Grand Theft Auto V

ObserwujMam (492)Gram (155)Ukończone (144)Kupię (218)

Poradnik - wiki Grand Theft Auto V


Grand Theft Auto V to bardzo rozbudowana gra. Studio Rockstar przygotowało nie tylko główny wątek fabularny, ale także całe mnóstwo zadań pobocznych, których wykonanie konieczne jest do ukończenia gry na 100%. Niniejszy poradnik powinien ułatwić Wam ten proces, serwując liczne podpowiedzi i wskazówki.
 
Na początek należy zwrócić uwagę na to, że GTA V oferuje trzech głównych bohaterów: Franklina, Michaela oraz Trevora. Każdy ma odmienną osobowość, inny zestaw misji, jak również inne umiejętności specjalne. Bohaterowie dysponują też osobnymi statystykami, określającymi ich ogólną tężyznę fizyczną czy zdolności, warto więc nie grać jedynie jednym z nich, ale regularnie się pomiędzy nimi przełączać. Co również kluczowe, postaci mają odrębny ekwipunek, zakup broni dla jednej z nich nie oznacza, że automatycznie trafia ona do pozostałych. Trzeba więc odwiedzać sklepy Ammu-Nation i uzupełniać braki w amunicji oraz wyposażeniu. Wypada też od czasu do czasu zakupić kamizelkę kuloodporną, np. podczas przygotowań do skoków albo innych dłuższych zadań.
 
Każdy z bohaterów posiada umiejętność specjalną. Franklin jest niezwykle zręcznym kierowcą. Kiedy wciśniemy dwa analogi jednocześnie, włączamy swego rodzaju spowolnienie czasu. Franklin znacznie szybciej reaguje wówczas na nasze polecenia podczas jazdy, co wygląda tak, jakby cały świat dookoła zwolnił. Umiejętność ta jest szczególnie przydatna podczas uciekania policji.
Michael ma nieco inną zdolność, ale przypominającą tę Franklina. Także może on spowolnić otaczający go świat, z tą różnicą, że nie robi tego za kółkiem samochodu, ale podczas biegania i strzelania. Wciśnięcie dwóch analogów jednocześnie włącza coś w rodzaju bullet-time, gdzie Michael jest w stanie szybciej namierzać oponentów, jednocześnie będąc względnie bezpiecznym. Przydaje się to najbardziej w sytuacjach kiedy jesteśmy atakowani przez większą grupę przeciwników.
 
Na koniec został jeszcze Trevor. On także dysponuje umiejętnością przydatną podczas wybijania przeciwników. W jego przypadku wciśnięcie analogów nie sprawia jednak, że czas spowalnia. Trevor wpada w swego rodzaju szał, stając się znacznie odporniejszym na obrażenia zadawane przez kule przeciwników, a jednocześnie zyskując dodatkowy bonus od obrażeń. Mamy coś jakby pociski na sterydach.
 
Co istotne z umiejętności nie da się korzystać dowolnie. Są one reprezentowane przez specjalny, żółty pasek, znajdujący się w pobliżu punktów życia oraz pancerza protagonisty. Jeśli owy pasek spadnie do zera, zdolności specjalnych nie da się włączyć. Wykorzystanie cech każdego z bohaterów jest kluczem do zwycięstwa.
 
Idąc dalej, pamiętaj że przystąpienie do jakiejkolwiek misji oznacza, że musisz ją wykonać do końca. GTA V pozwala na zapisywanie rozgrywki, niemniej jednak da się to robić wyłącznie pomiędzy zleceniami. Jeśli jesteś w trakcie jakiegokolwiek zadania i przerwiesz zabawę, wyłączając grę, będziesz musiał rozpoczynać od początku danej misji. Nie oznacza to jednak, że zgon jest równoznaczny z restartem. Zadania są bowiem podzielone checkpointami.
Zwróć uwagę na to, że życie w grze automatycznie się regeneruje. Jeśli przyjmiesz zbyt dużo obrażeń, wycofaj się na chwilę i ukryj za jakąś przeszkodą. Po kilkunastu sekundach życie powinno się zregenerować i będziesz gotowy do dalszej walki. Ponadto koniecznie zerkaj na rozrzucone tu i ówdzie apteczki, jak również kamizelki kuloodporne – istotnie poprawiają one Twoją żywotność.
 
Pamiętaj, że niektóre misje oraz aktywności specjalne dostępne są tylko i wyłącznie w określonych porach dnia. Jeśli nie chcesz czekać, zawsze możesz zawitać w swojej kryjówce i się zdrzemnąć (zapisując stan rozgrywki), co sprawi, że czas przeskoczy o sześć godzin do przodu.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 26395 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?