The Last of Us: Part II

ObserwujMam (24)Gram (4)Ukończone (22)Kupię (7)

Seattle: Dzień 2 - Hillcrest - wiki The Last of Us: Part II


Gdy odzyskasz kontrolę nad Ellie, wyjdź z sali teatru i wejdź na piętro, do pomieszczenia z radiem. Odpali się w nim scenka przerywnikowa. Gdy dobiegnie ona końca, Ellie będzie na zewnątrz. Dina została w teatrze i bohaterka jest całkiem sama.

Mając kontrolę nad Ellie, idź do przodu, przeszukując okoliczne budynki. W sklepie odzieżowym, tym po prawej, znajdziesz w piwnicy warsztat – wejdziesz tam przez dziurę w ścianie, bo drzwi będą zamknięte.

Na końcu ulicy jest przewrócony samochód. Wskocz na niego i kontynuuj podróż przez miasteczko. Dróg progresji jest tu kilka. Albo przejdź przez kawiarnię, albo przeskocz przez siatkę obok niej, albo przez drugi budynek i przez dziurę w ścianie. Niezależnie od decyzji dojdziesz do drabiny. Wejdź po niej na dach i śmigaj przed siebie.

Kierunek jest jeden, a po zeskoczeniu z dachu natrafisz na WLF. Żołnierze będą korzystać z psów, które będą Cię próbowały wytropić. Aby im na to nie pozwolić, poruszaj się szybko i obserwuj ślad zapachu, jaki pozostawiasz – zobaczysz go korzystając z wsłuchiwania się. Jeśli chcesz, możesz starać się wszystkich ominąć, ewentualnie zlikwiduj pieski i przygotuj się na zadymę. Pamiętaj, by koniecznie przeszukać okolicę.

Twoim celem są podwójne czerwone drzwi na końcu lokacji. Przejdź przez nie i względnie bezpiecznie idź dalej. Ciągle zmierzaj przed siebie, aż do zamkniętej bramy. Otwórz ją, a na dół zjedzie spory kubeł na śmieci. Za bramą jest nieco przydatnych rzeczy, więc je zabierz, a potem przesuń kubeł w pobliże garażu – ustaw go przy bocznej ścianie, a potem szybko wyskocz do góry. Następnie znów zmierzaj do przodu, przeskakując przez dziurę w ścianie. Przeszukaj dokładnie nowe miejsce, korzystając przy okazji z warsztatu.

Potem idź dalej, wychodząc na ulicę. Na zewnątrz rozejrzyj się. Wejdź do pobliskich sklepów, by uzupełnić ewentualne braki surowców. Zajrzyj do studia tatuażu oraz do salonu fryzjerskiego. Uważaj na garaż na tyłach tych dwóch miejsc. Wejdziesz do niego przesuwając kubeł na śmieci. W środku będzie grupa zainfekowanych oraz sejf (za moment zdobędziesz do niego kod).

Kolejnym budynkiem, który warto odwiedzić jest sklep z alkoholem, nieopodal żółtej taksówki. Wchodzisz do niego przez okno. Przeszukaj dokładnie wnętrze, a potem znajdź drogę na dół – nie będzie schodów, więc musisz zeskoczyć. Na dole będzie dwójka człapaczy, więc uważaj. Albo ich zlikwiduj, albo ostrożnie wymiń. Przejdź przez niewielki otwór w ścianie (przy podłodze), a potem po zniszczonych schodach na górze. Trafisz na piętro, a tam, na podłodze znajdziesz kolejną książkę szkoleniową i pozyskasz nowe drzewko umiejętności – Precyzja. Wróć na ulicę wyskakując przez okno.

Na koniec zostaje wejść do budynku obok tego z alkoholem – na szyldzie jest pies z kością w pysku. W środku uważaj, bo są tam zainfekowani: człapacz oraz biegacz. Rozejrzyj się dokładnie, wyeliminuj pokraki i wejdź do pomieszczenia dla pracowników – zbij szybę. Zbierz przydatne rzeczy i kontynuuj do pomieszczenia obok – jakby stołówki. Stamtąd przejdź do kuchni. Zaraz za drzwiami jest tablica, a na niej notatka – rzuć na nią okiem, a zdobędziesz kombinację do sejfu w garażu (30 - 82 - 65). Idź zatem wziąć jego zawartość (znajdziesz sporo amunicji oraz dodatkową kaburę na broń krótką) i wróć tu. Przejdź przez kuchnię i otwórz drzwi po drugiej stronie.

