Assassin's Creed: Origins

ObserwujMam (50)Gram (18)Ukończone (25)Kupię (12)

Poradnik - wiki Assassin's Creed: Origins


Assassin's Creed: Origins to ogromna gra. Deweloperzy na potrzeby swojego projektu przygotowali prawie cały starożytny Egipt, a w rezultacie jest co zwiedzać i gdzie szukać cennych przedmiotów. Mnóstwo misji czeka też na protagonistę, medżaja Bayeka, trzeba więc rozsądnie decydować o tym, w które warto się angażować od razu, a które lepiej pozostawić sobie na później.

Poniżej prezentujemy listę porad, które powinny ułatwić Wam przeżycie w wirtualnym Egipcie sprzed lat.

 • Zacząć wypada od tego, że nie we wszystkich starciach wypada uczestniczyć, a już na pewno nie od razu. Przeciwnicy w Assassin's Creed: Origins mają określony poziom, tak samo jak protagonista. Jeśli poziom oponenta jest znacznie wyższy od naszego (widać to nad jego głową), to lepiej odpuścić i wrócić dopiero za jakiś czas. Śmierć jest w takiej sytuacji prawie pewna.
 • Każdy pytajnik na mapie, to miejsce, które warto odwiedzić. Zbliżając się do jakiegokolwiek z nich trzeba jednak zachować ostrożność. Nigdy nie wiesz co tam zastaniesz, a jeśli natrafisz na grupę rozwiniętych bandziorów to błyskawicznie stracisz życie.
 • Pamiętaj o tym, aby regularnie korzystać z Impulsu Animusa - specjalnej umiejętności Bayeka, podświetlającej wszystkie cenne przedmioty w jego okolicy. Łatwiej namierzysz dzięki temu złoto, nowy sprzęt, a także przedmioty potrzebne do craftingu.
 • Oręż różnej maści bez problemu znajdziesz w świecie. Wystarczy tylko zaglądać do każdego grobowca i w miarę możliwości przeszukiwać też nowo odkryte lokacje - w wielu z nich są ukryte skrzynie ze skarbami oraz przedmiotami, nawet legendarnymi.
 • Pamiętaj, że broń możesz zmieniać albo ulepszać u kowala. Ulepszenie zawsze podnosi jej statystyki do poziomu głównego bohatera, a zatem mając jakiś ciekawy miecz lub inne narzędzie zbrodni nie musisz go wymieniać. Wystarczy, że je podrasujesz, a ponownie stanie się skuteczne, także w walce z groźniejszymi oponentami. Niestety ulepszanie pochłania sporo złota. 
 • Jeśli chcesz poprawić pancerz, nie zrobisz tego u kowala. Do tego konieczny jest crafting oraz różne surowce, np. miękka lub twarda skóra, drewno itd. Wszystko znajdujesz w skrzyniach rozrzuconych dookoła Egiptu albo np. polując. Konkretne surowce łatwo namierzysz korzystając z pomocy Senu - wiernej orlicy Bayeka.
 • Podczas walczenia z przeciwnikami, korzystaj ze wszystkich możliwych sposobów ich eliminowania. Rób uniki, stosuj bloki, a ponadto włącz automatyczne celowanie - specjalny znacznik widoczny na oponencie, ułatwiający Ci wyprowadzanie ciosów.
 • Każda misja została opisana sugerowanym poziomem doświadczenia. Jeśli poziom protagonisty jest znacznie niższy od poziomu misji, raczej nie ryzykuj. Możesz mieć pewność, że natrafisz na przeciwników albo zwierzęta, których nie będziesz w stanie pokonać.
 • Rozwijając umiejętności Bayeka wybierz jakąś konkretną ścieżkę progresji i trzymaj się jej. Nie wybieraj nowych zdolności całkiem losowo, może to bowiem później utrudnić Ci zwyciężanie w trudniejszych starciach.
 • Jedną z najważniejszych umiejętności - warto w nią zainwestować zaraz na początku - jest medytacja. Pozwala ona przyspieszać czas, co jest ważne ze względu na to, niektóre misje da się wykonać tylko w określonych warunkach: np. w dzień lub w nocy.
 • Nie przejmuj się tym, że okazyjnie zginiesz. Nie wpływa to w sumie na nic. Gra po prostu się zrestartuje i będziesz mógł ponownie spróbować.
 • W Assassin's Creed: Origins nie musisz walczyć bezpośrednio ze wszystkimi oponentami, deweloperzy postanowili bowiem ponownie postawić na skradanie się. Większość przeciwników jesteś w stanie zlikwidować z zaskoczenia, ukrywając się albo skacząc na nich z góry. Pamiętaj tylko, że na początku nie masz ukrytego ostrza, co wpływa na Twoją skuteczność w eliminowaniu wrogów. 
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3722 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?