Risen 2: Mroczne Wody

ObserwujMam (234)Gram (60)Ukończone (121)Kupię (43)

Groby Przodków - wiki Risen 2: Mroczne Wody


Zadanie to otrzymujesz po tym, jak znajdziesz jedną ze złotych masek Marakajów (czerwona kropka na mapie poniżej). Pojawi się wówczas duch, który będzie chciał, abyś znalazł trzy podobne maski i odłożył je na odpowiednie miejsca w grobowcach. Wtedy dusze przodków zaznają wreszcie spokoju.

Wszystkie groby, które musisz odwiedzić, to starożytne ruiny (niebieskie kropki na mapie powyżej). Idź najpierw do grobu nieco na północ od wioski Marakajów. W środku zmierzaj cały czas do przodu, przeszukując ciała, dzięki czemu znajdziesz Złotą Maskę. Mając ją, idź dalej. Dojdziesz do ołtarza, a wówczas połóż na nim zdobytą maskę.

Drugi grobowiec jest na wschód od wioski Indian. Drogi do grobowca bronią termity. Pokonaj je, a potem właź do budynku. Będzie tam więcej termitów, więc ostrożnie. Po skręcie w lewo bądź szczególnie uważny. Po tym, jak przejdziesz nieco do przodu, będziesz musiał w odpowiednim momencie wcisnąć przycisk pokazany na ekranie (spacja, Y lub trójkąt).

Następnie idź dalej. W sporej komnacie znajdziesz ciało pirata – przeszukaj je, aby dostać Złotą Maskę. Nie kładź jej od razu na ołtarzu. Najpierw rozejrzyj się po okolicy, znajdziesz tu bowiem na ziemi Łapę Jaguara (legendarny przedmiot) oraz sarkofag do przeszukania. Dopiero mając wszystko, postaw maskę na piedestale i wracaj na zewnątrz.

Trzecia świątynia znajduje się jeszcze bardziej na wschód. Po dotarciu do niej wchodź do środka i spadnij przez dziurę w podłodze. Pokonaj tamtejszego Ghula, po czym weź statuetkę oraz misę obok drzwi prowadzących do kolejnych obszarów ruin. Kawałek dalej znajdziesz martwego pirata – przeszukaj jego ciało, aby zgarnąć Złotą Maskę. W pobliżu będzie też potężny strażnik – pokonaj go!

Po wygranej przeszukaj zwłoki strażnika, a potem podejdź do sarkofagu obok. Dopiero po jego przeszukaniu idź dalej, uważając na ostrze, które nagle się pojawi. Znowu musisz wcisnąć odpowiedni przycisk, aby przeżyć. Przejdź jeszcze kawałek, a znajdziesz dźwignię. Za drzwiami pokonaj ghula, a potem połóż zdobytą maskę na ołtarzu. Pojawi się wówczas Yagul, a misja dobiegnie końca. Na zewnątrz wyjdziesz przez nowo otwarte drzwi i przeskakując ponad dziurą w podłodze.

O sukcesie koniecznie powiedz szamanowi Osamu (złota kropka na mapie powyżej). Otrzymasz od niego legendarny przedmiot - Połamaną Grzechotkę.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2323 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?