Quantum Break

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (6)Kupię (3)

Akt 3 - The Wine and Cheese Crowd - wiki Quantum Break


Trzeci akt jest najkrótszy ze wszystkich. Składa się jedynie z dwóch części. Podczas ich przebiegu główny bohater stara się dostać na galę zorganizowaną przez firmę Monarch, aby spotkać się z kobietą o imieniu Sofia Amaral. Jest ona kluczowym trybem w całej opowieści.

Uwaga: Cały trzeci akt jest rozpisany w sposób, w jaki przebiega po wybraniu opcji "Persona" w ramach Junction 2. Więcej informacji na temat różnic pomiędzy wyborami znajdziesz tutaj.

Część 1 - Research Facility

Do znalezienia są:

 • 1x kwantowa zmarszczka;
 • 2x informacje wywiadowcze;
 • 8x źródła Chrononu;
 • 7x dokumenty (elementy narracji 7/17);
 • 8x komputery (elementy narracji 15/17);
 • 2x media (elementy narracji 17/17).

Akcję rozpoczynasz będąc zamkniętym w ośrodku Monarch. Uwalnia Cię Beth, po czym razem ruszacie w drogę. Idź więc za kobietą. Doprowadzi Cię do wielkich wrót, a tam pójdziesz sam. Po chwili zostaniesz zaatakowany, a wtedy nauczysz się nowej umiejętności, zwanej Time Rush. Wykonujesz ją wciskając i przytrzymując (LB). W trakcie Time Rush możesz realizować ataki wręcz, wciskając (B). Ubijesz zatem strażnika, po czym zdobędziesz broń i będziesz mógł iść dalej.

Nim to zrobisz, skorzystaj z pobliskiego przycisku, a potem zrób użytek z Time Rush. Po drugiej stronie, trzymaj się lewej i wejdź przez drzwi. Znajdziesz tu mural – zbadaj go, jeśli chcesz. Wyjdź potem na zewnątrz, skręć w lewo i schodami śmigaj przed siebie, twoim celem jest wieża radarowa.

Jak zeskoczysz w dół, zacznie do Ciebie strzelać działko, włącz wówczas Time Rush i biegnij za nie. Gdy je wyminiesz, podejdź od tyłu i wyłącz je, możesz też wziąć zamontowany na nim karabin. Rozglądnij się następnie dookoła, przy wielkim dziale będzie źródło Chrononu (1/8).

Idź potem znowu za działko i zrób użytek z umiejętności cofania czasu. Przywrócisz w ten sposób pomost. Jeśli nie możesz zdążyć, by przez niego przebiec, wskocz na pobliski murek i stamtąd zainicjuj manipulowanie czasem. Biegnąc włącz Time Rush i śmigaj na drugą stronę. Tam dostrzeżesz ludzi Monarch, pozbądź się ich.

Następnie rozejrzyj się po okolicy. Dostrzeżesz tu tablicę, zatytułowaną Gull Island Sign (element narracji 1/17) oraz elementy armaty, z którymi możesz wejść w interakcję – zrób to. Kiedy pojawi się armata wejdź na podest, prowadzący na działo, skręć w prawo i wyskocz na murek. Obejdź go dookoła, a znajdziesz źródło Chrononu (2/8). Weź je i wróć do armaty.

Zmaterializuj ponownie działo, ale tym razem wyskocz na nie i idź w lewo. Na górze, nie przechodź przez bramkę, zamkniętą łańcuchem, ale zejdź w dół, po schodach, znajdziesz tu źródło Chrononu (3/8). Dopiero teraz wróć do góry i prześlizgnij się przez niedomkniętą bramkę.

Po drugiej stronie czeka Cię zadyma, przygotuj się więc. Szczególnie uważaj na snajperów, pozbądź się ich jak najszybciej. Jak wybijesz wszystkich kieruj się do góry po schodach. Na szczycie natrafisz na kolejne działko, biegnij więc wykorzystując Time Rush i wyłącz je od tyłu.

Przejdź następnie przez bramkę i idź w stronę wieży radarowej. Idąc do góry, zerknij do budki strażnika, będzie tam radio (element narracji 2/17). Przejdź potem przez bramkę i rozglądnij się dookoła. Najpierw idź w stronę helikoptera. Przy jego ogonie znajdziesz źródło Chrononu (4/8). Wróć potem do góry i idź w kierunku anteny.

