Hitman

ObserwujMam (36)Gram (3)Ukończone (10)Kupię (8)

Agent 47 - wiki Hitman


Agent 47 to płatny morderca, posiadający umiejętności umożliwiające mu realizację najtrudniejszych, najbardziej skomplikowanych i niebezpiecznych misji. Został on stworzony przez doktora Otto Wolfganga Ort-Meyera, jako 47 klon swojego eksperymentu.

Agent 47 to genetycznie usprawniony człowiek. Jego DNA powstało poprzez połączenie DNA kilku innych ludzi i jest kulminacją wielu lat pracy, mającej na celu poprawienie możliwości organizmu człowieka. Za jego powstaniem stały ciężkie pieniądze, a ich dawcami była grupa lordów przestępczego świata.

Początek


W 1950 roku pięć osób nieznanej narodowości zaczęła służyć w tej samej jednostce Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, byli nimi Otto Wolfgang Ort-Meyer, Lee Hong, Pablo Belisario Ochoa, Frantz Fuchs oraz Arkadij Jegorov. Gdy skończyli służbę, Ort-Meyer postanowił uruchomić w Rumunii instytut dla osób umysłowo chorych, będący przykrywką dla genetycznych eksperymentów. Pozostała czwórka zajęła się natomiast przestępczością, zostając jednymi z największych terrorystów na świecie.

W zamian za fundusze, Ort-Meyer zdecydował się zapewnić swoim dawnym kumplom-inwestorom organy, pobrane z klonów, przedłużające ich życie. Dzięki przeszczepom kryminaliści, mimo podeszłego wieku, wyglądali młodo i wciąż bez problemu radzili sobie z prowadzeniem nielegalnych interesów.

Celem doktora nie było jednak zapewnianie organów terrorystom, ale stworzenie idealnego mordercy, który byłby sprawny fizycznie oraz niebywale inteligentny. Ponadto miałby on wykonywać wszystkie rozkazy bez kwestionowania ich. Niedługo przed stworzeniem 47. klonu doktor chciał ujawnić rezultaty swoich prac, niemniej jednak został zdyskredytowany, jako naukowiec przez swoich współpracowników, którzy uznali, że radykalne teorie Ort-Meyera są szalone. Dlatego kontynuował prace potajemnie.

Dzieciństwo i dojrzewanie


47 stworzony został w dniu 5 września 1964 roku w zakładzie psychiatrycznym Ort-Meyera, zlokalizowanym w Rumunii. Z tyłu głowy został mu wytatuowany kod 640509-040147, który odczytać należy w następujący sposób:

  • 64-05-09 to data stworzenia;
  • 04 to numer serii, w tym przypadku IV;
  • 01 oznacza, że jest pierwszym egzemplarzem serii;
  • 47 oznacza natomiast, że jest on łącznie 47 klonem.

47 był pierwszym klonem doktora Ort-Meyera, którego uznał on za całkowity sukces. W związku z tym poświęcił mu nieco więcej uwagi, mimo że dysponował znacznie większą liczbą materiału testowego. Pomiędzy piątym, a siódmym rokiem życia 47 był cichy, nie angażował się socjalnie, nie był też chętny do interakcji z innymi ludźmi. Lubił natomiast spędzać czas ze swoim królikiem, co nieszczególnie podobało się doktorowi. Królik zmarł w dniu 2 maja 1972 roku, a 47, zaskakując Ort-Mayera, płakał po utracie "przyjaciela". Żaden z poprzednich klonów tego nie robił. Pięć lat później 47 ponownie pokazał uczucia, tym razem wobec myszy. Dbał o nią przez około miesiąc czasu, nim została zabita przez innego klona, w ramach żartu.

Podczas dojrzewania, nad 47 znęcał się jeden z pozostałych klonów, będących przedstawicielem serii VI. Obaj byli wówczas 12-latkami. 47 zabił swego oprawcę po tym, jak oglądał turniej kickboxingu, zorganizowany przez Ort-Meyera dla swoich przyjaciół. Klon zginął w toalecie, topiąc się w muszli klozetowej. Następnie 47 postanowił uciec. W tym celu przygotował przewód z parapetu oraz zniszczonej miotły. Nasmarował też skrzypiące drzwi, aby nikt go nie słyszał, a biegającego po okolicy psa zlikwidował łukiem. Został niestety pojmany i wrócił do zakładu psychiatrycznego.

