The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Seattle: Dzień 2 - W poszukiwaniu nory - wiki The Last of Us: Part II


Po scence będziesz znowu na zewnątrz, grając jako Ellie. Niestety będziesz samotny. Twoim celem jest szpital, a dojdziesz do niego kierując się drogą numer 5. Dojdziesz nią do punktu kontrolnego, więc przejdź na jego drugą stronę i kontynuuj.

Znajdź ułożone w stos skrzynki i wejdź po nich na dach punktu kontrolnego. Przeszukaj okolicę, a potem kieruj się w prawo. Po chwili wejdziesz do zdemolowanego sklepu. Brnij nim do przodu, przeszukując wnętrze. Na jednym z regałów będzie karta kolekcjonerska – Randy Styles. Weź ją i wyjdź na zewnątrz – przez okno.

Na ulicy śmigaj w jedynym możliwym kierunku, przeszukując okolicę . Trzymaj się prawej, a w sporym lobby znajdziesz nieco przydatnych rzeczy oraz dziwny napis na ścianie. Zrób z niego notatkę i idź dalej. Wejdź do szybu windy i drabiną do góry.

Na piętrze zbij szybę na balkon, a potem zbij także szyby daszku powyżej (strzelając) lub rzucając czymś. Weź linę, która jest nieopodal i przerzuć ją nad konstrukcją daszku (zrób to z wana poniżej, jeśli masz problemy), aby możliwe było huśtanie się. Chwyć linę i przeskocz na balkon po drugiej stronie. Po wejściu do środka zerknij na kanapę z prawej, a znajdziesz kartę kolekcjonerską – Shift. Przeszukaj też dokładnie okolicę, by znaleźć inne przydatne rzeczy. Po zgromadzeniu zapasów wróć na dół.

Trzymaj się lewej, a znajdziesz grupę pokrak - będzie w budynku sprzedającym alkohol. Do środka nie wejdziesz przez drzwi, więc zostaje zbicie szyby. Wkurzy to oczywiście zainfekowanych wewnątrz, więc zachowaj ostrożność. Wejdź powoli i zlikwiduj dwójkę biegaczy oraz dwójkę klikaczy. Przeszukaj potem wszystkie pomieszczenia, wróć na zewnątrz i śmigaj dalej.

Trzymaj się lewej, a dostrzeżesz wielki biurowiec. Drzwi będą zamknięte, ale po prawej stronie wejścia są schody. Na ich końcu zaś wąskie przejście, którym wczołgasz się do środka. Rozejrzyj się po pralni i śmigaj do góry schodami. Przeszukaj recepcję po czym wchodź jeszcze wyżej, uprzednio otwierając główne drzwi.

Na piętrze przeszukaj wszystkie pokoje. Szczególnie ten z prawej od wejścia, albowiem będzie w nim ławeczka inżynierska. Podejdź do niej, a pojawi się grupa ludzi i zaatakuje Cię, broń się zatem i dopiero po wygranej ponownie skorzystaj z ławeczki. Wychodząc z pokoju, trzymaj się lewej strony, a zauważysz drzwi do pokoju, z którego wypadła grupa bandziorów. W środku znajdziesz przydatne rzeczy oraz kolejną książkę szkoleniową – pozyskasz nowe drzewko ulepszeń Materiały wybuchowe.

Wróć na korytarz i kontynuuj eksplorację. Do drzwi naprzeciwko tych pierwszych nie wejdziesz, bo są zamknięte. Zrobisz to przez balkon, zbij tylko szybę. W środku znajdziesz nieco przydatnych rzeczy, a w sypialni tego mieszkania sejf. Szyfr do niego jest w kalendarzu oraz notatce, leżącej na stole w salonie. Zwróć uwagę na daty oraz na to, że szyfrem jest data ślubu. Na kalendarzu zaznaczona jest 30. rocznica ślubu, a także bieżąca data. Daje nam to szyfr: 08 10 83. Obok łóżka, w szafce nocnej, będzie karta kolekcjonerska – Star Sign. Weź ją i wracaj na ulicę, bo nic więcej tu nie ma.

Idź do budynku naprzeciwko. Bramka wejściowa będzie niby zamknięta, ale kubeł na śmieci pozwoli Ci przeskoczyć nad bramą wjazdową. Po drugiej stronie wejdź do pomieszczenia z prawej. W środku znajdziesz kubeł. Wepchnij go na pochyły podjazd obok, a potem podbiegnij do łańcucha, którym otworzysz bramę garażową. Kubeł wyjedzie na zewnątrz, a wtedy przystaw go do muru naprzeciwko. Przeskoczysz dzięki temu na drugą stronę.

