Kingdom Come: Deliverance

ObserwujMam (52)Gram (12)Ukończone (12)Kupię (13)

Waldensi - wiki Kingdom Come: Deliverance


Zadanie Waldensi odblokowujesz w trakcie rozmowy z panem Hanuszem. Najpierw jednak musisz wykonać misję poboczną, dzięki której nauczysz się czytać. Chodzi o zlecenie zatytułowane Potężniejsze niż miecz.

Hanusza znajdziesz w Ratajach, w górnym zamku. Później przebywa on też niedaleko Talmberku - odwiedź koniecznie oba miejsca, jeśli w pierwszym go nie namierzysz. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że Hanusz ma problemy z wikariuszem arcybiskupa i jedynym sposobem na zażegnanie ich jest pozbycie się (bezkrwawe) winowajcy.

Pierwszy krok to wizyta w Użycach, gdzie znajdziesz wikariusza. Porozmawiaj z nim, a potem zaproponuj, że zajmiesz się odnalezieniem heretyków. Dostaniesz wówczas księgę z zapiskami tortur, którą jesteś w stanie przeglądnąć w swoim inwentarzu. Koniecznie to zrób, aby nieco łatwiej namierzyć heretyków.

Po lekturze znaleźć musisz miejsce, w którym Waldensi organizują spotkania. Będzie to łatwiejsze ze względu na informacje zawarte w dzienniku tortur. To właśnie dzięki nim dojdziesz na polanę niedaleko Użyc. Znajdź tam największe drzewo, a u jego podstawy będzie drewniany krzyż - zabierz go i wróć do Użyc. Porozmawiaj z wikariuszem, a potem z ojcem Bogutą, któremu pokaż krzyż. Dowiesz się wówczas, iż następny krok to znalezienie rodziny Bauerów.

Opcjonalnie: Idź porozmawiać znowu z wikarem i powiedz mu o planie Boguty.

Domostwo Bauerów jest nieco na południe od Użyc. Po dotarciu tam nie podchodź do członków rodziny, a jeśli to zrobisz, wróć za ogrodzenie, aby niejako zrestartować cel misji. Zamiast rozmowy z Bauerami, znajdź drabinę na poddasze, a tam wciśnij wskazany na ekranie klawisz. Automatycznie rozpocznie się scenka przerywnikowa. Po niej możesz od razu zakończyć zadanie albo wrócić do Boguty i porozmawiać z nim. Możliwości ukończenia zlecenia masz kilka:

  • Zdaj raport wikariuszowi, mówiąc, że ich modlitwa jest normalna albo kłamiąc, że czczą szatana. Dostaniesz za to 325 groszy.
  • Zamorduj wikariusza - albo jeśli się z nim nie zgadzasz albo jeżeli nie przekonasz pani Bauer do ucieczki. Zakradnij się do chaty wikariusza nocą i zlikwiduj go po cichu.
  • Przekonaj panią Bauer do ucieczki - porozmawiaj z nią po scence z modlitwą. Nie mów jej nic o śledztwie i powiedz, że chcesz pomóc. Skorzystaj z perswazji (choć nie będzie łatwa), a potem wróć do wikariusza i powiedz, że rodzina Bauerów zniknęła.

Aby zakończyć zadanie, wróć do pana Hanusza. Jeśli pomogłeś wikariuszowi, dostaniesz od niego zapłatę. Nie będzie on zadowolony natomiast, jeśli powiesz mu o tym, iż pomogłeś heretykom lub zamordowałeś wikariusza - dlatego lepiej w tych kwestiach skłamać.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2595 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?