The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Seattle: Dzień 1 - Śródmieście - wiki The Last of Us: Part II


Po zejściu z konia zacznij się rozglądać po okolicy. W niewielkiej stróżówce znajdziesz dokument ze spisem ludności. Przejrzyj go, a potem pomyśl co zrobić, by zapewnić zasilanie pobliskiej bramie. Na ziemi przed bramą leży kabel elektryczny. Na drugim jego końcu jest generator – spróbuj go odpalić, a okaże się, że brakuje w nim paliwa. Musisz je znaleźć. Wsiądź na konia i jedź na lewo od bramy.

W pewnym momencie Ellie zerknie na mapę i zaznaczy miejsce, do którego powinieneś się udać. Niestety nie możesz tam iść, bo nie otwarłeś bramy ze względu na brak paliwa. Musisz je zatem znaleźć. Zacznij w związku z tym jeździć po okolicy. Najpierw proponuję trzymać się z lewej strony, a znajdziesz budynek Banku. Jest w nim sporo przydatnych rzeczy.

Bank Westlake


Do banku wejdziesz przez wielką dziurę pośród gruzów. W głównej sali znajdziesz biegaczy oraz jednego klikacza, więc ostrożnie. Proponuję najpierw zająć się klikaczem, który spaceruje z lewej strony. Zlikwiduj go i śmigaj dalej, trzymając się lewej strony. Natrafisz tam na jeszcze jednego zainfekowanego. Jego również sprzątnij. Bądź ostrożny, albowiem będzie tu jeszcze jeden klikacz – chodzi w okolicy kolumn. Zlikwiduj go tam. Następnie sprzątnij biegacza, a na końcu pokrakę, która cały czas kręci się po pomieszczeniu. Po wszystkim przeszukaj okolicę. Następnie znajdź pomieszczenie z depozytami.

W środku zerknij na torbę leżącą na ziemi – będzie w niej notka, z której dowiesz się o kombinacji do skarbca: 60 - 23 - 06. Skarbiec jest nieopodal, więc od razu go otwórz. W środku znajdziesz:

  • shotgun (strzelba pompka);
  • amunicję do shotguna;
  • list rabusia zamkniętego w skarbcu;
  • wygrawerowaną obrączkę (jest w jednej ze skrytek depozytowych) – jest z nią związane trofeum!

Nic więcej tu nie ma, więc wracaj do głównego hallu. Ponownie będziesz musiał walczyć, albowiem pojawiły się tu biegacz i klikacz. Najpierw zajmij się ostrożnie klikaczem – trzymaj się prawej strony – a potem biegaczem. Po wszystkim, wyjdź na zewnątrz drogą, którą tu wszedłeś. Wsiądź na konia i ruszaj dalej.

Trzymaj się lewej, a natrafisz na czołg. Nieopodal czołgu będą zwłoki, a przy nich torba z notką – przeczytaj ją. Potem zaś otwórz właz do czołgu, aby zgarnąć nieco amunicji. Nagle pojawi się też możliwość rozmowy z Diną – skorzystaj z niej.

Centrum Dystrybucji Racji


Wsiądź na konia i jedź w stronę sporego budynku z kopułą – to Centrum Dystrybucji Racji. Warto do niego zajrzeć. Na miejscu zejdź z konia i przejdź przez niewielkie przejście z czerwoną tabliczką obok. Po drugiej stronie najpierw wejdź po drabinie do góry i weź przydatne graty (m.in. bombę ogłuszającą), następnie wróć na dół i trzymaj się lewej, po czym przejdź przez zamknięte wrota. Uważaj na biegaczy, którzy tam się kręcą. Sprzątnij ich korzystając z wysokiej trawy, po czym idź dalej.

Przeskocz nad ogrodzeniem i połóż się na ziemi, aby pozostać w ukryciu. Czołgaj się w lewą stronę – za bale drzew. Poczekaj aż pobliski biegacz zrobi obchód i schowaj się za bloczkami betonowymi. Stamtąd wypatrz odpowiedni moment i sprzątnij biegacza. Dwa tutejsze klikacze śpią, więc podkradnij się od lewej do drugiego biegacza. Zlikwiduj i jego, po czym zajmij się klikaczami. Zbierz co wypadnie z pokrak i śmigaj dalej. Wespnij się na skrzynkę, a potem na schody. Idź do góry.