Pomiędzy 13, a 16 rokiem życia, 47 zaczyna coraz mocniej odczuwać niechęć do wszystkich pracowników oraz mieszkańców zakładu. Związane jest to z ciągłymi badaniami, zastrzykami oraz eksperymentami. Podczas jednej z wizyt lekarza, 47 zadźgał go przy pomocy nożyczek, w rezultacie czego doktor Ort-Meyer przydzielił do niego dodatkową ochronę.

Przebywając w zakładzie, 47 przeszedł kompleksowe szkolenie, w ramach którego nabył niesamowite umiejętności w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju bronią. Dzięki temu skutecznie posługiwał się pistoletami, mieczami, garotą, a także orężem przygotowanym na poczekaniu. Mimo że znaczną część życia spędził w izolacji, dowiedział się wiele na temat świata zewnętrznego, dzięki książkom oraz innym materiałom szkoleniowym.

Ostatnie lata w ośrodku


W dniu 5 września 1989 roku doktor Ort-Meyer pamiętał o 25. urodzinach 47. Napisał mu wówczas w jego dzienniku krótką notkę, chwaląc go osiągnięcia oraz rozwój osobisty. Pięć lat później, w roku 1993 przyznał natomiast, że nie jest w stanie nauczyć go już nic więcej i że 47 jest najbardziej uzdolnionym klonem, jakiego udało mu się przygotować.

W miarę upływu czasu Ort-Meyer stracił swoje fundusze, a relacje pomiędzy doktorem i kryminalistami, utrzymującymi jego placówkę zaczęły przygasać. Doktor postanowił wtedy uwolnić 47. Zaaranżował lukę w ochronie, a następnie obserwował poczynania swojego "dziecka". Mimo że 47 w trakcie ucieczki zabił jednego z ochroniarzy, Ort-Meyer uznał, że jest on całkowitym sukcesem, a jego szkolenie dobiegło końca.

Dołączenie do ICA


Kolejnym istotnym etapem w życiu 47 było dołączenie do ICA. Organizacja obserwowała poczynania 47 od 1998 roku, a w roku 2000 zaproponowała mu pracę. 47 przybył wówczas do ośrodka ICA, gdzie został poddany testom. Tam też przywitała go Diana Burnwood, mająca za zadanie nadzorowanie jego prac.

Diana od razu uznała, że 47 będzie nieocenionym nabytkiem, nie zgadzał się z tym jednak dyrektor ośrodka, niejaki Erich Soders. Mimo sprzeciwów, wynikających z niepewnej przeszłości 47, zdecydował się on dać Dianie wolną rękę, a ta przyjęła 47 do pracy. Od tej pory jest on przez nią nazywany Agentem 47.

Za sprawą niebywałych umiejętności, 47 stał się jednym z największych morderców kontraktowych na usługach agencji. W ramach poszczególnych odsłon serii poznawał on powoli swoją przeszłość oraz wydarzenia, które jego mózg z jakiegoś powodu postanowił wyprzeć lub zatuszować.

Gry z Agentem 47


Losy protagonisty obserwujemy grach z serii Hitman, do momentu premiery odsłony z 2016 roku na rynku zadebiutowało kilka innych części cyklu. Znaleźć wśród nich można zarówno rozdziały pełnoprawne, jak i swego rodzaju spin-offy.

Uwaga: Poniżej znajdują się istotne spoilery, związane z poszczególnymi odsłonami serii Hitman. Jeśli w nie nie grałeś, odpuść dalszą lekturę.

