Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

ObserwujMam (1009)Gram (436)Ukończyłeś (670)Kupię (302)

Z drżącym sercem - wiki Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Elf Ele'yas, którego spotykamy przed karczmą, zleca nam rozwiązanie tajemnicy znikających chłopów. Udajemy się do spalonej wioski przed Vergen. Kiedy będziemy na miejscu Geralt zwróci uwagę na zapach siarki. Teraz przenosimy się do katakumb znajdujących się za Vergen.

W jednej z ostatnich krypt, gdy rozwiniemy ciało, znajdziemy świeże zwłoki. Po dokładnych oględzinach znajdujemy przy ciele tomik poezji Jaskra. Udajemy się do barda, który przesiaduje w karczmie. Musimy o północy dotrzeć do spalonej wioski i wywabić potwora.

Będąc na miejscu przejmujemy kontrolę nad Jaskrem. Układamy pieśń, którą zachęcimy poczwarę do odpowiedzi na nasze „zaloty”. Całość musi wyglądać tak:

  • „Gdyby nasze ciała mogły pieść ułożyć”;
  • „Spytałoby me serce twoje białe dłonie”;
  • „Czy zechcą je zatrzymać”;
  • „Gdy mą pierś otworzysz”.

Po rozmowie z sukkubem możemy przyjąć jego wersję wydarzeń i jeszcze raz porozmawiać z elfem – wtedy zdecydujemy, czy prowadzimy śledztwo dalej, czy zabijamy kobietę-kozicę.

Jeśli zdecydujemy się na oskarżenie Ele’yasa przed Iorwethem będziemy potrzebować dowodów. W tym celu udajemy się do sprzedawczyni Felicji Cori i nabywamy u niej zestaw chirurgiczny. Wracamy do ciała w krypcie i za pomocą narzędzi z przedramienia wyciągamy kawałek żelaza. Rozmawiamy z Iorwethem – okazuje się, że zleceniodawca uciekł, domyślając się naszego śledztwa.

Po odebranie nagrody idziemy do sukkuba. Elf zaatakuje nas przy spalonej wiosce.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1506 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?