Ostrożnie wejdź do środka budynku przez okno. Zeskocz na ziemię i zacznij przeszukiwać okolicę. Okaże się, że to synagoga – Dina będzie miała ochotę porozmawiać (dwukrotnie), więc nie zmarnuj okazji. Przeszukując budynek znajdziesz przydatne rzeczy do craftingu oraz zbiornik z paliwem – niestety będzie za sporą kratą. Aby się do niego dostać, spójrz na wykrzywione pręty obok. Przejdź przez nie, a potem prześlizgnij się pomiędzy regałami.

Po drugiej stronie weź amunicję, po czym pchnij wózek, który jest obok. Wejdź następnie na niego i przeskocz ponad kratą. Po drugiej stronie będzie kanister. Weź go. Niestety okaże się, że zbiornik na paliwo jest pusty, więc musisz poszukać gdzieś indziej. Wracaj więc na zewnątrz.

By to zrobić, weź wózek, z którego przed momentem korzystałeś i ustaw go przy balkonie naprzeciwko drogi, którą tu się dostałeś. Wskocz potem do góry i na balkon. Przeszukaj go, zgarniając przydatne rzeczy oraz notkę. Wejdź też do pokoju obok i otwórz szafę, aby zainicjować krótką scenkę przerywnikową. Po niej wróć na balkon i zainteresuj się liną w rogu.

Dzięki linie możesz się rozhuśtać, a następnie przeskoczyć na balkon obok. Dokładnie go przeszukaj, także pokój obok, gdzie jest ważna notka oraz kalendarz, który inicjuje rozmowę z Diną, po czym wyjdź na rusztowanie przez okno. Przechadzka po drabinie, skok na dół i możesz wrócić na konia. Jedź na nim dalej do przodu, trzymając się lewej strony.

Uwaga: Naprzeciwko Centrum Dystrybucji Racji jest zdemolowany budynek, który ma częściowo całe schody. Podjedź do niego, jeśli chcesz, wejdź na schody, zbij szybę i kieruj się wyżej. Na szczycie będą spore zapasy, a także karta kolekcjonerska Doktor Uckmann.

Po drodze miniesz checkpoint militarny. Rozejrzyj się po nim, by zdobyć rysunek. Będziesz mógł tu również sporządzić notatkę. W górnej części punktu kontrolnego jest ławka inżynierska, jakbyś chciał coś zmodyfikować.

Punkt kontrolny pozwala Ci też wejść do sklepu muzycznego. Zauważ, że daje on dostęp do czegoś w rodzaju balkonu. W sklepie muzycznym będzie gitara. Weź ją, a Ellie zagra utwór w ramach scenki przerywnikowej. W dolnej części sklepu jest nieco przydatnych gratów (także karta kolekcjonerska Das Wort), więc je weź i wracaj na konia.

Jedź dalej do przodu, miń ponownie punkt kontrolny i trzymaj się lewej. Natrafisz na niedomkniętą Bramę Zachodnią 2 (Gate West 2). Przejdź przez nią, a po prawej stronie znajdziesz sejf oraz surowce do craftingu. Sejf otworzysz dzięki wcześniej zdobytej notatce zawierającej kody do bram. Kod do drugiej bramy zachodniej to 04 - 51. W sejfie znajdziesz sporo przydatnych rzeczy oraz kartę kolekcjonerską Flo.

Masz wszystko, więc jedź dalej. Na samym końcu drogi będzie mała stróżówka, a w niej materiały do craftingu. Zniszcz też okno witryny obok i wejdź do środka, by znaleźć kolejne materiały, notatkę oraz amunicję. Jest tu też karta kolekcjonerska Big Blue - w jednej z szuflad. Przeszukując pomieszczenia trafisz też do ubikacji. Z jednej z kabin wyskoczy zainfekowany, więc uważaj. Zlikwiduj go i przeszukaj toaletę, by znaleźć klucz z brelokiem Barkos (z tyłu breloka jest podpowiedź: Marion 900 i Szósta, chodzi o skrzyżowanie ulic). Weź go i wracaj na zewnątrz.

