The Callisto Protocol

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Znajdźki i sekrety - wiki The Callisto Protocol


Niniejsza sekcja naszego poradnika poświęcona jest znajdźkom. W sumie w grze występują dwa rodzaje znajdziek: dzienniki audio oraz implanty. Te drugie trzeba wydobyć z ciał poległych strażników. W sumie znajdziek jest kilkadziesiąt, a wszystkie znajdziecie poniżej.

Ładunek


Znajdźka 1/1 (Jacob Lee)

W prologu znajdujesz tylko jeden dziennik audio, na samym początku gry. Po tym, jak przejmiesz kontrolę nad bohaterem, znajdź jego kajutę (jest z lewej strony za pierwszymi drzwiami). W szafce obok łóżka będzie poszukiwany przez Ciebie przedmiot.

Ognisko epidemii


W pierwszym rozdziale opowieści znajdujesz w sumie trzy znajdźki. Każda to dziennik audio, który trzeba namierzyć gdzieś w wirtualnym świecie.

Znajdźka 1/3 (Spotkanie z Mahler)

Pierwszy dziennik znajdziesz niedługo po tym, jak przekradniesz się obok robotów i znajdziesz salę operacyjną. Szukaj z prawej strony wejścia, obok bezpiecznika, który musisz zabrać.

Znajdźka 2/3 (Oczekiwanie Eliasa)

Po tym, jak zdobędziesz pałkę porażającą, wracać będziesz przez korytarz z celami. Wejdź do celi Eliasa, która jest przy schodach prowadzących do bramki bezpieczeństwa. To właśnie tam szukaj dziennika.

Znajdźka 3/3 (Opłakiwanie Ferrisa)

Te dane są w pomieszczeniu, w którym spotykasz kapitana Ferrisa. Po scence przerywnikowej podejdź do stołu w środku pomieszczenia, a znajdziesz nagranie.

Następstwa


Znajdźka 1/8 (Sierżant Eric Jane: Zablokowane drzwi) - implant

Tego implantu nie możesz pominąć. Przed wejściem do pomieszczenia Pralna B202 musisz bowiem zdobyć kod dostępu, a tymże kodem jest implant z ciała strażnika. Ciało jest przy zepsutym robocie strażniczym.

Znajdźka 2/8 (Oficer Pruitt Matos: Pralnia) - implant

Gdy wejdziesz do Pralnia B202 dotrzesz do rozwidlenia. Wybierz wówczas ścieżkę na prawo, by trafić do pomieszczenia pełnego pralek. Przy drzwiach Biuro B112 natrafisz na ciało strażnika, a przy nim znajdziesz implant.

Znajdźka 3/8 (Duncan Cole: Tajny pokój)

Gdy wejdziesz do Pralnia B202 dotrzesz do rozwidlenia. Wybierz ścieżkę w lewo, a znajdziesz opcjonalny obszar, na którego końcu jest tajne pomieszczenie. Dziennik leży na stole w tymże pomieszczeniu.

Znajdźka 4/8 (Dr Ewan Hayes: Epidemia w laboratorium medycznym) - implant

Po tym, jak przejdziesz przez podwójne wrota, po przeszukaniu pralni, trafisz do jasnego korytarza w drodze do skrzydła medycznego. Za drzwiami jest ciało medyka, a w nim implant.

Znajdźka 5/8 (Oficer Dacha Symmons: Wiszący strażnik) - implant

W pomieszczeniu pełnego wiszących ciał rozejrzyj się dookoła, aby namierzyć ciało strażnika, leżące na podłodze. Przeszukaj je, by zdobyć implant.

Znajdźka 6/8 (Oficer Kerry Brown) - implant

Po scence przerywnikowej, w której spadniesz windą i po przejściu kawałka znajdziesz pomieszczenie z wielkim wentylatorem. Obejdź go dookoła (z prawej strony), aby znaleźć ciało strażnika.

Znajdźka 7/8 (Tadhg Song) - implant

W miejscu, w którym wyjdziesz z gondoli do SHI znajdziesz spore pomieszczenie z dwoma bezpiecznikami i wielką maszyną. Po zgarnięciu bezpieczników i sprzątnięciu sporej grupy przeciwników, musisz wejść wyżej, by otworzyć bramę. Ciało jest na wyższym piętrze przy gniazdach dla bezpieczników.

Znajdźka 8/8 (Dani Nakamura 8/8)

Pod koniec rozdziału będziesz miał za zadanie uwolnienie więźnia. Po scence zostaniesz na chwilę uwięziony w małej celi, a dziennik będzie w niej na stole.

Kopuła mieszkalna


W rozdziale Kopuła mieszkalna jest w sumie siedem znajdziek. Cztery z nich to dzienniki audio, a trzy pozostałe to implanty. Poniższa lista ułatwi Wam namierzenie wszystkich.

Znajdźka 1/7 (Dr Caitlyn Mahler: Koruptorzy)

Zaraz po rozpoczęciu rozdziału natrafisz na hologram przed drzwiami do Oczyszczanie B H207. Wyjście z pomieszczenia jest za metalową skrzynią, ale nie korzystaj z niego. Zamiast tego wejdź na skrzynię, by zgarnąć dziennik.

