The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Śródmieście - wiki The Last of Us: Part II


Śródmieście to rozdział The Last of Us: Part II, w którym znaleźć można najwięcej znajdziek. Deweloperzy ukryli w nim w sumie 18 artefaktów, 5 kart kolekcjonerskich, 2 wpisy do dziennika, 1 warsztat oraz 3 sejfy. Jest tu też jedna książka instruktażowa, dzięki której pozyskujesz nowe drzewko umiejętności, a także dodatkowe wyposażenie, jak kabura. Aby znaleźć wszystkie, trzeba się wykazać spostrzegawczością, dlatego poniższa podstrona poradnika na pewno się przyda.

Pierwszy artefakt znajdujesz jeszcze zanim wkroczysz na obszar śródmieścia, przechodząc przez bramę. Rozejrzyj się, a zauważysz niewielką stróżówkę. To właśnie w niej znajdziesz dokument - poszukaj w szufladzie.

Drugi artefakt znajduje się w banku Westlake. Wejdź do niego i dotrzyj do lobby, następnie kieruj się do pomieszczeń w lewej części pomieszczenia. Na ziemi będzie plan napadu.

Pierwszy z trzech sejfów (60 - 23 - 06) niniejszej lokacji znajduje się nieopodal poprzedniego artefaktu. Zerknij w lewo, a dostrzeżesz wejście do skarbca. Otwórz je przy pomocy wspomnianej przed momentem kombinacji i wkrocz do środka.

Broń - shotgun znajdujesz w skarbcu banku - zaraz za wrotami, które otwierasz przy pomocy kombinacji wspomnianej powyżej. Wejdź z shotgunem w interakcję, a odpali się scenka przerywnikowa, podczas której zgarniesz nową broń.

Trzeci artefakt znajdujesz również w skarbcu banku. Zerknij na prawo od zwłok, przy których jest shotgun, a namierzysz poszukiwany przez Ciebie dokument.

Czwarty artefakt również jest w banku. Od poprzedniego artefaktu przejdź kawałek do przodu, a potem poszukaj uchylonej skrytki bankowej.

Piąty artefakt jest we wskazanym na mapie miejscu - to niewielkie ruiny budynku. Wejdź do nich i zerknij na ziemię, a bez problemu go znajdziesz.

Szósty artefakt jest nieopodal czołgu w miejscu wskazanym na mapie. Poszukaj z lewej strony czołgu, a znajdziesz zwłoki. To przy nich będzie poszukiwany przedmiot.

Książka instruktażowa znajduje się niedaleko miejsca wskazanego na mapie. Dotrzyj do niego, a potem kieruj się na wskazaną na zdjęciach ciężarówkę. Przeskocz po niej na zrujnowany odcinek mostu i znajdź linę, która jest przy krawędzi. Zsuń się nią poniżej, a potem dostań do przewróconej ciężarówki.

Pierwsza karta kolekcjonerska (Doctor Uckmann) znajduje się we wskazanym budynku, a dokładniej jego ruinach. Dotrzyj tam, wejdź po schodach na piętro, a potem wyjdź na balkon i z jego pomocą przeskocz na balkon sąsiedni. Stamtąd wejdź jeszcze wyżej i przeszukaj stoły oraz biurka. Bez problemów namierzysz kartę.

Druga karta kolekcjonerska (Das Wort) jest w sklepie muzycznym. Udaj się do wskazanego miejsca na mapie, a tam wejdź do sklepu. W środku wejdź za ladę i przeszukaj szufladę nieopodal kasy.

Siódmy artefakt znajdujesz w budynku nieopodal wskazanego miejsca. Wejdź po schodach porośniętych przez roślinność i skręć w lewo. Przeszukaj niewielką torbę, by zgarnąć jej zawartość.

Ósmy artefakt jest niedaleko okrągłego budynku. Dotrzyj do miejsca wskazanego na mapie i wejdź na teren punktu kontrolnego. Skorzystaj z drabiny, by dostać się do góry, a potem przeszukaj budki strażnicze. W szufladzie jednej z nich będzie artefakt.

Pierwszy wpis do dziennika robisz z wieżyczki punktu kontrolnego, w której znalazłeś poprzedni artefakt. Wystarczy, że spojrzysz przez okno, a pojawi się możliwość przygotowania notatki. Zrób to, oczywiście.

Jedyny warsztat także znajdujesz nieopodal punktu kontrolnego, w którym znalazłeś artefakt oraz zrobiłeś notatkę. Bez schodzenia po drabinie na dół, udaj się do końca pomostu i wejdź do namiotu. To właśnie w nim będzie warsztat, przy którym możesz podrasować wyposażenie.

