Kingdom Come: Deliverance

ObserwujMam (41)Gram (8)Ukończone (7)Kupię (13)

Dom Boży - wiki Kingdom Come: Deliverance


Zadanie Dom Boży otrzymujesz od pana Dziwisza w Talmberku. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się o kłopotach w Sazawie. Przebywa on w okolicy dziedzińca, więc tam go szukaj.

Pierwszy krok to wizyta w klasztorze. W tym celu musisz udać się do miasta zwanego Sazawa. Na miejscu porozmawiaj z szafarzem – dowiesz się o tym rozmawiając z bratem Furtianem, stojącym przy jednej z bram.

Aby dostać się do szafarza, idź po pobliskich schodach do góry – niejako na mur. Zagadaj szafarza, dowiedz się wszystkiego co możesz, po czym udaj się do mistrza strzechy, Kajetana. Powinien on wiedzieć coś więcej na temat wypadku związanego ze złym kamieniem z Talmberka.

Z rozmowy wyjdzie, że szafarz stara się znaleźć tańszego dostawcę. Ponadto na miejscu budowy dzieją się dziwne rzeczy, wykopano np. diabelską czaszkę. Więcej na temat znaleziska dowiesz się od Leszka. Zagadaj też ubranego na czerwono strojnisia, przebywającego w pobliżu bramy klasztoru, niejakiego Zmolę.

Od Leszka dowiesz się, że to on wykopał czaszkę. Wybadaj u niego, co zrobił ze znaleziskiem, po czym udaj się we wskazane miejsce by ją znaleźć. Dostrzeżesz ją w wodzie, po lewej stronie niewielkiego pomostu (patrząc na pomost, gdy stoisz w wodzie).

Mając czaszkę idź do grabarza – będzie w centrum Sazawy. Okaże się, że czaszka to podróbka. Idź zatem ponownie do Leszka i zapytaj go czy nie wie czegoś na ten temat. Na miejscu Leszka niestety nie będzie, ale porozmawiaj z pomocnikiem Kajetana, Zmolą. Poprosi Cię on o spotkanie o 22.

Przyspiesz zatem bieg czasu – ewentualnie zajmij się czymś innym – a gdy nadejdzie odpowiednia godzina zbliż się do rusztowania obok klasztoru. Odpali się wówczas scenka przerywnikowa. Po niej idź na szczyt rusztowania – po drabinach.

Na szczycie zostaniesz zaatakowany przez kogoś. Pokonaj go, po czym wróć na dół i pędź do tartaku, do którego wybrał się Zmola. Musisz zrobić to dostatecznie szybko. Wejdź do wskazanego budynku i przeszukaj go.

Sytuacja może rozwinąć się na trzy główne sposoby: Jeżeli byłeś dostatecznie szybki to na Zmolę wpadniesz jeszcze w budynku. Jeżeli dotarłeś zbyt późno to budynek będzie pusty. Spróbuj szybko rozejrzeć się na południe od tej lokacji, a możesz zauważyć Zmolę niosącego Leszka. Jeżeli dotarłeś zdecydowanie zbyt późno to Zmola ucieknie. Nie zawalisz w ten sposób zadania, ale nie zdołasz wymierzyć Zmoli kary.

Uwaga: Rozpoczęcie poszukiwań Zmoli powinno zapisać rozgrywkę – wczytaj stan, jeśli nie zdążysz.

Zadanie zakończysz rozmawiając z Dziwiszem.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2597 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?