The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Seattle: Dzień 2 - Epicentrum - wiki The Last of Us: Part II


Po przerywniku idź za Norą. Piętro niżej zajrzyj do niewielkiej kawiarni, a przy kasie znajdziesz monetę – Waszyngton. Weź ją i idź dalej za Norą. Wreszcie przejdziesz przez drzwi i Abby będzie sama. Gdy tak się stanie, idź w jedynym możliwym kierunku, przeszukując okolicę.

Przed schodami w dół zerknij w prawo, a zobaczysz zastawione drzwi – przejdź pod szafkami i przeszukaj biuro, by znaleźć trochę przydatnych rzeczy. Będzie tu między innymi notatka. Weź ją, wróć na korytarz i idź w dół po schodach.

Na dole, nie zeskakuj niżej, a zamiast tego przejdź na drugą stronę i spróbuj wejść do Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Okaże się, że drzwi są zamknięte, więc wróć się kawałek i zeskocz w dół. Rozejrzyj się tu. Wejdź do kaplicy i przeszukaj ją dokładnie, aby zgarnąć m.in. notatkę z ołtarza. Po czym idź do izolatki centrum ratunkowego.

Przejdź przez kolejne śluzy, a na oddziale rozejrzyj się. Na ladzie znajdziesz niewielkie pudełko z zapasami medycznymi. Zerknij do niego i zacznij szukać dalej. Nie przechodź przez żadne drzwi, ale dokładnie przeszukuj miejscówkę. Zobaczysz szklane przejście – zniszcz je, a znajdziesz notatkę.

Idź wreszcie na sam koniec sali, a znajdziesz wejście do oddziału chirurgii. Przejdź przez uchylone drzwi i zacznij poruszać się ostrożnie, bo są tu zainfekowani. Przed sobą dostrzeżesz drzwi do pokoju z zaopatrzeniem. Niestety bez prądu nie da się ich otworzyć. Spójrz na kabel z prawej i podążaj za nim. Wejdź do pokoju z lewej, zlikwiduj pokrakę na ścianie i poszukaj zapasów. Na końcu korytarza też ich trochę znajdziesz. Będzie tam też notatka i droga dalej – przez dziurę w ścianie ponad biurkiem.

Kolejne pomieszczenie oczywiście przeszukaj. Znajdziesz tu sporo zapasów, a także warsztat. Zrób z niego użytek. Potem zerknij dookoła ławki, a dostrzeżesz generator. Wejdź z nim w interakcję. Na koniec podejdź do tablicy rozdzielczej i włącz ją, by przywrócić zasilanie. Wróć teraz do głównego korytarza – przez drzwi. Wyjdą też klikacze, więc szybko schowaj się za łóżkiem szpitalnym. Zlikwiduj dwie pokraki na korytarzu i przeszukaj pokoje, z których wyszły. Uważaj, bo w tym po lewej będzie zainfekowany na ścianie. Idź wreszcie do pomieszczenia z zaopatrzeniem. Będzie tam sporo przydatnych rzeczy, więc nie spiesz się. Pamiętaj o zbijaniu szyb w szafkach. Niestety lekarstw nie znajdziesz, więc wróć się do głównej sali izolatki.

Sytuacja lekko się tu zmieniła. Pierwsze drzwi po lewej będą wyłamane, więc idź dalej, na parking dla karetek. Przejście będzie teraz otwarte. Na parkingu dokładnie rozejrzyj się dookoła, by zgarnąć przydatne rzeczy. Koniecznie zainteresuj się też karetką, która stoi lekko podświetlona w zalanej dziurze.

Uwaga: Do środka wejdź dopiero, gdy będziesz gotowy. Uzupełnij koniecznie zapasy.

Wejdź z nią w interakcję, a potem przeszukaj wnętrze. Znajdziesz dzięki temu zapasy medyczne. Odpali się też wtedy scenka przerywnikowa, po której pojawi się boss. Postępuj wówczas wedle wskazówek na ekranie, aby się wydostać z karetki. Uciekaj potem, aż do miejsca, w którym złapiesz topór strażacki. Wtedy też postępuj wedle wskazówek na ekranie, a odpali się krótka scenka. Po niej rozpocznie się właściwa walka z bossem.

.:: Pacjent zero - walka


Walka z pacjentem zero nie jest jakaś szczególnie skomplikowana. Przebiega ona w sumie w dwóch etapach. Pierwszy polega na tym, by trzymać się na pewną odległość od przeciwnika i po prostu do niego strzelać. Korzystaj z bomb, min, koktajlów - ze wszystkiego co masz.

Wreszcie, gdy osłabisz oponenta, wyjdzie z niego mniejsza pokraka. Skupiaj się tu nadal na większym przeciwniku, stosując tę samą taktykę. Wreszcie bestia padnie, a ty będziesz mógł iść dalej. Co ważne, nie jest to jeszcze koniec batalii z nim.

Po wygranej z bossem dokładnie przeszukaj okolicę, bo będzie tu sporo zapasów. Kieruj się następnie na drzwi z napisem exit – zobaczysz, jak ucieka tamtędy mniejsza pokraka, która wyszła wcześniej z bossa. Zaraz za drzwiami skręć w prawo i przeskocz ponad zdemolowaną ścianą. Czołgaj się potem przez chwilę, a odpali się kolejny przerywnik. Po nim musisz walczyć z mniejszym z bossów. Szybko i sprawnie go zlikwiduj, a potem przeszukaj okolicę. Mając przydatne rzeczy, znajdź bramę garażową i otwórz ją, by iść dalej.

Zaraz za drzwiami zerknij w lewo. Znajdziesz tam suplementy, a za szybą obok monetę – Hawaje. Weź ją i śmigaj do przodu. Trzymaj się lewej strony, a znajdziesz ciężarówkę, w której będzie sporo części. Obok tej ciężarówki możesz się przecisnąć, aby iść dalej. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, odpali się scenka przerywnikowa. Po niej idź do przodu. Przejdź przez otwarte drzwi, a potem prze kolejne, zamknięte.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 4686 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?