Assassin's Creed: Syndicate

ObserwujMam (75)Gram (13)Ukończone (29)Kupię (15)

Fabuła - wiki Assassin's Creed: Syndicate


Fabuła gry przenosi nas do wiktoriańskiego Londynu, roku Pańskiego 1862. Akcja rozgrywa się więc około 80 lat po wydarzeniach, jakie znamy z poprzedniej odsłony - Assassin's Creed: Unity - opowiadającej o francuskiej rewolucji. Mimo iż nie jest to ogromny przeskok w czasie, to za sprawą wynalezienia i rozpowszechnienia maszyny parowej, technologia oraz rozwój ludzkości idą do przodu, przez co - według firmy Ubisoft, producenta i wydawcy tytułu - poczujemy, jakby czas dzielący obie odsłony był znacznie większy.

Londyn, podobnie jak wcześniej Paryż, przygotowany został jako jedna ogromna otwarta lokacja, po której od samego początku możemy swobodnie się poruszać. Miasto, choć z oczywistych względów nie zostanie odwzorowane w stu procentach na wzór ówczesnej metropolii, to stara się zachować ogólne proporcje. Jest więc podział na dzielnice, zarówno te bogatsze, jak i kontrastujące z nimi regiony zamieszkane przez biedotę i robotników; nie brakuje charakterystycznych budowli takich jak Big Ben czy pałac Buckingham. Nowością względem poprzednich odsłon jest znaczne poszerzenie głównych ulic, po których będziemy mogli poruszać się przy pomocy konnego dyliżansu.

Sama aglomeracja opanowana jest przez walczące ze sobą gangi. Jak nietrudno się domyślić, głównym powodem sprzeczek są pieniądze, a raczej ich brak. W większości to ugrupowania robotnicze, reprezentowane przez pracowników fabryk, ale nie tylko. Część z nich wspierana jest przez Templariuszy, którzy prężnie działają na terenie Londynu. Inną frakcją są stróżowie prawa, zastępujący pilnujących porządku żołnierzy, z jakimi często ścieraliśmy się w poprzednich częściach.

Autorzy strony:

Dirian
edytował(a): 22 razy   ●   zmienił(a): 4479 znaków
Materdea
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 2215 znaków
bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 22 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?