The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Seattle: Dzień 1 - Capitol Hill - wiki The Last of Us: Part II


Idąc ulicami trzymaj się prawej strony, a natrafisz na otwarty dom, z numerem 3. Wejdź do niego, a w szufladzie obok sofy znajdziesz kartę kolekcjonerską – Mecenaska Kinnard. Nieopodal basenu będzie jeszcze jeden otwarty dom, z numerem 6. Przeszukaj i jego. Uważaj na piętrze, bo będzie tam biegacz. Po zlikwidowaniu go przeszukaj pomieszczenia i wyjdź na zewnątrz. W trakcie zwiedzania Dina będzie chciała porozmawiać, nie przegap momentu.

Idąc natrafisz wreszcie na coś w rodzaju motelu. Zwróć uwagę na to, że na parterze są otwarte drzwi. Wejdź do środka i rozejrzyj się. W obu otwartych pomieszczeniach znajdziesz trochę przydatnych rzeczy. Kolejne otwarte lokum będzie naprzeciwko motelu. Zauważysz tam balkon. Aby się do niego dostać, musisz przesunąć śmietnik, który stoi nieopodal. W środku znajdziesz sporo surowców, a także minę-pułapkę. Odblokuje ona schemat do tworzenia podobnych przedmiotów.

Aby iść dalej wejdź na schody motelu i znajdź przejście na górnej kondygnacji – jest w środku budynku, tam gdzie łączy się on pod kątem prostym. Przejdź przez nie, przeskocz nad barierką i do przodu. Bądź ostrożny, albowiem w okolicy kręci się patrol Wilków. Sprzątnij wszystkich, a potem rozejrzyj się po okolicy, nim ruszysz dalej. Koniecznie zajrzyj m.in. do Nancy’s – sklepu z pamiątkami.

Mając wszystko, idź dalej. Niebawem natrafisz na kolejny patrol, choć mniejszy, bo dwuosobowy. Możesz go minąć, albo sprzątnąć przeciwników. Trzymaj się lewej strony, a znajdziesz stację paliw oraz warsztat samochodowy, w którym będzie mnóstwo przydatnych rzeczy. Prócz tego patrol wilków. Koniecznie najpierw zajmij się tymi w budynku stacji paliw, a dopiero potem tymi na zewnątrz. W sumie wilków jest pięcioro, więc bezpośrednie starcie nie będzie łatwe. Rozpraw się z wszystkimi, zbierz surowce i skorzystaj z ławki warsztatowej, znajdującej się w warsztacie samochodowym. Następnie idź dalej.

Przejdź nieco w dół od stacji, zerkając w prawo. Zauważysz w ten sposób otwarty budynek, Księgarnię, niejako naprzeciwko stacji. Przeszukaj go, a znajdziesz magazyn survivalowy, który da Ci nowy rodzaj ulepszeń – Szpieg. W tym samym budynku jest pomieszczenie, z którego dochodzą dźwięki zainfekowanych. W środku jest klikacz oraz dwa biegacze, więc ostrożnie. Zlikwiduj pokraki i weź kartę kolekcjonerską - Doktor Stem. Mając wszystko idź dalej.

Nie idź jednak od razu w dół drogi. Za boiskiem, skręć w prawo, a potem w lewo. Przejdź obok furgonetki stacji telewizyjnej i zeskocz niżej. Znowu natrafisz na Wilki. Pozbądź się ich po cichu. Trzymaj się prawej, wejdź przez niebeskie drzwi i ostrożnie zlikwiduj dwójkę żołnierzy. Potem skieruj się do budynku po lewej, tam żołnierzy będzie więcej, a zatem powoli się posuwaj i załatwiaj kolejnych.

Mając z głowy żołnierzy rozejrzyj się dookoła. Nieopodal budynku z dwoma strażnikami jest market. Wejdziesz do niego przez dziurę w stropie albo w ścianie. W środku będą zainfekowani, więc ostrożnie. W sumie cztery pokraki tu na Ciebie czekają. Sprzątnij je i przeszukaj dokładnie okolicę.

Wyjdź wreszcie ze sklepu i zauważ, że naprzeciwko jest Bank of Meridian – tam także zawitaj. Na koniec przeszukaj miejsce, z którego wyszło najwięcej wilków – sklep z bajglami. Przeszukaj porter, a potem idź na piętro. Je także dokładnie przejrzyj w poszukiwaniu surowców. Na piętrze znajdziesz też wielką dziurę w ścianie – to droga do dalszych obszarów mapy.

