Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia

ObserwujMam (116)Gram (18)Ukończone (78)Kupię (17)

Sezamie, otwórz się! - wiki Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia


Sugerowany poziom Geralta: 34

Uwaga: Przed przystąpieniem do realizacji zadania zbierz przynajmniej 2500 koron.

Zadanie to rozpoczyna się automatycznie po tym, jak wykonasz zlecenie Miłe złego początki. Pierwszym krokiem jest udanie się do domu Aukcyjnego Borsodych w Oxenfurcie. Zrób to więc oczywiście i zapytaj o właściciela.

Uwaga: W trakcie tego zadania będziesz mógł rozpocząć gromadzenie kolejnych elementów wiedźmińskiego rynsztunku cechu żmii. Na zalinkowanej obok stronie znajdziesz więcej szczegółów.

Po krótkiej rozmowie wejdziesz do środka. Tam znowu pogadaj z krasnoludem, Vivaldim, z pomocą którego wszedłeś do domu aukcyjnego. Wreszcie wejdziecie do góry, gdzie poznasz grupę ludzi. Porozmawiaj z nimi. Szczególnie interesująca będzie dla Ciebie hrabina Mignole – będzie ona posiadała mapy prowadzące do schematów wiedźmińskiego cechu żmii. Schematy kosztować będą łącznie 1312 koron. Zakup, je rzecz jasna, a następnie zerknij na stronę zawierającą szczegółowy opis pozyskania wiedźmińskiego rynsztunku cechu żmii.

W trakcie rozmowy hrabina poprosi Cię o to, abyś znalazł jej kolczyk – spadł on pomiędzy deski balkonu. Udaj się więc we wskazane miejsce i poszukaj go z użyciem wiedźmińskich zmysłów. Przyglądnij się rozlanemu winu. Po chwili dołączy znowu do Ciebie hrabina. Rozmowa się zakończy, a wówczas rozglądnij się za kolejną osobą, z którą możesz porozmawiać, np. z niejakim Hilbertem – zaprosi Cię on na partyjkę gwinta. Na koniec zostanie jeszcze pogawędka z Yaromirem. W jej trakcie będziesz musiał wskazać które z dzieł na ścianie wyszło spod pędzla słynnego malarza, Edwarda van der Hooia, mistrza z mariboru. Zgadniesz (chodzi o obraz kupiec z perłą) lub nie, aukcja wreszcie się rozpocznie.

W trakcie aukcji będziesz mógł kupić trzy przedmioty:

  • Statuetkę orła, wartą 300 koron, potrzebną do wykonania zadania pobocznego (potrzebna jest Triss).
  • Obraz van Rogha, warty kilkadziesiąt koron (od 20 - 60), który potrzebny jest do realizacji zadania Kolekcjoner.
  • Okulary Magistra, warte 350 koron – możesz je założyć na nos Geralta.

Zakup najlepiej wszystkie trzy graty (zgarniesz osiągnięcie, tudzież trofeum zakupoholik). Po aukcji będziesz miał możliwość porozmawiać z właścicielem domu aukcyjnego, niejakim Horstem Borsodym. Niezależnie od tego, jak potoczy się konwersacja zostaniesz wyrzucony na zewnątrz, a tam będziesz musiał bić się ze strażnikami. Nie pozwól im się zajść od tyłu, a bez problemu zwyciężysz.

Po walce, pojawi się jakiś podejrzany typek. Porozmawiaj z nim, a zaoferuje pomoc w dostaniu do Domu Maksymiliana Borsody’ego. Okaże się, że jedynym wyjściem jest włamanie. Rozpoczniesz je od wizyty u zielarza w Oxenfurcie, a konkretniej na północny wschód od miasta, w chatce. Przy drzwiach chaty zastaniesz trójkę strażników, niezbyt przyjaźnie nastawionych, a więc będziesz musiał się z nimi uporać. Gdy to zrobisz wchodź do środka i podaj tajemne hasło. Nieznajomy zaprosi Cię na zaplecze, a ty skorzystaj z jego gościnności. Zainicjuje to kolejną scenkę przerywnikową.