Nie przechodź przez drzwi po lewej, ale zamiast tego idź przez bramkę po prawej i schodami w dół. U podnóża konstrukcji zauważysz kolejne źródło Chrononu (5/8). Weź je, wróć do góry i przejdź przez drzwi, prowadzące do wnętrza budynku stacji radarowej. W środku usłyszysz jakąś audycję (element narracji 3/17). Gdy dobiegnie końca, rozglądnij się dookoła. Znajdziesz windę – zrób z niej użytek.

W trakcie przejażdżki w dół zostaniesz zaatakowany. Sam także strzelaj, aż wreszcie nadarzy się okazja, aby wyskoczyć z windy. Otwórz wówczas jej drzwi i wyskocz na zewnątrz. Gdy to zrobisz, podejdź do wielkiej tablicy za jednym z żołnierzy i zerknij na nią (element narracji 4/17).  Idź następnie przez szalejące drzwi, robiąc użytek z umiejętności Time Stop (RB), aby zatrzymać drzwi.

Po drugiej stronie drzwi idź prosto (nie w prawo), a dopiero za kolejnymi drzwiami zakręć w prawą stronę i śmignij do przodu. Po lewej stronie, przy tablicach, będzie źródło Chrononu (6/8), a obok, w laboratorium, echo przeszłości. Wyjdź następnie z laboratorium i kieruj się w lewo, na kolejne wariujące drzwi.

Będzie tu dziwna anomalia, odbierająca Ci Twoje umiejętności specjalne. Nie przejmuj się nią jednak, wejdź do laboratorium po lewej stronie. W środku zainteresuj się tablicą po lewej stronie od wejścia, zatytułowaną Shifter Presentation (element narracji 5/17), a potem laptopem na jednym z biurek. Będzie na nim mail zatytułowany The Lifeboat Protocol (element narracji 6/17). Wyłącz też maszynę, która śle impulsy dookoła, to ona odbiera Ci umiejętności specjalne.

Wyjdź następnie z laboratorium i przejdź przez niesprawne drzwi, znowu zrób użytek z Time Stop. Po drugiej stronie, trzymaj się lewej i idź przed siebie. Natrafisz na długi korytarz z napisem North na ziemi. Tam właśnie wejdź i idź do końca. Znajdziesz tu źródło Chrononu (7/8). Wróć następnie do góry, a tam zerknij w lewo, będzie wielka tablica na ścianie, Monarch Technology Timeline (element narracji 7/17).

Przejdź następnie przez drzwi obok tablicy i skręć w lewo, a potem brnij przed siebie. Kawałek dalej czeka na Ciebie coś w rodzaju walki z bossem. Jego słabością jest dziwne urządzenie na plecach, na nim więc skup swoją uwagę. Najpierw jednak pozbądź się jego towarzyszów. Idealna tutaj jest zdolność Time Rush. Możesz przy jej pomocy obiegnąć oponenta dookoła, a potem oddać kilka celnych strzałów w uprzęż jaką ma na sobie.

Wreszcie zwyciężysz, a wtedy rozglądnij się dookoła. Zauważysz platformę, z którą możesz wejść w interakcję, zrób to. Platforma się obniży, a ty będziesz miał czas, aby na nią wsiąść. Po czym pojedzie ona w górę, a potem w bok. Przeskocz wówczas na pobliski pomost. Idź po nim (okazyjnie przeskakując) na drugą stronę pomieszczenia.

Gdy wreszcie znajdziesz się chodniku po drugiej stronie pomieszczenia, trzymaj się lewej strony. Trafisz do dziwnego pokoju, gdzie czas będzie płynął normalnie. Będą tu też kulki mierzące czas, a każdy zestaw będzie pracował nieco inaczej - coś do rozmyślań.

Po oglądnięciu wszystkiego, wracaj na chodnik i tym razem idź przed siebie. Zauważysz kolejne zepsute drzwi, ponownie zrób użytek z Time Stop i przedostań się przez nie. Trafisz do pomieszczenia ze sporą liczbą biur, a to oznacza, że także będzie wiele znajdziek. Pierwsza na tablicy, na ścianie obok ciebie (element narracji 8/17). Potem w pierwszym biurze od prawej strony – komputer z mailem Gala Speech (element narracji 9/17). W biurze obok, kolejny komputer, z mailem Joyce in custody?? (element narracji 10/17). W następnym biurze komputer ma maila Instruction for tonight (element narracji 11/17).