Po drugiej stronie idź przed siebie, aż dziewczyny będą sobie musiały pomóc. Gdy Dina sięgnie po Twoją rękę, podskocz. Obejrzyj krótką scenkę i śmigaj dalej. Idź ostrożnie, albowiem miejsce to jest pełne pułapek – kable wskazują miejsce ich rozłożenia. Co ważne, pułapki możesz wykorzystać do likwidowania przeciwników. Ściągaj ich hałasem albo po prostu pokazując się na moment.

Mając z głowy zombie, wejdź do pobliskiego sklepu. Na półce obok bankomatu będzie karta kolekcjonerska – Candelabra. Zbierz też inne przydatne graty, a potem zmierzaj do przodu. Podziwiaj kunszt grafików i ciągle zmierzaj przed siebie. Droga jest jedna, więc się nie zgubisz. W pewnym momencie natrafisz na zabitego konia – przyjrzyj się mu, aby obejrzeć krótki przerywnik. Po nim idź dalej, aż dotrzesz do sporego budynku. W oddali widzieć będziesz antenę stacji telewizyjnej.

Przeskocz ponad murkiem i śmigaj w lewo, uważając na pułapki. Gdy staniesz przy zbitych szybach, zauważ, że za nimi jest ładunek wybuchowy. Zbij szybę po lewej, a będziesz w stanie wejść do środka. Zachowaj ostrożność i przeszukaj okolicę. Znajdziesz tu ławkę inżynieryjną. Zrób z niej użytek i idź dalej. Na zewnątrz będzie sklep do przeszukania. W środku znajdziesz kartę kolekcjonerską – Bizarrebra oraz sejf. Kod do niego to ostatnie sześć cyfr numeru telefonu niejakiej Staci. Numer jest w ubikacji sklepu, a kombinacja to 55 - 01 - 33.

Gdy skończysz w sklepie wróć do ławeczki inżynierskiej. Rozbij okno obok niej i przejdź na drugą stronę. Zerknij na rysunek po prawej, a potem otwórz pakę samochodu ciężarowego. Zbierz wszystko i wyjdź prawą stroną, następnie prześlizgnij się pod kolejną ciężarówką. Po drugiej stronie, trzymaj się lewej i znów do przodu, uważając na bomby. Gdy natrafisz na taką, której nie da się obejść, poszukaj jakiejś cegłówki i zdetonuj ją. Przy aucie stacji telewizyjnej wejdź na schody za autem i zdetonuj bomby na schodach przed sobą.

Idź po schodach, aż do bramki. Będzie zamknięta, ale przeskoczysz bez problemu przez siatkę po prawej stronie. Zrób to i kontynuuj. Będziesz przed budynkiem stacji na dość sporej wolnej przestrzeni. Rozejrzyj się po okolicy, a potem wespnij na budynek. Trafisz na coś w rodzaju tarasu. Przeszukaj go i wejdź do środka po linie wystającej z okna. Idź znowu do przodu, zbierając przydatne przedmioty.

Dojdziesz w ten sposób do jedynych otwartych drzwi. Za nimi będzie trochę gratów, ale nie będzie dalszej drogi. Zwróć uwagę na to, że przejście jest obok tychże drzwi, za pomocą kratki szybu wentylacyjnego. Po drugiej stronie zachowaj ostrożność. Przeszukaj uważnie dolną kondygnację pomieszczenia z wisielcami, a potem to samo zrób na górnej. Eksplorując trafisz na balkon z drugiej strony budynku.

Tutejsze drzwi są zamknięte, więc przejdź po gzymsie obok. Wejdź do środka przez zbite okno i nadal przeszukuj okolicę. W biurze znajdziesz kartę kolekcjonerską – Kimimela. Weź ją i przejdź przez podwójne drzwi, o które oparte jest ciało. Wejdziesz w ten sposób na schody. Idź nimi do góry i przeszukaj kolejną kondygnację. Gdy wejdziesz przez uchylone drzwi, odpali się scenka przerywnikowa. Po niej idź do zbitego okna i wyskocz z niego na balkon poniżej.

Jako że pojawi się spora grupa przeciwników, musisz zachować ostrożność. Twoim celem jest wyjście ze stacji. Idź powoli na dół, staraj się omijać bandziorów, ewentualnie eliminuj ich po cichu. Idź za Diną, która będzie chciała Was wyprowadzić. Wreszcie rozpoczniecie ucieczkę. Biegnij cały czas do przodu, a kiedy zobaczysz przed sobą zamkniętą kratę, skręć w prawo i przejdź przez drzwi. Odpali się krótki przerywnik, po którym będziesz miał spokój. Rozpoczniesz kolejny rozdział.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 7124 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?