BioShock: Infinite

ObserwujMam (119)Gram (8)Ukończone (87)Kupię (23)

Zachary Hale Comstock - wiki BioShock: Infinite


Zachary Hale Comstock jest przywódcą założycieli miasta Columbia. Jest także głównym antagonistą gry, jeśli zaś chodzi o jego miejsce w strukturach fabuły, to występuje on jako postać "Proroka", ewentualnie "Ojca Comstocka". Twierdzi on bowiem, że jest w stanie przewidywać przyszłość, choć w późniejszych etapach gry okazuje się, że nie jest to do końca prawdą.

Zachary Hale Comstock to alternatywna wersja Bookera DeWitt - głównego protagonisty w grze. Po tym, jak Booker uczestniczy w Bitwie pod Wounded Knee, ma on możliwość przyjęcia chrztu, obmywającego go z jego grzechów. Zachary powstaje w tej rzeczywistości, w której Booker decyduje się na przejście tegoż procesu. Odnajduje on wówczas nową drogę życia, zmienia imię na Zachary Hale Comstock, a następnie zakłada miasto Columbia. Staje się także bardzo religijnym, acz pełnym dziwnych przekonań człowiekiem. Za sprawą swoich koneksji z rządzie Stanów Zjednoczonych zbiera fundusze na zorganizowanie swego największego marzenia - Columbii.


Niedługo po przebyciu chrztu, Comstock spotyka Rosalind Lutece - fizyczkę, która od pewnego czasu eksperymentuje z atomami. Pomiędzy rokiem 1892, a 1893 Rosalind odkrywa, że jest w stanie stworzyć pole łączące dwa alternatywne wszechświaty. W ten sposób nawiązuje kontakt z Robertem Lutece - alternatywną wersją siebie samej, która prowadzi dokładnie taki sam eksperyment. Para szybko się zaprzyjaźnia i nawet zaczynają się nazywać "bliźniakami". Rosalind, chcąc spotkać twarzą w twarz Roberta, opisuje swoje odkrycie Comstockowi, a ten zapewnia jej nieograniczone wręcz fundusze, wierząc, że jej odkrycie jest swego rodzaju oknem w przyszłość, mimo że kobieta twierdzi zupełnie co innego. W 1893 roku Rosalind i Robert budują maszynę, z pomocą której są w stanie otwierać wyrwy pomiędzy wszechświatami.

Robert decyduje się wykorzystać urządzenie do tego, by przenieść się do wszechświata Rosalind, niestety jego ciało nie przeszło procesu bez problemu, a w rezultacie narzeka on na krwotoki oraz kłopoty z pamięcią. Rosalind zajmowała się nim przez długi czas, ostatecznie doprowadzając go do zdrowia. Przykład Roberta posłużył następnie bliźniakom do tego, by przekonać Comstocka aby nie używał maszyny. Ten jednak się uparł i dość często przechodził przez wyrwy. W jednej z nich zobaczył latające miasto - Columbię - które następnie pragnie stworzyć. Maszyna wywarła niestety na Comstocku nieporządane skutki, czyniąc go sterylnym oraz doprowadzając do szaleństwa. Pragnąc dziedzica wie, że jedynym sposobem, by takowego posiadać jest adopcja. Przenosi się zatem do innego wszechświata i zabiera Annę - córkę Bookera DeWitt, czyli swoją własną, acz żyjącą w alternatywnej rzeczywistości.

Od tej pory Comstock uważa się za proroka. Zaczyna wierzyć, że wyrwy między wszechświatami ukazują anielską Columbię. Ameryka to "Nowy Eden", a Założyciele, to prorocy Boskiego planu. Niestety sądzi on też, że jedynie ludzie rasy kaukaskiej są rasą wolną, postrzegając inne narodowości jako niewolników. Abraham Lincoln jest dla niego bluźniercą, który sprowadził na swój naród tylko wojnę i śmierć. Columbia to dla niego klucz do nowego, pełnego prawości świata. Zdeterminowany jest zatem aby z jej pomocą zaprowadzić nowy porządek na świecie.

Niedługo po tym  Zachary poślubia Lady Comstock - jedną ze swych wiernych naśladowczyń.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3527 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?