Wreszcie dojdziesz do biura narożnego, w nim będzie aż kilka znajdziek:

 • Komputer z mailem Dream Journal 1 (element narracji 12/17);
 • Dokument Projected Fracture Progression (element narracji 13/17);
 • Komputer z mailem Chronon Disrupted Wave Funcion Subjects, AKA “Shifters” (element narracji 14/17);
 • Dokument CFR Briefing (dane wywiadowcze 1/2);
 • Na koniec weź też urządzenie, po które tutaj przyszedłeś.

Z urządzeniem nie idź jednak na imprezę, jak podpowiada gra. W okolicy jest bowiem kilka kolejnych znajdziek.

Wyjdź z narożnego biura i idź w prawo, w stronę mężczyzny stojącego przy szybie. Za nim jest jeszcze jedno biuro, a w środku komputer z mailem The purpose of the gala (element narracji 15/17). Idź teraz piętro niżej. Tutaj też zauważysz wiele biur. W pierwszym otwartym po prawej stronie będzie komputer z mailem The time machine (element narracji 16/17). W biurze obok niego jeszcze jeden komputer, a tam mail What’s up girl (element narracji 17/17). W tym samym biurze będzie też kubek – Brenner’s Mug – stanowiący dane wywiadowcze (2/2).

Ostatni krok eksploracji pomieszczenia, to wizyta w środku, za pomarańczową komorą. Trzymaj się tu prawej strony, a w rogu znajdziesz ostatnie źródło Chrononu (8/8). Przejdź następnie przez kolejną pomarańczową komorę, prowadzącą dalej. Skończy się tu pierwsza część aktu trzeciego, a rozpocznie druga.

Część 2 - Monarch Gala

Do znalezienia są:

 • 1x kwantowa zmarszczka;
 • 1x dane wywiadowcze;
 • 8x źródła Chrononu;
 • 3x dokumenty (elementy narracji 3/7);
 • 2x komputery (elementy narracji 5/7);
 • 2x media (elementy narracji 7/7).

Druga część trzeciego aktu rozpoczyna się automatycznie po pierwszej. Jack Joyce znajduje się w ośrodku badawczym Monarch i zmierza w stronę gali – specjalnej imprezy – celem odnalezienia doktor Amaral.

Po przejściu przez drzwi z części pierwszej natychmiast rozglądnij się po okolicy. W biurze po prawej będzie bowiem do zbadania tablica nazwana Lifeboat Presentation (element narracji 1/7), a w biurze po lewej dwa komputery. Pierwszy to randkowa strona internetowa (element narracji 2/7), a drugi to mail Time machine core (element narracji 3/7).

Po zbadaniu wszystkiego udaj się na piętro, schodami przy wejściu, którym się tu dostałeś. W pokoju ze stołem konferencyjnym będzie źródło Chrononu (1/8). Weź je i idź dalej przed siebie. Po zejściu stalowymi schodami w kierunku niesprawnych drzwi, zerknij dookoła pomieszczenia, przy kwiatku dostrzeżesz bowiem kolejne źródło Chrononu (2/8). Mając je, możesz przekroczyć niesprawne drzwi.

Po drugiej stronie czeka Cię pojedynek. Po nim będziesz musiał wyłączyć alarm. Rozglądnij się najpierw dookoła i obejdź parking, po prawej stronie od wejścia, którym tu wszedłeś znajdziesz bowiem dziwne urządzenie audio (element narracji 4/7). Idź potem wyłączyć alarm, zrobisz to w żółtym budynku na końcu parkingu. Najpierw jednak będziesz musiał się uporać z pokraką, która z niego wyjdzie. Pozbędziesz się go, a potem droga wolna.

Alarm się wyłączy, ale znowu będziesz musiał walczyć z przeciwnikami. Wyeliminuj wszystkich, a potem kieruj się przez podwójne drzwi, z których wybiegli. Po przejściu przez nie dostrzeżesz radio (element narracji 5/7). Idź potem przez zamknięte drzwi i zerknij po prawej stronie, będzie tu źródło Chrononu (3/8). Potem po schodach do góry.

