Assassin's Creed: Origins

ObserwujMam (74)Gram (22)Ukończone (37)Kupię (11)

Smak jej żądła - wiki Assassin's Creed: Origins


Zadanie to otrzymujesz przeszukując wskazane miejsce zbrodni. Bayek odkrywa, że jest ono wyjątkowo wstrząsające i postanawia dowiedzieć się co zaszło.

W tym celu musi dokładnie wypatrywać kolejnych poszlak i śladów. Tylko one zaprowadzą go do wyjaśnienia zagadki. Nim ruszysz dalej, rzuć zatem okiem na zakrwawiony materiał na ziemi, jakieś fragmenty modlitwy, a na schodach posążek. Przyjrzyj się mu i idź w stronę wody.

Bliżej nabrzeża znajdziesz sarkofag, a nieco niżej jego wieko. Gdy je zbadasz misja zostanie niejako wstrzymana. Twoim celem będzie bowiem zbadanie 3 innych miejsc kultu, rozrzuconych po Egipcie. Kolejne rozpiszemy poniżej.

Uwaga: Niedaleko są skarby – jeden we wnętrzu zapomnianej krypty. Aby się do niej dostać, znajdź zabudowany patykami otwór w ziemi i zniszcz go. Możesz to zrobić mieczem albo strzałami.

Kolejne miejsce kultu znajdujesz w nomie Kanopos. Udaj się tam do kapliczki Serapisa, a na miejscu znajdź symbol skorpiona u podstawy posągu oraz zwój na krawędzi skały. Następnie poszukaj wejścia do jaskini dokładnie pod posągiem. Przy wąskim otworze będzie ciało – przyjrzyj mu się. Następnie wkrocz do środka. Wewnątrz świątyni weź skarb, a przy okazji zbadaj dziwny stół oraz drewniany sarkofag na ziemi. Śledztwo niniejszej lokacji dobiegnie końca. Zostały jeszcze dwie.

Trzecie miejsce to ruiny Sapi-Res w nomie Sapi-Res. Po dotarciu do nich dostrzeżesz liczne ślady. Już przy wejściu do ruiny będą ślady wozu. W środku ruin dostrzeżesz sarkofag, a kawałek dalej będzie modlitwa do Selkit. Ostatnią poszlakę znajdziesz nurkując w pobliskiej sadzawce. Choć wygląda płytko, znajdziesz miejsce, w którym będziesz mógł się zanurzyć. Na dnie znajdziesz skarb oraz zwłoki do zbadania. Jako że masz wszystko, możesz wypłynąć na powierzchnię.

Czwarte miejsce kultu znajdujesz także w nomie Kanopos, chodzi o legowisko krokodyla we wskazanym na powyższej mapie punkcie. Po dotarciu do niego, zacznij badać okolicę. Rzuć okiem na narzędzia do balsamowania leżące na łodzi, mały posąg obok ściany, sarkofag na murze oraz modlitwę obok.

Po zbadaniu wszystkich miejsc musisz udać się następnie do świątyni, która jest w Nom Ka-Khem. Tam powinieneś dowiedzieć się z kim masz do czynienia. Na miejscu wchodź do świątyni i schodami na dół, uważając na strażników.

Przyjrzyj się tu sarkofagom oraz schowkowi. Zbierz potem wszystko w pobliżu, a następnie skorzystaj z Senu, aby odkryć wejście do jaskini. Szybko je namierzysz, a wówczas udaj się do wskazanego punktu. W jego pobliżu jest też kamienny krąg (stanowiący część misji Przysięga Bayeka). Zainteresuj się nim lub nie, po czym wchodź do jaskini.

W środku idź przed siebie, aż znajdziesz symbol skorpiona na ścianie. Obok niego jest szczelina – przeciśnij się nią dalej. Na rozdrożu, idź najpierw w prawo i przeszukaj skrzynki, a dopiero potem w lewo. Gdy przeciśniesz się przez kolejną szczelinę, znajdziesz się w sporej komnacie. Porozmawiaj tam z prorokiem Selkit.

Po krótkiej scence będziesz musiał oczywiście walczyć. Pokonaj zatem oszołomów i zabij proroka. Zadanie dobiegnie wówczas końca. Nim jednak zajmiesz się kolejnymi zleceniami, koniecznie przeszukaj jaskinię.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3160 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?