W jej trakcie rozmawiał będziesz z nieznajomym, który wcześniej nakazał Ci się tu zjawić. Wyjaśni Ci on sytuację, prosząc o pomoc we włamaniu do skarbca Borsodych. Poznaj więc szczegóły, a następnie podejmij się roboty. Dowiesz się, że operacja będzie dość skomplikowana. Aby się powiodła będziesz musiał uzyskać pomoc kilku specjalistów. To twój pierwszy cel.

Owi specjaliści to:

  • Dwójka włamywaczy: kobieta zwana Łasiczką oraz krasnolud;
  • Ludzie, potrafiący otworzyć skarbiec: krasnolud oraz Quinto;
  • Kucharz garnizonowy – ma on narobić nieco problemów z jelitami straży.

Wiedząc wszystko będziesz w stanie przystąpić do realizacji założonych celów. W Twoim dzienniku pojawią się też dodatkowe zadania:

Po ich wykonaniu będziesz musiał wrócić do tajemniczego nieznajomego i przygotować się do skoku. W trakcie przerywnika dowiedz się wszelkich szczegółów, a potem ruszajcie do akcji. Miejscem spotkania jest brama przy wieży, a godziną północ.

Bez zbędnego przeciągania, ruszaj we wskazane miejsce (bądź tam o północy). Gdy przejdziesz przez bramę włączy się przerywnik. W jego trakcie ekipa rozpocznie włamanie. Wreszcie odzyskasz kontrolę nad Geraltem, a wówczas przemierzaj pomieszczenia domu aukcyjnego, ciągle w dół, aż do skarbca w podziemiach.

Po drodze napotkasz na strażników i sytuacja mocno się skomplikuje, pojawią się posiłki, a właściciel domu aukcyjnego zamknie się w skarbcu. Krótkie negocjacje ze strażą szybko się skończą, a ty znowu będziesz musiał walczyć. Po tej walce będziesz w stanie wreszcie kontynuować. Idąc za nieznajomym dojdziesz do skarbca.

W środku czeka Cię ponowna zadyma. Wpadniesz w pułapkę, pełną pająków. Pozbądź się ich, a kumple wyciągną cię do góry. Wtedy będziesz musiał odnaleźć w skarbcu Dom Maksymiliana Borsody’ego. Zgarnij, rzecz jasna, inne graty, jakie uznasz za przydatne, a potem przechodź przez kolejne drzwi. Tam odpali się przerywnik.

Będziesz mógł w jego trakcie zdecydować po której stronie się opowiedzieć. Jeśli zgodzisz się z Ewaldem, będziesz musiał walczyć z Horstem. Jeśli wybierzesz przeciwnie, staniesz oko w oko z dotychczasowym „nieznajomym”. Cokolwiek się nie stanie, drugą stronę będziesz musiał wyeliminować.

Wreszcie dostaniesz to, po co tu przyszedłeś. Jeśli opowiedziałeś się za Horstem, nie musisz go zabijać, zaproponuj pokojowe rozwiązanie. Jeśli za Ewaldem, weź po prostu Dom Maksymiliana. Pozbieraj też wszystko, co Ci się przyda i co uniesiesz. Jest tutaj, w jednej ze skrzyni, obok jelenia, jadowity stalowy miecz cechu żmii. Dopiero gdy go weźmiesz wyjdź z domu aukcyjnego.

Ostatni cel tego zlecenia to wizyta u Olgierda. To jemu musisz bowiem zanieść Dom Maksymiliana Borsody’ego. W trakcie rozmowy poznasz trzecie życzenie Olgierda. Wówczas też zadanie dobiegnie końca, a rozpocznie się Żyli długo i szczęśliwie.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 6060 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?