Odsłony stanowiące główny kanon:

  • Hitman: Codename 47 (2000) - fabuła gry przedstawia nam Agenta 47, realizującego cztery niebywale istotne zlecenia. W miarę, jak zbliża się do końca, poznaje prawdę na swój temat, dowiadując się także, iż cztery kontrakty, które wykonał zostały zlecone przez doktora Ort-Meyera, osobę odpowiedzialną za jego "narodziny". Na nim także Agent 47 postanawia się zemścić, co kończy wątek fabularny gry.
  • Hitman 2: Silent Assassin (2002) - po wydarzeniach z "jedynki" Agent 47 odszedł na emeryturę. Postanowił odpocząć, spędzając resztę swoich dni w klasztorze na Sycylii. Niestety spokojne życie przerywają członkowie sycylijskiej mafii, porywając przyjaciela Agenta 47, niejakiego ojca Vittorio. Protagonista postanawia go oczywiście odbić. Po misji ratunkowej Agent 47 wraca oficjalnie do ICA.
  • Hitman: Contracts (2004) - "trójka" nie wnosi nic istotnego do uniwersum gry. Widzimy w niej rannego Agenta 47, przypominającego sobie kontrakty z przeszłości. Nie rozgrywają się one jednak w chronologicznej kolejności, ale niejako od końca.
  • Hitman: Krwawa Forsa (2006) - w Krwawej Forsie organizacja, dla której pracuje Agent 47 ma dość znaczne problemy. Z jednej strony, ICA sprawdzane jest przez rząd Stanów Zjednoczonych, z drugiej natomiast, jest obiektem ataku tajemniczej "Firmy". Diana niechętnie rozwiązuje Agencję, ale wkrótce po tym, Agent 47 dowiaduje się o tym, że "Firma" planuje atak na Biały Dom. Postanawia oczywiście do niego nie dopuścić. Udaje mu się powstrzymać zabójstwo prezydenta, a dwójka morderców wysłanych przeciwko niemu ginie. Po sukcesie Diana odbudowuje ICA, zostając jej dyrektorem. Agent 47 zaczyna natomiast działania na własną rękę.
  • Hitman: Rozgrzeszenie (2012) - scenariusz stanowi kontynuację Krwawej Forsy. ICA niestety nie przetrwało wydarzeń z czwórki, czego rezultatem jest dość istotne naruszenie jej zabezpieczeń oraz wyciek tajnych informacji. Diana zostaje pozbawiona swojego dotychczasowego stanowiska, a władzę nad ICA przejmuje agent Benjamin Travis. Wysyła on natychmiast 47, aby zlikwidował Diane. Ten oczywiście podejmuje wyzwanie, dociera do Burnwood, ale nie zabija jej, jedynie rani. Akceptuje też jej prośbę o ochronę Victorii, nastoletniej dziewczyny, która nie powinna trafić w ręce agencji. Agent 47 ukrywa więc dziewczynę w katolickim sierocińcu i postanawia znaleźć pomoc u jednego z dawnych znajomych. W międzyczasie poznaje mężczyznę o imieniu Dexter, który rani go i wrabia w zabójstwo. Jego celem jest znalezienie Victorii i sprzedanie jej osobie, która zapłaci jak najwięcej. Od tej pory protagonista stara się za wszelką cenę ocalić dziewczynę i swoje imię. W miarę poszukiwań Agent 47 dowiaduje się, że Victoria jest klonem tak, jak on, z tą różnicą, że ze swoich specjalnych umiejętności będzie tak długo korzystać, jak na szyi nosi specjalny naszyjnik. Protagonista wreszcie znajduje dziewczynę i ratuje ją z rąk Dextera, nieco później dowiaduje się również, że Diana żyje. Rany, które zadał jej Agent 47 nie były śmiertelne. Diana wraca do agencji i oferuje 47 jego dawną posadę.
  • Hitman (2016) - fabuła zaczyna się niejako od drobnej retrospekcji, po której główny bohater wyrusza do Paryża. Tam ma za zadanie wyeliminować dwóch członków tajemniczego IAGO - szpiegowskiej organizacji, zajmującej się sprzedażą sekretów.

Spin-offy:

  • Hitman: Sniper Challenge (2012)
  • Hitman Go (2014)
  • Hitman: Sniper (2015)
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 9750 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?