Idź zatem do góry i przeskocz ponad murem na końcu schodów. Zobaczysz w oddali szpital, który jest Twoim celem. Zerknij na niego i idź dalej. Przejdź po gzymsie i wejdź do środka budynku, uprzednio zbijając szybę. Wykorzystaj rusztowanie, by zejść niżej. Na ziemi idź w jedynym możliwym kierunku i przejdź przez podwójne drzwi. Następnie znów przed siebie. Rozglądaj się po okolicznych pomieszczeniach, gromadząc surowce.

Gdy dojdziesz do końca, okaże się, że drzwi są zablokowane – zerknij ponad nie, a zobaczysz wąski przesmyk. W kolejnym pomieszczeniu będą czychacze, więc ostrożnie. Idź do przodu, trzymając się lewej strony. Poruszaj się powoli i korzystaj ze skupienia, by namierzyć pokraki. Powinno Ci się tu udać. W sumie zainfekowanych jest ośmioro (rozrzuconych po sekcjach). Zlikwiduj ich i przeszukaj okolicę, a potem idź dalej.

Wreszcie dojdziesz do okna, a wtedy rozbij je i wyskocz na balkon. Wejdź po schodach do góry i przeskocz na sąsiedni balkon. Z niego wejdź z powrotem do budynku. Spadniesz piętro niżej, a tam ponownie przemierzaj pomieszczenia, szukaj przydatnych rzeczy i uważaj na zainfekowanych. Znowu czekają tu na Ciebie czychacze. Będzie też klikacz, więc bądź gotowy na jego atak, gdy narobisz hałasu.

Wreszcie pozbędziesz się przeciwników, a wtedy znajdź drzwi. Zacznij je otwierać, a pokażą się zainfekowani i odpali się scenka przerywnikowa. Postępuj wedle wskazówek na ekranie, by po chwili znaleźć się w kanałach. Wejdź na brzeg i spróbuj otworzyć drzwi. Okaże się, że są zamknięte. Wskocz jednak do wody i przepłyń przez zniszczoną kratę obok. Wypłyń do góry, a znajdziesz się za drzwiami. Weź wszystko, co uznasz za przydatne, uważaj na zainfekowanego w ścianie, i śmigaj do przodu, w jedynym możliwym kierunku.

Zejdź po schodkach na dół i wskocz do wody. Płyń, trzymając się prawej strony, i wyjdź na brzeg, a potem wejdź do góry po murowanych stopniach. Podejdź do rury z boku i wskocz na nią, po czym zmierzaj przed siebie. Na końcu pomostu znajdziesz drabinę, po której będziesz mógł zejść w dół. Obróć się i wejdź po drabinie do góry. Trafisz do czegoś w rodzaju stacji kolejowej lub stacji metra.

Idź do przodu i po schodach do góry. Wyjdź ze stacji, by obejrzeć krótką scenkę przerywnikową. Dowiesz się z niej, że do szpitalu prowadzi droga przez park. Nie zwlekaj zatem i śmigaj przed siebie – ostrożnie, bo wkrótce natrafisz na Indian – bandę zwaną Blizny. Jeśli nie brakuje Ci broni, strzelaj po wyciągnięciu sobie strzały z ramienia. Jeśli wolisz do sprawy podejść po cichu, ukryj się w trawie.

Zlikwiduj najpierw przeciwników nacierających na Ciebie, a potem zajmij się tymi, którzy zaczną przychodzić z oddali – idealnie w tym przypadku sprawdzi się łuk. Mając wszystkich z głowy, kontynuuj podróż przez park. Dojdziesz w ten sposób do kolejnego punktu kontrolnego. Rozejrzyj się po okolicy za przydatnymi przedmiotami, a znajdziesz m.in. zwłoki, z których przygotujesz notatkę. Weź także amunicję, a potem wkrocz do budynku obok punktu kontrolnego.

Wewnątrz przeszukaj pomieszczenie z lewej, a potem po schodach do góry. Na piętrze obejdź dookoła narożniki, a w jednym z nich, pod stolikiem, znajdziesz kartę kolekcjonerską – Doppelganger. Weź ją, po czym wejdź do jedynych niezabitych deskami drzwi. Przeszukaj apartament i wyjdź na balkon. Po schodach wejdź piętro wyżej i do tamtejszego apartamentu. Wskocz do niego przez okno i przeszukaj wnętrze. Zgarnij przydatne rzeczy, a potem wróć na dół i zeskocz na ziemię. Idź do przodu.