Znajdźka 2/7 (Oficer Bruno Vorenus: Bezpieczniki) - implant

Po tym, jak wyjdziesz z szybu, o którym mowa w poprzedniej znajdźce, znajdziesz pomieszczenie z dwoma bezpiecznikami i dwoma gniazdami. Przy jednym, obok drzwi do pomieszczenia Hol H271, będzie ciało z implantem.

Znajdźka 3/7 (Dr Jae Moon-Bell: Kokony)

Gdy staniesz przez pomieszczeniem Kontrola Wody H262, nie wchodź do niego, ale idź nieco dalej. Dotrzesz do opcjonalnego obszaru, w którym będzie dziennik audio.

Znajdźka 4/7 (Oficer James Reese: Samobójstwo strażnika) - implant

W pomieszczeniu, w którym natrafisz na mutującego przeciwnika jest ciało na fotelu, a ponad nim napis „Shoot the tentacles”. Przeszukaj ciało z fotela.

Znajdźka 5/7 (Oficer James Reese: Ochrona)

Po tym, jak wyjdziesz z rury odpływowej i zobaczysz Jowisza dojdziesz do obszaru Przetwarzanie Tlenu. Wejdź w jedyne otwarte drzwi i poszukaj ciasnego przejścia na końcu korytarza. Będzie za nim kolejny dziennik.

Znajdźka 6/7 (Sierżant Bill Pekelo) - implant

Nim wyjdziesz z obszaru Przetwarzanie Tlenu będziesz musiał zdobyć kod dostępu. Tenże kod jest jednocześnie implantem, więc nie da się go pominąć.

Znajdźka 7/7 (Oficer Kyle Serra: Ewakuacja)

Gdy przejdziesz do Budynku Gospodarczego, wychodząc z działu Przetwarzanie Tlenu, przejdź przez drzwi z lewej, niszcząc skrzynkę i przecinając kable. Znajdziesz się w korytarzu pełnym wrogów, a na końcu tego korytarza będzie dziennik.

Zagubiony


W rozdziale pt. Zagubiony znajdujesz aż osiem sekretów. Sześć z nich to dzienniki audio, a dwa są implantami, które pozyskujesz z ciał poległych strażników. Wszystkie znajdźki rozpisaliśmy poniżej.

Znajdźka 1/8 (Miranda Kristofich: Terraformowanie)

Na samym początku rozdziału będziesz szedł w kierunku bramy. Zaraz za nią będzie kilka budynków, wejdź do tego naprzeciwko bramy, a znajdziesz nagranie.

Znajdźka 2/8 (Richard Cids) - implant

Po tym, jak przejdziesz przez zdewastowany most znajdziesz miejsce, w którym będzie uwięziony jeden robotnik. Jak pokonasz wszystkie pokraki, otworzą się drzwi do dwóch budynków. Jeden (z zejściem pod ziemię) prowadzi dalej. W drugim będzie ciało z implantem.

Znajdźka 3/8 (Dr Caitlyn Mahler: Wybuchowi)

Gdy wejdziesz do tuneli po pewnym czasie będziesz się czołgał pod gruzowiskiem. Gdy wyjdziesz z wąskiego przejścia, wejdź do pomieszczenia z lewej, pełnego beczek. Będzie tam dziennik.

Znajdźka 4/8 (Porucznik Devon Wayne: Zamknij bramę)

Gdy wyjdziesz z tunelu znajdziesz się w garażu pełnym przeciwników. Po wygranej odpali się scenka przerywnikowa, w trakcie której otrzymasz strzelbę. Po scence wejdź po schodach do następnego pomieszczenia, a tam będzie dziennik.

Znajdźka 5/8 (Oficer Aaron Tycho) - implant

Gdy trafisz do pomieszczenia Przeniesienie Więźnia S408 będziesz musiał usunąć ciało, by uruchomić jedną z turbin. To właśnie to ciało ma implant.

Znajdźka 6/8 (Max Barrow: Obawy Maxa)

Szukaj podczas przeglądania wraku swojego statku. Gdy wejdziesz do środka, znajdź kajutę Maxa, która jest z lewej strony. Zerknij na biurko, by namierzyć nagranie.

Znajdźka 7/8 (Sierżant Scott Dvinty: Eliminacja)

Gdy wyjdziesz z wraku, wejdziesz do kolejnego obszaru. Poszukaj tam z prawej strony pojazdu. Będzie tam ciało i nagranie.

Znajdźka 8/8 (Dr Caitlyn Mahler: Przesyłki)

Po zdobyciu poprzedniego dziennika przejdziesz przez śluzę i wejdziesz do hangaru. Będziesz tu miał znaleźć windę, ale nie wchodź od razu do niej, bo przy skrzyniach z prawej (patrząc w stronę windy) dostrzeżesz ostatnie nagranie w niniejszym rozdziale.

Poniżej


W rozdziale Poniżej jest tylko pięć znajdziek. Trzy z nich to dzienniki audio, a dwie kolejne są implantami, których zdobycie wymaga przeszukania ciał poległych strażników.