Ellie zaznaczyła na mapie nowe ciekawe miejsce – obok 6th Ave, czyli ulicy szóstej. Udaj się tam. Znajdziesz tam szyld Barkos Deliveries. Wejdź w alejkę wskazywaną przez strzałkę i skorzystaj z klucza, by wkroczyć do środka. W niewielkim pomieszczeniu znajdziesz surowce. Będziesz mógł też porozmawiać z Diną, zapoznać się z planem ataku na konwój – jest na tablicy – oraz zgarnąć kaburę na broń długą. Dzięki niej będziesz mógł nosić dwie długie bronie jednocześnie – bez sięgania do plecaka. Jako że masz wszystko, wróć na zewnątrz.

Idź w stronę 6th Ave i zwróć uwagę na to, że w prawym górnym rogu mapy jest coś jakby wodospad. W zbiorniku wodnym jest ciężarówka, a w niej nieco surowców. Weź wszystko, co uznasz za przydatne, a potem wróć się na szósta ulicę. Musisz się zająć przeszukaniem parkingu. Tam najpewniej będzie bowiem paliwo, które jest Ci potrzebne do uruchomienia generatora.

Budynek sądu


By dostać się na parking stań w okolicy checkpointu obok niego i zwróć uwagę na samochód stojący nieopodal muru. Wespnij się na niego, a potem wskocz na mur.  Rozejrzyj się po okolicy, a potem zainteresuj się podnoszonym oknem. Uchylicie je wspólnie z Diną i wejdziecie do środka. Będą tam oczywiście różne stwory, więc ostrożnie.

Aby pozbyć się klikacza idź powoli pomiędzy ławkami do przodu. Nie rób nagłych ruchów, a bez problemu zbliżysz się do pokraki. Wyeliminuj ją i idź dalej, trzymając się prawej strony. W kolejnym pokoju będzie biegacz, a w następnym klikacz. Po cichu sprzątnij obu. Zerknij potem w lewo, w kierunku korytarza, a zauważysz jeszcze jednego biegacza – zbliż się do niego po cichu i także jego wyeliminuj. Potem rozejrzyj się po okolicy, by zdobyć ewentualne surowce.

Idź powoli w głąb korytarza i przyczaj się przy pierwszych drzwiach po prawej. Poczekaj aż zbliży się do Ciebie biegacz i zlikwiduj go, następnie wejdź do pokoju i dokładnie go przeszukaj. Mając wszystko, wróć się do końca korytarza i zwróć uwagę na zastawione szafą drzwi na klatkę schodową. Wejdź z nimi w interakcję, a wspólnie z Diną otworzycie sobie przejście.

Na klatce schodowej idź w dół. Przeszukując kolejne pomieszczenia, ciągle śmigaj do przodu. Na końcu korytarza, po lewej, jest zamknięty pokój. Zbij szybę, aby do niego wejść, a w środku znajdziesz m.in. podręcznik szkoleniowy, dzięki któremu pozyskasz nowe ulepszenia. Zerknij też do szafek. W tej obok zwłok przy ścianie znajdziesz notkę, a na tylnej jej stronie będzie kombinacja do tutejszego sejfu: 86 07 22. Idź go otworzyć, a zdobędziesz surowce oraz suplementy.

Uwaga: Przy zwłokach obok szafki jest tasak. Wyciąg go, a potem zabierz też notkę, która wypadnie ze zwłok.

Mając wszystko, wróć na korytarz i zainteresuj się szybami windy. Skocz na linę, która jest w tym po lewej, zsuń się na dół i wejdź do windy. Rozchyl następnie drzwi wagonika i bądź gotowy na walkę. Pojawi się grupa zainfekowanych. Sprzątnij tych, którzy zaczną atakować, po czym schowaj się, aby nie tracić nabojów. Reszty pozbądź się po cichu. Jako że jest tu bardzo ciemno, pamiętaj o nasłuchiwaniu – pomoże Ci ono namierzać przeciwników. Po wygranej rozejrzyj się po okolicy.