Gdy znowu trafisz do parku, ukryj się. Znowu będziesz musiał sobie poradzić z grupą bandziorów. Albo ich omijaj, albo likwiduj po cichu. Najpierw kieruj się na wisielca, a potem w głąb parku. Za wisielcem jest wejście do parkingu – a konkretnie ruin po nim. Przejdź przez nie. Trzymaj się lewej strony, a znajdziesz schody do góry. Skorzystaj z nich i znów do przodu, uważając na kolejnych bandziorów. Pozbądź się lub wymiń ostatnią grupę i śmigaj w jedynym możliwym kierunku – skacząc ponad przepaścią do zniszczonego budynku.

Po drugiej stronie przejdź oczywiście przez poszczególne pomieszczenia i zbierz przydatne graty. Następnie wyjdź na zewnątrz i wejdź do budynku naprzeciwko – sklepu Merci. Zbij po prostu jedną z szyb, aby dostać się do środka. Dokładnie rozejrzyj się po sporym pomieszczeniu i podejdź do drzwi obok lady – uważaj, bo wyskoczy zza nich grupa bandziorów. Pozbądź się ich, a potem kontynuuj. W pomieszczeniu za drzwiami znajdziesz nieco zapasów. Zbierz oczywiście wszystkie i przejdź przez kolejne drzwi.

Za nimi idź w jedynym możliwym kierunku, zbierając ewentualne zapasy. Po chwili i po wejściu po schodach będziesz na dachu. Spójrz wtedy na szpital w oddali i śmigaj do przodu. Skorzystaj z drabiny, wskocz do wody i wypłyń na powierzchnię, po czym znowu zmierzaj przed siebie. Trzymaj się lewej strony, aby po wejściu po schodach trafić do apteki Weston’s. Przejdź przez nią, zbierając przydatne rzeczy. Zaraz za drzwiami wejściowymi będzie m.in. karta kolekcjonerska – Bhat M’Andarr.

Przechodząc przez aptekę, zerknij za ladę. Znajdziesz tam notatkę, z której dowiesz się o kodzie do sejfu: 38 55 23. Sam sejf jest za pobliskimi drzwiami, ale nie przejdziesz przez nie, bo są zastawione. Obok lady jest jednak dziura w ścianie. W pokoju z sejfem będzie też ławka inżynierska, więc koniecznie tam zajrzyj. Mając wszystko, wróć do głównego pomieszczenia apteki i kontynuuj podróż w stronę szpitala.

Wskocz do wody i płyń. Gdy zobaczysz światło z pobliskiej wieży strażniczej WLF, skręć w prawo i płyń dalej – nurkując pod kłodami. Zanurkuj pod drugą i trzymaj się lewej strony, a wpłyniesz do budynku. Wynurz się wtedy i kontynuuj. Przepłyń przez wąski przesmyk pod wodą, a w kolejnym pomieszczeniu podpłyń do brzegu i wyjdź na niego. Odpali się wówczas scenka przerywnikowa. Po niej zbierz przydatne rzeczy i wejdź po tutejszych schodach na górę.

Staniesz wkrótce przed głównym wejściem do szpitala. Aby dostać się do środka, możesz skorzystać ze ścieżki po prawej stronie. Będzie tam trawa, a także dziura w ścianie, która zapewni Ci względnie bezszelestną podróż. Nieźle sprawdzi się też droga na lewo, przez okno. Wybór należy w tym przypadku do Ciebie. Bez względu na wybraną drogę, Twoim celem są podwójne drzwi w lewej części budynku – na końcu korytarzy. Przejdź przez nie.

Po drugiej stronie drzwi będą schody. Śmigaj nimi do góry. Na piętrze przejdź przez kolejne podwójne drzwi i zacznij iść korytarzem. Przeszukaj pomieszczenie po prawej, a potem przejdź przez drzwi na końcu korytarza. Dalsza droga prowadzi przez szyb wentylacyjny. Na jego końcu będzie wyjście, którym zeskoczysz na dół do korytarza. Zbierz przydatne rzeczy i idź do uchylonych drzwi. Odpali się wówczas scenka przerywnikowa.

Po niej musisz biegnąć za Norą – nie pozwól jej uciec. Biegnij za nią ciągle, aż wreszcie Ellie ją dogoni, chwyci i zacznie grozić bronią strażnikom. Efekt scenki będzie taki, że wpadniesz do gniazda pełnego zarodników. Jako że są tu klikacze, lepiej pozbądź się przeciwników po cichu. Dopiero mając z głowy bandziorów, zajmij się klikaczami i przeszukaj okolicę. Mając wszystko, przejdź przez drzwi, którymi uciekła Nora.

Po drugiej stronie idź do przodu, przeszukując okolicę. Kieruj się na kaszel, który będzie dobiegał z oddali. Wreszcie znajdziesz kobietę, a wtedy odpali się scenka przerywnikowa. Po niej przeniesiesz się w czasie i rozpoczniesz kolejny rozdział opowieści.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 10995 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?