Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

ObserwujMam (6)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (4)

Fabuła - wiki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Głównym bohaterem piątej części serii Metal Gear Solid jest Punished ''Venom'' Snake, znany doskonale weteranom Metal Gear Solid 3: Snake Eater oraz Metal Gear Solid: Peace Walker. O tym czego możemy się spodziewać, mieliśmy okazje dowiedzieć się w płatnym demie. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, bo taki podtytuł nosiło, w związku z opłatą wywołało wiele kontrowersji. Warto jednak zaznaczyć, że wspomniana wersja demonstracyjna pełni funkcję prologu i wprowadza graczy w historię kontynuowaną w pełnoprawnej, piątej odsłonie kultowego cyklu.

Akcja The Phantom Pain rozgrywa się w 9 lat po wydarzeniach ze wspomnianego Ground Zeroes. Główny bohater wybudza się ze śpiączki bez przedramienia i z odłamkiem w głowie. Okazuje się, że obudził się w porę i musi jak najszybciej opuścić szpital, bowiem dookoła krążą nieznane siły wroga, terroryści niszczący szpitalny kompleks. Pomaga mu zamaskowana postać o imieniu Ishmael. Nasz protagonista udaje się do Afganistanu, aby dokonać zemsty, po tym jak jego Mother Base - baza wypadowa jednostki MSF - zostaje zniszczona.

Ciekawostką może okazać się fakt, że podczas gry będziemy obserwować przemianę Big Bossa w negatywnego bohatera. Legendarny komandos z czasem staje się bezwzględną postacią, która w końcach swojej kariery traci szacunek i powoli zaczyna stawać po drugiej stronie barykady. Piąta odsłona serii to prezentacja końca wielkiego bohatera i początku upadku jego dziedzictwa wypracowanego podczas Virtous Mission oraz Operacji Snake Eater.

Autorzy strony:

mrPack
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 60 znaków
juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1443 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?