Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (5)Kupię (3)

Tawerna Zielony Smok - wiki Sherlock Holmes: The Devil's Daughter


W pokoju musimy założyć strój bandyty oraz stworzyć odpowiednią stylizację – zmienić fryzurę, brodę, nałożyć okulary oraz ew. kapelusz. Udajemy się teraz do tawerny Zielony Smok. Naszym zadaniem jest zebranie informacji od lokalnych gości na temat niedoszłego zamachowca. Podsłuchujemy gentlemanów na końcu sali, przy barze oraz okienku przy wejściu.

Kiedy główny podejrzany wychodzi na papierosa, ruszamy tuż za nim. Przy pomocy prostej minigierki kradniemy kartę uprawniającą do dostępu do pokoju hazardzistów. Dostęp do sekretnego pomieszczenia uzyskamy wchodząc za bar, a następnie korzystając z drzwi po lewej stronie ochroniarza.

W środku przyglądamy się grupie mężczyzn grającej w karty, samotnemu gościowy przy stoliku, oknu po lewej i próbujemy przejść przez wejście pilnowane przez osiłka. Wtedy korzystamy z trybu detektywistycznego Sherlocka, dzięki czemu zaplanujemy (i zwizualizujemy) przebieg wydarzeń, który za chwilę będzie miał miejsce. Wygląda on następująco:

 1. Odwróć uwagę;
 2. Zamierz nóż;
 3. Przetnij mechanizm;
 4. Zaczyna się walka;
 5. Strażnik się rusza.

Przechodzimy przez belkę i ruszamy przed siebie. Aby dotrzeć do pomieszczenia, do którego wszedł człowiek z zajęczą wargą, musimy wejść na podest z dwoma żurawiami i tak przemieścić łańcuchy, by oba zwisały równolegle do siebie, byśmy mogli przeskoczyć z jednego podestu na drugi. Po udanej operacji kierujemy się na poziom wyżej i tak huśtamy się na przemieszczonych żurawiach, że w końcu lądujemy na drugim dachu.

Po przeskoczeniu przez otwarte okno okazuje się, że rabusie byli szybsi. Przyglądamy się stolikowy, który skrywa tak naprawdę pokerowe gadżety, zaś na dnie ukryty jest klucz – zabieramy go. Oprócz tego sprawdzamy jeszcze popielniczkę i podchodzimy do zniszczonego regału. Włączamy przy nim tryb detektywa, odkrywając pęknięcie, a następnie ruchomą ozdobę na ścianie. Naciskamy przycisk i schodzimy do piwnicy.

Tam czeka na nas tylko walizka niesiona przez podejrzanego z zajęczą wargą. Sprawdzamy kosztowności w niej zawarte, a także dokument z lombardu ukryty za kieszonkami oraz zdjęcie. Podchodzimy do okienka na końcu i zauważamy, że do lokalu wszedł Orson w przebraniu Sherlocka. Musimy pomóc towarzyszowi zanim zginie – trasę obieramy nie przez dach, ale wybiegamy po prostu drzwiami, które wcześniej (przy wejściu do pokoju z hazardzistami) pilnował ochroniarz.

Teraz czeka na nas zręcznościowa minigierka. Rozegranie tej dynamicznej sekwencji może przysporzyć nieco kłopotów. Wygląda to następująco:

 • Wywracamy krzesełko;
 • Atakujemy butelką;
 • Wyrzucamy kapelusz oprycha w powietrze;
 • Przewracamy go w bok;
 • Spadający kapelusz rzucamy w stronę strzelca;
 • Uderzamy w belkę z ozdobami nad drzwiami.
Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 2679 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?