Pożyczanie gier i gry z drugiej ręki - wiki Xbox One


Za sprawą ciągłego połączenia z siecią, Xbox One, wedle pierwotnych założeń, był w stanie kontrolować rozpowszechnianie gier z tzw. drugiej ręki. Podczas pierwszej przerezntacji urządzenia Microsoft ogłosił, że każda płyta wrzucona do nośnika konsoli wymagała będzie aktywacji, a w związku z tym, można przypuszczać, że nośniki byłyby podpisywane cyfrowo w trakcie ich tłoczenia. Proces instalacji z aktywacją przypisywał grę do konkretnej maszyny, w wyniku czego, w przypadku ewentualnej odsprzedaży nośnika, tudzież pożyczenia go znajomemu, Microsoft wiedział, że gra została odpalona na kolejnym Xboxie. Bez aktywacji jej, granie nie było możliwe, aktywacja wymagałaby zaś uiszczenia określonej opłaty.

Aby sprawę nieco załagodzić, Microsoft wprowadził do konsoli mechanizm, który pozwalał pożyczać gry znajomym, ewentualnie grać na różnych konsolach, z wykorzystaniem jednego konta. Jeśli chodzi o znajomych, to możliwe było pożyczenie gry osobie, będącej w naszej liście przyjaciół przez przynajmniej 30 dni. W takiej sytuacji, pożyczenie nośnika było możliwe jednokrotnie. A gdy wrócił on do właściciela, ewentualne ponowne udostepnienie tej samej gry tej samej  wymagałoby uiszczenia dodatkowej opłaty. W sytuacji wykorzystywania jednego konta, na wielu konsolach, urządzenie musiało się łączyć z siecią co godzinę, aby kontrolować położenie nośnika.

Ze względu na nacisk opinii publicznej, jak również konkurencyjnego PlayStation 4, z ograniczeń zrezygnowano. W rezultacie Xbox One, podobnie jak Xbox 360, umożliwia pożyczanie i odsprzedawanie gier na płytach Blu-Ray, bez jakichkolwiek ograniczeń i dodatkowych opłat.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 1672 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?