this...;
 „Purple, Size 4, Polka Dot pattern”.
Akt II - Vella Tartine

Ze stolika po lewej strony zabieramy widelec i rozmawiamy z matką Shaya. Klikamy na wielkiej, pomarańczowej kuli zawieszonej nad naszą postacią. Teraz, dzięki kamerom w poszczególnych pomieszczeniach, możemy skierować ludzika naprawczego w pobliże naszych drzwi. Aby to zrobić musimy przenieść się do ostatniej lokacji, do której możemy spojrzeć – to ta przy śmietniku – i wpasowując się w odpowiednie wyczucie czasu, „psuć” kolejne przetworniki z symbolem błyskawicy.

Warto w tym momencie zajrzeć jeszcze do pokoju Shaya, ponieważ tam znajdziemy zawalonego gruzem manekina chłopaka. Klikamy na symbolu mechanicznej rączki, by przenieść go w inne miejsce.

W pewnym momencie robocik zostanie zdmuchnięty przez dziurę powstałą na skutek wypadku. Nic jednak straconego – wystarczy przejść do kuchni i na ekraniku ze smutną buźką ustawić napis „Taco Pill Tuesday” i skorzystać z mechanicznej ręki, która wrzuci pomagiera z powrotem do środa. Następnie przestawiamy napis na „Good Morning” i ponownie korzystamy z mechanicznej ręki – tym razem jednak musimy zatrzymać jej trybiki w momencie, gdy wraz z płatkami śniadaniowymi zejdzie do najniższego punktu.

Kończymy zadanie z robocikiem naprawczym i opuszczamy pokój kontrolny. Już o własnych siłach wychodzimy z tej części statku, kierując się drzwiami na prawym skraju. Przechodzimy do pokoju z górą lodów (pierwsze po lewej) i nakładamy buty do chodzenia po chmurach. Nabieramy lodów do hełmu.

Idziemy do miejsca z trzema teleportami. Przechodzimy przez ten na środku i kierujemy się do końca lokacji. Podmieniamy miskę lodów z nagrzewającym się kamulcem. Wracamy do kuchni i potrząsamy wcześniej upuszczonymi płatkami. Gdy nadjedzie robot sprzątający biegniemy za nim, zaś przy śmietniku klikamy lewym przyciskiem myszy. Zbieramy pudełko płatków. Wrzucamy od otwartego pojemnika naszą bombę i szukamy sposobności ucieczki.

Kierujemy się do kuchni i z przewróconego stołu zabieramy dmuchanego manekina Shaya. Jeśli go tam nie ma, zapewne nie zastosowaliście się do mojej poprzedniej wskazówki. Musicie wrócić do pokoju kontrolnego i skorzystać z urządzenia zawieszonego pod sufitem i dzięki kamerom przenieść się do pokoju chłopca. Klikamy na symbol mechanicznej ręki, by przenieść gruz wraz z manekinem do kuchni.

Udajemy się do pomieszczenia z lodową górą i napełniamy zdobytą lalkę czymś tryskającymi z nieodległej rury. Wchodzimy teraz do miejsca z panikującymi potworkami w stojącej kolejce (wrota przy śmietniku). Wkładamy udawanego Shaya do wagonika i ruszamy w trasę. W momencie, gdy jeden z ludzików zapyta nas o meksykańską falę, musimy odpowiedzieć: „Yes, do it right now”.

Łączymy zdobyty przed momentem całkiem długi sznurek materiału z widelcem i idziemy do maszyny sterującej statkiem. Używamy sztućca na człekokształtnym robocie i opuszczamy to miejsce. Następnie przechodzimy do pokoju z teleportami i przenosimy się do miejsca poświęconego pamiątkom Shaya. Prześlizgujemy się przez otwór przy podłodze, podajemy dziewczynom za szybą płatki śniadaniowe, zabieramy im hak i przyglądamy się panelowi po prawej stronie (odstająca płytka). Wywołujemy alarm, aby Marek przyszedł i rozwiązał problem.

Biegniemy do pokoju Shaya, zaś stamtąd przez otwartą kratkę wentylacyjną do centrum dowodzenia Mareka. Korzystamy z komputera w celu zablokowania drzwi i zabieramy schemat leżący zaraz przy urządzeniu. Wracamy do robota, któremu wbiliśmy widelec w głowę i oddajemy mu zdobyty przed momentem fragment płótna.


Gdy urządzenie tylko rozpocznie zaplanowany proces, używamy drabiny pod nami i następnie łączymy hak z planszą. Zaznaczamy pola widniejące na grafice i idziemy do pokoju kontrolnego, w którym nieustannie znajduje się matka Shaya.


Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 6654 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?