The Last of Us: Part II

ObserwujMam (25)Gram (4)Ukończone (23)Kupię (7)

Patrol - wiki The Last of Us: Part II


Zaczynasz siedząc na grzbietu konia – idź wówczas przed siebie, za towarzyszką, aż do sporego budynku, wieży radiowej, w którym będziecie już iść na piechotę. Podejdziecie do balkonu widokowego, a tam porozmawiaj z Diną, by obejrzeć scenkę przerywnikową. Po niej idź za kumpelą.

Na piętrze, przejdź przez drzwi do niewielkiego pomieszczenia i podejdź do niewielkiej szafki. Zbierz leżące na niej oraz w niej przedmioty, to części, dzięki którym będziesz w stanie korzystać z craftingu. Mając wszystko, wyjdź z pokoju i znajdź kolejne przydatne graty, m.in. w szufladzie biurka. Wreszcie podejdź do sporego zeszytu i wpisz się do niego.

Podejdź potem do Diny i porozmawiaj z nią. Gdy spojrzysz przez lornetkę, rozejrzyj się po okolicy, a dostrzeżesz swój kolejny cel – miasto w oddali. By do niego dotrzeć, wróć do koni. Wsiądź na swojego, uwalniając go z uprzęży i jedź za Diną. Aż do czegoś w rodzaju osady. Na miejscu zsiądź z konia i przeszukaj budynki.

W kamperze będą części, suplementy (pozwalają poprawiać umiejętności) oraz naboje. W budynku bez ścian naprzeciwko kampera (wejdziesz tam po zdemolowanych schodach i dziurą w ścianie po lewej) będzie amunicja, suplementy oraz list. Nic więcej tu nie ma, więc wsiadaj na grzbiet konia i ruszaj dalej. Niebawem odpali się scenka przerywnikowa z martwym łosiem.

Po niej, wejdź do budynku nieopodal – pod werandą jest okno. Skorzystaj z nasłuchiwania, namierz pierwszego wroga i powoli wejdź do środka. Będzie tam biegasz, więc ostrożnie – zajdź go od tyłu i sprzątnij. Podejdź następnie do rozbitego okna i przeskocz na drugą stronę. Potem zaś wejdź przed okno do pomieszczenia obok – to łazienka, w której będą suplementy i amunicja. Weź wszystko, wróć do Diny i idź do drzwi po przeciwnej stronie.

Gdy wejdziesz do kolejnego pomieszczenia, szybko reaguj na sytuację, a potem przeszukaj miejscówkę, by zdobyć części. Mając je, wyskocz ostrożnie przez rozbite okno nieopodal wejścia, którym się tu dostała Ellie – bądź uważny, bo będą tam biegacze. Sprzątnij ich od lewej do prawej. Najpierw tych na zewnątrz, a potem tych w budynku po lewej. Potem przeszukaj budynek, by zdobyć m.in. amunicję.

Podsadź Dinę, aby weszła na furgonetkę. Podskocz następnie, a koleżanka pomoże Ci wejść na górę. Stamtąd musisz zeskoczyć po drugiej stronie ogrodzenia i przejść pod naczepą. Po drugiej stronie będzie biegacz, więc postępuj wedle wskazówek na ekranie. Po wygranej wejdź do naczepy nad Tobą i weź części, które są w środku. Wyjdź z naczepy i wejdź do budynku po lewej, stamtąd przeciśnij się na tyły naczepy, by znaleźć suplementy oraz list.

Wróć na zewnątrz i wskocz na samochód z przodu naczepy, potem, na jego kabinę, a z niej na górę naczepy i wreszcie dach supermarketu. Przez wielką dziurę w ścianie wejdź do środka. Przeszukaj pomieszczenie, by zgarnąć amunicję i alkohol (dowiesz się jak tworzyć apteczki i korzystać z nich), a potem idź dalej, uprzednio zakładając maseczkę przeciw zarodnikom.

W kolejnym pokoju skręć w lewo i weź alkohol oraz części. Potem wróć kawałek i znajdź dziurę w ścianie. W kolejnym pomieszczeniu rozejrzyj się, by wziąć suplementy oraz szmatę. Za drzwiami do niewielkiego pokoju jest tutaj sejf, a kombinacja do niego to 07 - 20 - 13. Weź wszystko, a potem idź przez kolejną dziurę w ścianie. Sytuacja w następnym pomieszczeniu się skomplikuje, albowiem pojawi się klikacz. Po scence, musisz zachować wyjątkową ostrożność.