Znajdziesz w ten sposób wielką butlę z paliwem. Jako że masz kanister, zbliż się do niej i nalej trochę benzyny. Potem podejdź do bramy garażowej obok i otwórz ją przy pomocy łańcucha. Pomagając sobie, dziewczyny wrócą na zewnątrz. A wtedy zostaje już tylko wsiąść na konia i wracać do bramy, której wcześniej nie dało się otworzyć.

Po zdobyciu benzyny jedź do zamkniętych wrót. Zbliż się do generatora i uzupełnij benzynę, po czym Dina włączy urządzenie, a ty musisz wpisać kod bezpieczeństwa. W inwentarzu masz notkę zwaną kody do bram z punktami kontrolnymi. Otwórz ją, a dowiesz się, że kod do bramy East 2 to 5345. Wstukaj go w panel, a będziesz mógł iść dalej. Śmigaj zatem przed siebie.

Po chwili staniecie przed hotelem, a wtedy Dina i Ellie zauważą wielki symbol wilka na jego ścianie. Skręć tu w lewo i objedź dookoła ogrodzenie. Po prawej stronie głównej bramy wjazdowej jest wyrwa w drucie kolczastym ogrodzenia. Tamtędy możesz wejść na teren hotelu. Wskocz do góry po zbiorniku na śmieci.

Na dziedzińcu nic nie ma, więc ostrożnie wejdź do środka. Jako że są tam zainfekowani, zrób to powoli. W sumie pokrak w środku są cztery sztuki. Trzymaj się lewej części, aby sprzątnąć najpierw te dwie po lewej, a potem dwie po prawej. Po wszystkim przeszukaj całą okolicę. Znajdziesz tu co nieco surowców, a także zwłoki mężczyzny. Przyjrzyj się im i weź broń, która leży obok niego – ewentualnie same naboje.

Po zgromadzeniu wszystkiego poszukaj podwójnych drzwi i otwórz je. Zbadaj kolejne zwłoki, przeszukaj miejscówkę i zwróć uwagę na zbiorniki z benzyną. Nic więcej tu nie ma, więc idź schodami do góry. Piętro wyżej znajdziesz zwłoki naprzeciwko schodów – przyjrzyj się im, a potem zacznij zwiedzanie pomieszczeń. Zaraz za zwłokami będzie sypialnia, a obok niej łazienka. Koniecznie tam zajrzyj by zgarnąć suplementy.

Z sypialni wejdziesz do kolejnej sypialni. W niej, pomiędzy łóżkami, znajdziesz szafkę nocną. W jej szufladzie będzie karta kolekcjonerska: Know it All. Zabierz ją, wróć do korytarza i idź do pokoju po przeciwnej stronie – wydobywa się z niego czerwona poświata. Otwórz drzwi, a odpali się krótka scenka przerywnikowa. W jej trakcie zdobędziesz kod do bramy East 1: 73 - 02 – jest napisany na podłodze obok zwłok.

Idź dalej przez tutejsze drzwi, a z balkonu skocz na samochód poniżej i wreszcie na ziemię. Podbiegnij do konia, wsiądź na niego i jedź przed siebie – kieruj się na bramę East 1, do której kod przed momentem zdobyłeś. Jest nieopodal głównej bramy prowadzącej na dziedziniec hotelu. By otworzyć bramę, uruchom generator prądu. Dina wpisze kod, a wtedy nie zostanie już nic innego, jak wsiąść na konia i jechać dalej. W pewnym momencie zostaniecie zaatakowane przez WLF, co oczywiście oznacza przerywnik. Postępuj zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami, aby go pchnąć do przodu.

Wskazówka: Gdy zobaczysz, że Dina jest atakowana, przesuń gałkę analogową w kierunku zbitego szkła, aby dziewczyna zaczęła przecinać linę.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 12824 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?