Grand Theft Auto V

ObserwujMam (492)Gram (155)Ukończone (144)Kupię (218)

Jak inwestować na giełdzie - wiki Grand Theft Auto V


Inwestowanie na giełdzie w GTA V przebiega tak samo, jak w realnym świecie. Jeśli chcesz zarobić jakieś pieniądze musisz obserwować ceny akcji i kupować je za możliwie jak najniższe pieniądze, a sprzedać za jak najwyższe.
 
Akcje da się nabywać albo wykorzystując komputer w domu poszczególnych bohaterów GTA V, albo po prostu za pomocą ich telefonów komórkowych. Indeksy są dwa: LCN oraz BAWSAQ. Ten pierwszy zależny jest wyłącznie od tego, co sami robimy w wirtualnym świecie, na drugi mają natomiast wpływ wszyscy grający, a w związku z tym, do korzystania z niego konieczne jest połączenie z internetem.
 
Obserwuj oba indeksy, staraj się sprawdzać jakie firmy aktualnie sobie nie radzą, a jakie są na szczycie. Ceny poszczególnych akcji regularnie bowiem spadają i rosną, w zależności od tego, co dzieje się w grze. Jeśli więc nagle dostrzeżesz dziwny spadek wartości firmy „Dollar Pills”, to jest spora szansa, że w najbliższym czasie wartość ta pójdzie w górę, a ty - jeśli zakupiłeś akcje gdy były w dołku – masz szansę zarobić.
 
Co ciekawe, grając masz bezpośredni wpływ na cenę akcji. Każda firma ma w GTA V swoją konkurencję. Jeśli zniszczyć lokale jednej z nich, akcje przeciwnej na pewno pójdą w górę. Dla przykładu, zdemolowanie kilku biur GoPostal sprawi, że akcje PostOP pójdą w górę i odwrotnie.
 
Poniżej zestawienie firm, które ze sobą konkurują:

·         CoolBeans / BeanMachine
·         Burgershot / Up-An-Atom1
·         Clucking Bell / TacoBomb
·         FlyUS / AirEmu
·         GoPostal / PostOP
·         Bilkington / DollarPills
·         Pisswasser / Logger
·         MazeBank / BankOfLiberty
·         Redwood / Debonaire
·         Slaughter, Slaughter & Slaughter / Bullhead
·         RadioLosSantos / WorldwideFM
·         eCola /Raine
 
To jednak nie wszystko, podczas niektórych zleceń fabularnych, szczególnie tych realizowanych dla Lestera także można nieźle zarobić. Zajmujesz się bowiem usuwaniem osób na wysokich stanowiskach w wielu korporacjach, co oznacza, że przeciwne kompanie zaczynają wówczas być więcej warte.
 
Kilka przykładowych misji poniżej. Przed ich wykonaniem zainwestuj we wspomniane akcje, a po misji je sprzedaj. Im więcej zainwestujesz, tym więcej powinieneś zyskać.

·         Zabójstwo w hotelu – zakup przed misją akcje Betta Pharmaceuticals na BAWSAQ.
·         Multibójstwo – zakup przed misją akcje Debonaire Cigarettes na LCN.
·         Grzeszna miłość – zakup przed misją akcje Fruit na BAWSQ.
·         Krew na budowie – zakup przed misją akcje Gold Coast na LCN.
 
Pamiętaj że po misji akcje firm, których przedstawicieli likwidujesz będą spadać. Zaobserwuj więc co się z nimi dzieje i kup, jak cena będzie możliwie jak najniższa. Później możesz wszystkie opchnąć, jak sytuacja wróci do normy. Zarobisz w ten sposób dwukrotnie na każdym zleceniu.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3837 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?