Znajdźka 1/5 (Dr Sheehan Yune: Dziennik terenowy I)

Po tym, jak spadniesz w dół i spotkasz ślepe potwory. Gdy wyjdziesz z pomieszczenia, w którym była którka scenka przerywnikowa i trafisz do kolejnego, szukaj na skrzyni przed drzwiami.

Znajdźka 2/5 (Dr Sheehan Yune: Dziennik terenowy II)

Nieco dalej zejdziesz w dół drabiną i trafisz do korytarza z czterema ślepymi potworami. Po walce wejdź w oświetlone na pomarańczowo drzwi i poszukaj zaułka z lewej strony, a znajdziesz dziennik. Zrób to nim wejdziesz po gruzach z prawej.

Znajdźka 3/5 (Dr Sheehan Yune) - implant

Po tym, jak otrzymasz zadanie zlokalizuj reaktor mocy dojdziesz do rozwidlenia. Udaj się w prawo, aby namierzyć kolejny dziennik.

Znajdźka 4/5 (Yannick Sage: Tajny pokój II)

Nim wejdziesz do pomieszczenia reaktora będziesz się wspinał po drabinie. Na szczycie będzie dziura w ścianie oznaczona symbolem klepsydry. Przejdź tamtędy, a znajdziesz tajny pokój. Dziennik jest na stole.

Znajdźka 5/5 (Arden Jeddha: Ewakuacja z Arcas) - implant

Zaraz po walce z dwugłowym, gdy platforma się zatrzyma, będziesz szedł w stronę drzwi. Przed drzwiami są schody, a przy nich ciało z implantem.

Kolonia


W przedostatnim rozdziale, czyli Kolonia, znajdujesz siedem sekretów. Co ciekawe, większość z nich to implanty - jest ich aż pięć. Pozostałe dwa to dzienniki audio.

Znajdźka 1/7 (Alex Wang: Dziennik górnika I) - implant

Szukaj na samym początku rozdziału, w miejscu, z którego widać żółty znak powitalny.

Znajdźka 2/7 (Alex Wang: Dziennik górnika II)

Po tym, jak dotrzesz do Starej Kolonii, Dani poprosi Cię o spotkanie na szczycie latarni. Idąc przez kontener mieszkalny z lewej znajdziesz dziennik - szukaj nieopodal drabiny, po której zejdziesz niżej.

Znajdźka 3/7 (Derryl Barr: Dziennik górnika III) - implant

Implantu tego nie jesteś w stanie pominąć, bo związana jest z nim karta dostępu, która pozwala Ci uruchomić windę.

Znajdźka 4/7 (Yannick Sage: Wtyczka) - implant

Po użyciu karty dostępu dostaniesz zadanie spotkania się z Dani na dachu. Zaraz po opuszczeniu windy na wyższym piętrze skieruj się w prawo, a znajdziesz ciało.

Znajdźka 5/7 (Buidhe Reddwork: HighTown) - implant

Gdy wespniesz się na szczyt schodów, na samej górze idź do budynku z prawej, w którym jest przerośnięty przeciwnik. Będzie tam też ciało z implantem.

Znajdźka 6/7 (Ji-Kwan Park: Dziennik górnika IV) - implant

Po tym, jak zdobędziesz bezpiecznik i znajdziesz kuźnię oraz drabinę, szukaj dziennika przy zwłokach leżących w tymże pomieszczeniu. Spójrz na lewo.

Znajdźka 7/7 (Duncan Cole: Nieporozumienie)

Pod koniec rozdziału, po przejażdżce platformą obejrzysz scenkę przerywnikową. Zaraz po scence trafisz do hangaru, a nagranie będzie na skrzyni z prawej strony.

Wieża


W ostatnim rozdziale gry są cztery znajdźki. Trzy z nich to dzienniki audio, a jednym jest implant. Wszystkie rozpisaliśmy oczywiście poniżej, abyście w miarę łatwo byli w stanie je namierzyć.

Znajdźka 1/4 (Dr Tala Ismene: Obserwacja) - implant

Na początku trafisz do korytarza za celą Jacoba. Na biurku z prawej, nieopodal końca korytarza, będzie pierwszy implant niniejszego rozdziału.

Znajdźka 2/4 (Dr Tala Ismene: Ujęcie)

Po przejściu przez dział psychiatryczny trafisz do miejsca, w którym musisz wyrwać kratę szybu wentylacyjnego. Po wyjściu z tego szybu idź w prawo. Naprzeciwko bezpiecznika bramy zobaczysz schody, a na ich szczycie dziennik. Szukaj na beczce.

Znajdźka 3/4 (Edward Bates: Eksperymenty)

Po walce z dwugłowym znajdziesz do pomieszczenia pełnego rozerwanych ciał. Niebawem otworzą się tu też duże drzwi. Dziennika szukaj z prawej strony korytarza zaraz za drzwiami.

Znajdźka 4/4 (Duncan Cole: Triumf Cole'a)

Ostatnia znajdźka jest w pomieszczeniu zaraz za windą, którą pojedziesz na szczyt wieży po scence z Dani oraz Mehler w laboratorium. Szukaj na jednym ze stołów.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 16571 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?