The Last of Us: Part II

ObserwujMam (24)Gram (4)Ukończone (22)Kupię (7)

Poradnik - rady dla początkujących - wiki The Last of Us: Part II


The Last of Us: Part II, podobnie, jak pierwowzór, jest grą z gatunku akcji. Istotną rolę w niej odgrywają również elementy survivalu oraz horroru. Mimo że projekt nie jest przesadnie skomplikowany, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Abyście sprawnie przetrwali w wirtualnym świecie The Last of Us: Part II prezentujemy poniżej garść porad. Cały poradnik to oczywiście również solucja, o czym warto pamiętać.

Porady do gry The Last of Us: Part II:

 • Pamiętaj o tym, że kluczową rolę odgrywają w The Last of Us: Part II zapasy. Przeszukuj dokładnie wszystkie miejsca, wchodź do wnętrz budynków i zerkaj do otwartych samochodów. Znajdziesz w nich wiele przydatnych rzeczy.
 • Gdy jest taka szansa, staraj się unikać starć. Przekradaj się w pobliżu przeciwników, aby oszczędzać zasoby na pojedynki, których nie da się uniknąć.
 • Nie zawsze musisz korzystać z broni palnej. Do likwidowania przeciwników idealnie nadaje się nóż, a nawet siła mięśni. Wystarczy podkraść się do oponenta z tyłu i zlikwidować go bez niepotrzebnego wzbudzania alarmu.
 • Przeciwnicy potrafią się sprawnie przegrupować. Pamiętaj o tym decydując się na walkę. Może wydawać Ci się, że wrogów w okolicy jest tylko kilku, a w rzeczywistości będzie ich spora grupa.
 • W The Last of Us: Part II bardzo ważny jest crafting. Regularnie twórz apteczki, koktajle mołotowa i inne elementy wyposażenia.
 • Mimo że świat w The Last of Us: Part II jest najczęściej liniowy, podczas eksploracji natrafisz na wiele ukrytych miejsc. Znajdziesz w nich mnóstwo zapasów, a okazyjnie też sejfy wypełnione po brzegi różnymi dobrami.
 • Pamiętaj, aby korzystać z ławek inżynierskich, przy których usprawnisz posiadaną broń.
 • Regularnie wykorzystuj pozyskane suplementy - pozwalają one rozwijać umiejętności bohaterki gry.
 • Na początku zabawy nie posiadasz wszystkich drzewek umiejętności. Aby odblokować wszystkie, znajdować musisz specjalne książki instruktażowe.
 • Pamiętaj, że posiadasz umiejętność nasłuchiwania. Wciśnij prawy bumper, a główna bohaterka zacznie nasłuchiwać czy w pobliżu nie ma jakiś przeciwników. Dzięki temu będziesz w stanie sprawnie omijać wrogów, albo podejść ich i wyeliminować po cichu.
 • Cisza jest ważna, albowiem zainfekowani będą całą hordą zmierzać w kierunku, z którego docierają jakieś hałasy. Staraj się więc unikać głośnych podłoży (np. zbite szkło) oraz strzelania, jeśli nie zwróciłeś wcześniej na siebie uwagi.
 • Pilnuj tego, by mieć odpowiednią liczbę apteczek. Możesz je znaleźć w świecie gry albo stworzyć. Warto mieć komplet.

Jeśli macie jeszcze jakieś porady dla początkujących, o których nie wspomnieliśmy powyżej, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 2616 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?