Fallout 4

ObserwujMam (98)Gram (38)Ukończone (40)Kupię (27)

Jak przenosić ludzi oraz zasoby między osadami? - wiki Fallout 4


Budowa osady, czyli stawianie nowych struktur jest bardzo ważne. Równie istotne jest jednak również zarządzanie zasobami ludzkimi. Dla przykładu, po przygotowaniu kilku krzewów należy przydzielić do nich osobę, która będzie się zajmować zbieraniem jedzenia. Jeśli tego nie zrobisz, pożywienie się zmarnuje. Robisz to z pomocą warsztatu. Włączasz go, wybierasz jednego z osadników i wydajesz mu odpowiedni rozkaz.

Innym ważnym aspektem zarządzania osadą jest wymiana dóbr pomiędzy poszczególnymi miejscówkami. To także robisz dzięki wykorzystaniu warsztatu. Musisz jednak najpierw podnieść poziom charyzmy, do 6 levelu i zakupić perka zwanego Burmistrz. Bez tego profitu niestety nie będziesz w stanie ustawiać dróg zaopatrzenia.

Jeśli wszystko w zdolnościach masz w należytym porządku, włącz warsztat, a następnie odszukaj jednego z osadników (musi to być osadnik, nie może być żadna postać niezależna). Skieruj na niego celownik i wybierz opcję „Rozkaz”, a potem ustaw linie zaopatrzenia. Pojawi się lista osad, a ty będziesz w stanie zdefiniować gdzie konkretnie ma wędrować Twój człowiek. Co ważne, jest to jego jedyne zajęcie od tej pory.

Kolejnym istotnym elementem zarządzania osadami jest przemieszczanie osadników. Jeśli chcesz, aby w jednej z osad było ich więcej, a w drugiej mniej, możesz wysyłać ludzi pomiędzy lokacjami. Wystarczy, że podejdziesz do jednego z ludzi i wybierzesz rozkaz przemieszczenia się. Co istotne, w każdej osadzie możesz mieć maksymalnie 10 osób + każdą kolejną na 1 poziom charyzmy. Jeśli charyzmę masz na 8 levelu, to łącznie przetrzymasz w każdej osadzie do 18 ludzi.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1614 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?