Wyjdziesz w ten sposób na zewnątrz. Idź w lewo i schodkami do góry, aż zauważysz kolejne źródło Chrononu (4/8), przy ogrodzeniu. Zejdź potem schodkami na dół i przeskocz ponad przejściem, z którego wyszedłeś. Następnie raz jeszcze na stalowy pomost i do przodu, po kolejnych jego fragmentach.

Wreszcie dojdziesz do miejsca, ogarniętego polem, niwelującym Twoje umiejętności. Musisz dostać się do centrum i wyłączyć urządzenie za to odpowiedzialne. Zagłuszacz będzie przed tobą, łatwo dostrzeżesz jego działanie. Dostaniesz się do niego albo ukradkiem, trzymając się prawej strony, albo po prostu walcząc. Jeśli wybierzesz rozwiązanie „niesiłowe”, poczekaj aż strażnicy nieco się rozejdą i śmigaj dookoła, trzymając się prawej. Dojdziesz do maszyny i wyłączysz ją, a wtedy rozkręci się zadyma. Pozbądź się więc wszystkich. Gdy to zrobisz, będziesz musiał się przedostać przez tutejszą bramę. Podejdź do niej, a pojawi się możliwość cofnięcia czasu.

Gdy wysuniesz z bramy ciężarówkę biegnij na górę pobliskiego dachu i przeskocz z niego na auto. Potem na ziemię i przed siebie. Dostrzeżesz tu echo przeszłości, podejdź i odpal je. Po oglądnięciu wspomnienia idź do przodu. Dojdziesz do wejścia na teren gali. Zaraz po przejściu przez nie, zerknij w prawo, będzie tu samochód, a przed nim jeszcze jedno echo przeszłości, odpal je. W samym aucie znajdziesz też telefon z wiadomością tekstową (element narracji 6/7). Przeczytaj ją i śmigaj dalej.

Po lewej stronie dostrzeżesz scenę, skieruj się na nią, a na podeście znajdziesz źródło Chrononu (5/8). Weź je i kontynuuj swoją podróż w stronę głównego budynku gali. Gdy wyjdziesz na schody, zauważysz Beth, podejdź do niej, a odpali się przerywnik, następnie zerknij w kierunku budynku, po prawej stronie będzie Fiona's Cocktail Sword (dane wywiadowcze 1/1), na stoliku przed sofą. Na samej sofie będzie natomiast jeszcze jedno źródło Chrononu (6/8).

Zbadaj obie rzeczy i idź za Beth, pobliskimi schodami do góry. Na szczycie schodów rozglądnij się, a zauważysz tablet. Będzie na nim mail zatytułowany My screenplay Part 2 (element narracji 7/7). Przeczytaj go i wchodź do środka budynku. Przejdziesz przez pomieszczenie z obrazami, a po drugiej jego stronie zerknij w lewo, będzie tu źródło Chrononu (7/8). Wchodź następnie z Beth do kolejnego budynku.

Odpali się tu scenka przerywnikowa, a po niej natomiast rozkręci się zadyma. Uważając na snajperów, walcz z oponentami i idź w kierunku strzelca wyborowego. Gdy dotrzesz do niego, uważaj na działko automatyczne. Ponownie obejdź je dookoła, aby je deaktywować. Gdy to zrobisz zerknij na taras widokowy, zauważysz tu ostatnie źródło Chrononu (8/8). Weź je i udaj się do niewielkiej budki strażniczej, aby otworzyć bramę dla Beth i pani profesor.

Kobiety uciekną, a ty musisz się jeszcze tylko przedostać przez ogród, walcząc z całym mnóstwem przeciwników. Masz już wszystkie znajdźki, więc nimi się nie przejmuj – po prostu brnij przed siebie. Niejako z powrotem w stronę posiadłości. Gdy pozbędziesz się wszystkich, znaleźć musisz kluczyk do samochodu, którym stąd uciekniesz. Śmignij przez bramkę na parking w stronę białego auta sportowego, a kluczyki weź z tablicy. Odpali się wtedy przerywnik i dobiegnie końca trzeci akt.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 13422 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?