Staniesz naprzeciwko schodów, które były Twoim celem. Wejdź zatem na nie, uprzednio zbierając strzały wbite w zwłoki zainfekowanego. W połowie schodów usłyszysz wybuch. Wejdź zatem na szczyt i przygotuj się na walkę, albowiem pojawią się zainfekowani.

W sumie będziesz nieopodal trójki biegaczy. Sprzątnij ich po cichu, bo nie jest to trudne, a potem rozejrzyj się po okolicy. Weź wszystko, co uznasz za przydatne i przeskocz ponad drewnianym ogrodzeniem. Po drugiej stronie idź do przodu przez zniszczony dom. Pamiętaj, by dokładnie go przeszukać.

Gdy przejdziesz przez pęknięte drzwi zostaniesz zaatakowany. Błyskawicznie pokonaj zainfekowanego, a potem przeszukaj zwłoki by zdobyć łuk. Mając go przeszukaj okolicę i wyjdź na zewnątrz przez bramę garażową. Nauczysz się tu strzelać z nowo pozyskanego oręża. Pamiętaj, że po oddaniu strzału często możesz odzyskać strzałę. Nie jest ona jednorazowa. Gdy będziesz gotowy, idź dalej. Przeskocz w tym celu przez kolejne ogrodzenie.

Natrafisz za nim na żołnierzy WLF. Możesz ich po cichu sprzątnąć łukiem. Najpierw zajmij się żołnierzem z psem. Celny strzał w głowę, a potem taki sam w psiaka, a będziesz mógł swobodniej poruszać się po okolicy. Przeszukaj domy z lewej strony – ostrożnie. Potem wróć na ulicę i sprzątnij kolejny patrol z psem. Potem spokojnie zajmij się żołnierzami w budynkach z prawej. Ogólnie jest ich tu sporo, więc poruszaj się ostrożnie.

Niezależnie od metody, jaką wybierzesz, dojdziesz wreszcie do zniszczonego warsztatu (garażu), a przez ścianę przejdziesz do dalszej części osady i jednocześnie dostaniesz się bliżej wybuchu, który wcześniej przyciągnął Twoją uwagę. Żeby nie było zbyt łatwo, pojawi się tu trójka żołnierzy. Sprzątnij ich więc. Pozbądź się też pieska. Dopiero mając ich z głowy, idź dalej – trzymaj się lewej strony i zerkaj do budynków.

Przeszukaj zdemolowane domy, a potem wyskocz przez okno jednego z nich, by iść dalej. Znowu oczywiście uważaj, bo żołnierzy WLF będzie tu całe mnóstwo. Twoim celem jest kolejne okno w zdemolowanej chacie. Wyskocz przez nie, przejdź kawałek i wskocz do piwnicy. Uważaj, bo za moment zaatakuje Cię dwójka przeciwników. Ucieknij szybko przez dziurę w ścianie po prawej. Stamtąd będziesz mógł się wymknąć, albo zlikwidować oponentów na spokojnie.

Cokolwiek zdecydujesz wyjdź schodami do góry. Jako że wyskoczy przeciwnik, sprzątnij go i idź dalej. Wyskocz ze zdemolowanego budynku i przed siebie. Potem przez kolejne zniszczone okno, a obejrzysz krótką scenkę przerywnikową. W jej trakcie spotkasz się z Jessem. Po niej musicie razem dostać się do samochodu żołnierzy.

Wyjdź powoli z budynku i trzymaj się prawej strony. Wypatrz odpowiedni moment i zlikwiduj żołnierza, który będzie przechodził obok Ciebie. Potem się przyczaj i poczekaj na kolejną parę oponentów. Ich też sprzątnijcie, a potem biegnij do samochodu, bo Jesse będzie miał kluczyki do niego. Wsiądziecie razem do środka. Chłopak będzie prowadził, a ty osłaniaj Waszą krótką ucieczkę. Także przed zainfekowanymi. Wreszcie obejrzysz kolejną scenkę. Gdy znajdziesz się pod wodą, płyń na powierzchnię, by zainicjować jeszcze jeden przerywnik. Rozpocznie się po nim kolejny rozdział opowieści.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 6582 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?