Drugi sejf znajdujesz za bramą punktu kontrolnego. Udaj się we wskazane miejsce, a potem przeciśnij przez uchyloną bramkę. Sejf dostrzeżesz z prawej strony. Kombinacja do niego to 04 - 51.

Trzecia karta kolekcjonerska (Flo) znajduje się w sejfie, który przed momentem otworzyłeś. Leży pośród sporej kupki przydatnych przedmiotów.

Dziewiąty artefakt jest nieopodal wskazanego miejsca na mapie, w niewielkim sklepie. Zbij szybę i wskocz do środka, a potem zerknij na ladzie.

Czwarta karta kolekcjonerska (Big Blue) jest w miejscu, w którym znajdujesz poprzedni artefakt, czyli w niewielkim sklepie. Przeszukaj szufladę w rogu, a ją zdobędziesz.

Dziesiąty artefakt znajdujesz także w niewielkim sklepie, tyle że kilka pomieszczeń dalej. Idź w głąb lokalu i dotrzyj do ubikacji. Rozejrzyj się w niej, a bez problemu znajdziesz poszukiwany przedmiot.

Jedenasty artefakt zdobędziesz tylko wtedy, gdy masz artefakt poprzedni (klucz do sklepu ze zwierzętami). Mając go, udaj się we wskazane miejsce i otwórz drzwi w wąskiej alejce. W środku poszukaj kserokopiarki. To na niej będzie artefakt.

Kabura na broń także jest w sklepie ze zwierzętami. Przeszukaj dokładnie wszystkie pomieszczenia, a bez problemu ją namierzysz.

Bomba ogłuszająca to jeszcze jeden przedmiot, który znajdujesz w sklepie ze zwierzętami. Rozejrzyj się po okolicy, a bez żadnych kłopotów znajdziesz prototyp, dzięki któremu stworzysz schemat.

Dwunasty artefakt znajdujesz nieopodal miejsca wskazanego na mapie. Jest tam niewielki zbiornik wodny, a na jego środku ciężarówka. Otwórz jej pakę, a zainicjujesz scenkę przerywnikową. Po niej przeszukaj ciężarówkę, by zgarnąć artefakt.

Trzynasty artefakt jest nieopodal miejsca wskazanego na mapie. Idź w stronę wielkiego budynku i wejdź za ogrodzenie z lewej strony. Następnie skręć w prawo i wejdź po drabinie do góry. W niewielkiej budce strażnika jest szuflada, a w niej artefakt.

Czternasty artefakt jest w pobliżu wskazanego na mapie obszaru, a konkretniej w wielkim budynku z kopułą zamiast dachu. Dojdziesz tam do miejsca, kiedy będziesz się huśtał na linie wysoko pond ziemią. Skocz wtedy na balkon z lewej strony i zerknij do niewielkiego pomieszczenia na końcu tegoż balkonu. Będzie tam biurko, a w nim artefakt.

Drugi wpis do dziennika tworzony jest automatycznie w momencie, gdy Ellie pozyskuje i analizuje poprzedni artefakt. Nie musisz tu nic szczególnego robić.

Piętnasty artefakt trafia w Twoje ręce po tym, jak dostaniesz się do wskazanego obszaru, a tam przeszukasz mroczne korytarze. W jednym z nich będzie napis Fedra na ścianie, a pod nim kilka ciał. Przyjrzyj się im. Przy jednym będzie artefakt.

Szesnasty artefakt jest niedaleko miejsca, w którym znajdujesz artefakt piętnasty. Wystarczy, że dostaniesz się do pomieszczenia z lewej (zniszcz szybę) i wyciągniesz tasak wbity w zwłoki pod tablicą. Wypadnie wtedy notatka.

Siedemnasty artefakt także jest bliziutko. Stojąc przy zwłokach, rzuć okiem na szafkę z lewej strony. Otwórz jej szufladę, by zdobyć poszukiwany przedmiot.

Trzeci sejf jest niedaleko poprzedniego artefaktu, a kombinacja do niego to 86 - 07 - 22. Sam sejf znajduje się dokładnie pod oknem, którym wskoczyłeś do tutejszego pomieszczenia.

Osiemnasty artefakt zdobędziesz dopiero gdy otworzysz wcześniej zamkniętą bramę. Udaj się wtedy do wskazanego obszaru, a tam wejdź do zdemolowanego hotelu. Trzymaj się prawej strony i wejdź na piętro. W pokojach przeszukaj szufladę w szafce pod telewizorem.

Piąta karta kolekcjonerska (Know it all) jest jednocześnie ostatnią znajdźką niniejszego rozdziału. Znajdujesz ją w szafce nocnej naprzeciwko szafki, w której znalazłeś poprzedni artefakt. Otwórz po prostu szufladę i weź jej zawartość.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 7286 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?