Kieruj się na klikacza po lewej – rób to powoli. Pozbądź się potem kolejnego klikacza – zwróć uwagę na to, że są one ślepe. Reagują na dźwięk, więc poruszaj się ostrożnie i powoli. Mając obie pokraki z głowy, przeszukaj okolicę (za ladą będzie amunicja do strzelby) i podejdź do Diny – wspólnie otworzycie drzwi. W niewielkim pokoju będą suplementy, alkohol oraz szmata. Od Diny dostaniesz tu koktajl Mołotowa. By iść dalej, skorzystaj z niewielkiego okna pod sufitem.

W sporym pomieszczeniu będą biegacze i klikacze. Najpierw sprzątnij biegacza po lewej stronie, a potem tego, który chodzi pomiędzy regałami. Następnie popatrz gdzie jest klikacz. By się go pozbyć, wejdź za ladę po prawej. Pod koniec lady, po prawej, jest niewielki pokój, a w nim biegacz – sprzątnij go i zobacz gdzie jest klikacz. Wychyl się lekko i ściągnij go do tego pokoju – tylko bez wprowadzania go w szał. Wróć do głównej sali i trzymaj się prawej. Zlikwiduj biegacza, który tam spaceruje, a potem klikacza, który jest nieco dalej. To powinno być na tyle, jeśli chodzi o potwory.

Możesz teraz na spokojnie przeszukać okolicę. Mając wszystko, podejdź do rolet przeciwwłamaniowych i spróbuj je podnieść. Okaże się to niemożliwe. Zerknij więc w prawo od rolety, a zauważysz kabel pod szafką. Wejdź z nim w interakcję, a zdobędziesz improwizowaną linę. Rzuć nią na szyb wentylacyjny pod zniszczonym dachem, po czym razem wejdziecie do góry. Na szczycie Dina wskaże drogę do koni. Wsiądź na swojego i jedź.

Wreszcie dotrzecie do sporego budynku, a wtedy odpali się krótki przerywnik. Po nim przeszukaj okolicę. Znajdź wskazane drzwi i rozbij szybę obok nich, np. cegłą lub butelką. Wskocz potem do środka i weź sporo części. Następnie przejdź przez drzwi po drugiej stronie, aby zainicjować przerywnik. Okaże się, że jesteście w kanciapie Eugene’a. Trzymając jego medalion, obróć go, by poznać pewną ciekawostkę. Następnie idź dalej.

Za podwójnymi drzwiami zerknij w prawo, a znajdziesz zabawkową żyrafę – zrób z niej notatkę. Następnie trzymaj się lewej, a na odwróconym stole, w niewielkim pokoju, znajdziesz kartę kolekcjonerską - Laurent Foucault. Weź ją i kontynuuj zwiedzanie. Znajdziesz w ten sposób kolejne części, a także jakieś dokumenty – wejdź z nimi w interakcję, by pozyskać fotkę. Naprzeciwko niej jest łóżko, a w nocnej szafce obok niego list. Idź dalej, a znajdziesz wreszcie generator. Wejdź z nim w interakcję i postępuj wedle wskazówek na ekranie. Przed sobą zobaczysz warsztat. Podejdź do niej i zmodyfikuj wyposażenie.

Po skorzystaniu z ławki, wróć do głównego pomieszczenia kanciapy Eugene’a. Idź za Diną i zainteresuj się dziwnym schowkiem pod podłogą. Wracając do miejsca, z którego przyszedłeś, zwróć uwagę na spory regał z książkami – możesz wejść z nim w interakcję. Pchnij go, by otworzyć przejście do piwnicy. Na dole znajdziesz hodowlę zioła. Przeszukaj więc dokładnie pomieszczenie. Znajdziesz tu kasety VHS, dziwną maskę gazową oraz słoik pełen skrętów. Koniecznie wejdź też w interakcję z ziołem. Po tym, jak zaczniesz oglądać słoik odpali się scenka przerywnikowa. Zakończy ona niniejszy rozdział.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 6623 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?