DOOM Eternal

ObserwujMam (9)Gram (0)Ukończone (9)Kupię (4)

Fabuła - wiki DOOM Eternal


DOOM Eternal to pierwszoosobowa gra akcji, opracowana przez studio id Software, a opublikowana przez firmę Bethesda. Stanowi ona bezpośrednią kontynuację DOOM z 2016 roku, jak również piątą z kolei odsłonę tego popularnego cyklu. DOOM Eternal dostępne jest na PC, PS4 oraz Xboksie One.

Akcja DOOM Eternal toczy się 8 miesięcy po wydarzeniach, jakie zostały zaprezentowane w DOOM z 2016 roku. Ziemia opanowana została przez siły demonów, które zdołały zabić około 60% populacji planety, a Ci, którym udało się przeżyć uciekli, albo starają się walczyć w ramach organizacji ARC.

DOOM Slayer, główny bohater przedsięwzięcia, powrócił do swojej fortecy, a tam, we współpracy ze sztuczną inteligencją, postanawia zlikwidować trójkę Piekielnych Kapłanów. Są nimi Deags Nilox, Ranak oraz Grav. To oni, na rozkaz istoty zwanej Khan Maykr, dowodzą demonami wyniszczającymi ziemię.

Bohater DOOM Eternal wyrusza więc do walki, a to, czy uda mu się osiągnąć sukces zależy od umiejętności grającego. Brnąc z lokacji do lokacji, eliminujemy kolejne zastępy demonów, a przy okazji dowiadujemy się, że DOOM Slayer - bohaterów DOOM Eternal - jest tzw. Doomguy'em, czyli protagonistą wcześniejszych odsłon cyklu.

Okazuje się, że Doomguy został wiele lat temu znaleziony przez Strażników, a jeden z Kapłanów Piekielnych, Deags Nilox, będąc pod wrażeniem jego umiejętności, postanowił dołączyć go do sił Strażników. To właśnie dzięki nim, a konkretnej renegatowi zwanemu Seraph , zdobył umiejętności potrzebne do tego, by stawić czoła Khan Maykr...

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1524 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?