Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

ObserwujMam (98)Gram (20)Ukończone (51)Kupię (20)

Pogłos - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino


Sugerowany poziom Geralta: 39

Zadanie to rozpoczynasz automatycznie po wykonaniu zadania Na tropie. Przejmujesz kontrolę nad Geraltem stojącym w zrujnowanym budynku. Pierwszy krok to wycieczka na cmentarz Mere-Lachaise i spotkanie z Regisem.

Po dotarciu na miejsce ubić będziesz musiał garść pokrak. Dopiero gdy to zrobisz, zapukaj do drzwi przed Tobą. Okaże się, że są zamknięte. Znajdziesz jednak dodatkowe wejście pomiędzy grobami. Na dole, brnij korytarzami, walcząc z kikimorami i paląc ich jaja. Wreszcie natrafisz na iluzoryczną ścianę (za nią będzie miecz Casus Foederis), a następnie na pomieszczenie, w którym będzie Regis.

Od niego dowiesz się o specjalnej miksturze, która powinna być w stanie przywołać wspomnienia Dettlaffa. Dzięki temu będziesz w stanie namierzyć prawdopodobnie jego kryjówkę. Do przygotowania mikstury potrzebna będzie Ci trucizna, tę natomiast pozyskasz likwidując wichta plamistego. Przebywa on niedaleko w opuszczonej posiadłości pośród lasu. Udaj się więc na polowanie.

Rada: Jako cel opcjonalny masz przeczytać informacje i Wichcie plamistym w bestiariuszu. Zrób to, a dowiesz się, że potwór jest wrażliwy na olej przeciw trupojadom i znaki Igno oraz Yrden.

Po drodze do posiadłości będziesz musiał zmierzyć się z bargestami oraz mglakami. Wreszcie jednak dotrzesz na miejsce. Tam przeszukać musisz dokładnie otoczenie, aby znaleźć siedzibę wichta. Namierzysz ją szybko, a wtedy odpali się przerywnik. Po nim wchodź do środka budynku. Zaraz za drzwiami zerknij w prawo, na ziemi znajdziesz łyżeczkę – zbadaj ją. Kawałek dalej będzie jeszcze jedna, a potem kolejna, obok drzwiczek do pieca - otwórz je i podnieć zawartość, a zdobędziesz zaplamiony dziennik. Przeczytaj go. W niewielkim pomieszczeniu obok będzie niewielkie lustro – jemu też się przyjrzyj, a potem idź do przeciwnej części budynku.

Naprzeciwko wejścia znajdziesz łyżkę-klucz – weź ją. Rozpocznie się w ten sposób zadanie Tajemnica zaginionej łyżki. Wykonaj je, albo odstaw na później i kontynuuj rozglądanie się po okolicy. Bez problemu dostrzeżesz stół oraz kilka kościotrupów – przyglądnij się im. Kawałek dalej będzie jeszcze jedna łyżka oraz gnijący list – przeczytaj go.

Zejdź następnie na dół, do piwnicy. Trzymaj się wówczas prawej, a znajdziesz pokój z kotłem. Przyglądnij się tu stołowi oraz samemu kotłowi. Niestety będzie pusty, schowaj się więc w pobliskiej szafie i przyczaj się na gospodarza. Będziesz mógł zdecydować co zrobić czy zaatakować potwora czy spróbować pomóc zdjąć klątwę.

Jeśli wybierzesz walkę, będziesz musiał pokonać wichta. Jeśli wybierzesz pomoc w zdjęciu klątwy, wybierz: „zjedzmy bez łyżek”. Spodziewaj się następnie informacji o rozpoczęciu zadania Marlena. Po przerywniku możesz wrócić do Regisa, albo podążać za zapachem wywaru wichta, aby zobaczyć co się z nim stało. Wreszcie się o tym przekonasz. Cokolwiek zdecydujesz wróć na końcu do Regisa.

Uwaga: W Ruinach Tesham Mutna znajdziesz zbroję z Tesham Mutna – musisz ją zdobyć podczas wykonywania zadania, później nie będziesz miał ku temu okazji.

Dowiesz się jak pozyskacie drugi składnik mikstury – krew wyższego wampira. W tym celu wybierzecie się do tajemniczego miejsca, Tesham Mutna. Po wejściu do ruin i po zejściu pierwszymi krętymi schodami przeszukaj skrzynię, o którą opiera się Regis. Znajdziesz w niej:

  • Pancerz z Tesham Mutna;
  • Spodnie z Tesham Mutna;
  • Stalowy miecz z Tesham Mutna.

Po zejściu w dół schodami biegnącymi obok wiszących klatek przeszukaj kolejną skrzynię, przy drzwiach po prawej stronie. Będzie w niej:

  • Maska z Tesham Mutna;
  • Buty z Tesham Mutna.

Na koniec zostaną jeszcze rękawice z Tesham Mutna. Znajdziesz je w korytarzu z celami więziennymi. Szukaj skrzynki na półce wydrążonej w ścianie. Wreszcie dotrzesz do klatki właściwej, a tam Regis wejdzie do klatki, a ty będziesz musiał eliminować potwory. Najpierw jednak będziesz musiał dostać się do celu.

Wreszcie dojdziecie do komnaty z klatką. Tam otrzymasz przynętę, którą musisz umieścić przy wejściach do tuneli (jeśli do któregoś nie możesz się dostać, skorzystaj ze znaku Aard, aby oczyścić drogę). Zbadaj następnie klatkę i porozmawiaj z Regisem, aby przekazać mu, że wszystko jest gotowe. Najpierw jednak przygotuj się do walki z trupojadami.

Po chwili zaczną pojawiać się potwory, a ty musisz je ubijać. Gdy wyeliminujesz odpowiednią liczbę pokrak, odpali się kolejny przerywnik. W jego trakcie Geralt opuści klatkę i pobierze nieco krwi Regisa. Razem wrócą do domu wampira. Tam odpali się kolejna scenka. W jej trakcie dowiecie się gdzie znaleźć Dettlaffa. Podczas wizji dowiesz się o małym chłopcu, pucybucie. Musisz go teraz odnaleźć. Zakończy się jednocześnie zadanie Pogłos, a rozpocznie Leże bestii.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 4725 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?