The Callisto Protocol

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Następstwa - wiki The Callisto Protocol


Następstwa to trzeci z kolei rozdział gry The Callisto Protocol. Jak otrzymasz stery, ruszaj przed siebie. Gdy miniesz zepsutego robota i otworzysz drzwi od razu zrób unik, bo zostaniesz zaatakowany. Wygraj i idź dalej. Wejdziesz do punktu kontrolnego 0521. Znajdź tam wąskie przejście i podejdź do niego, a obejrzysz przerywnik. Spotkasz się też z Eliaszem, po czym przeszukaj tutejsze szafki i idź za nim. W kolejnym pomieszczeniu dostaniesz broń – użyj ją w kuźni, by stworzyć coś użytecznego, ale najpierw zerknij do skrzyni. Dzięki kuźni dostaniesz Działko ręczne – pierwszą broń palną. Po kolejnej rozmowie z Eliasem, kontynuuj.

W kolejnym pomieszczeniu poznasz system strategicznego celowania. Będziesz miał też okazję ku temu, by z niego skorzystać. Idź cały czas przed siebie, sprzątnij pojedynczą pokrakę i na lewo, do windy. Po przejażdżce idź do przodu – skradaj się. Na końcu korytarza skręć w prawo i powoli podejdź do wroga. Sprzątniesz go po cichu i bez komplikacji, po czym pójdziesz dalej. Na górze schodów pojawi się potwór, który umie „pluć”. Podbiegnij do niego szybko (splunięcia możesz zablokować, trzymając gałkę analogową do tyłu) i pokonaj go wręcz. Rozejrzyj się następnie po okolicy.

Jeśli zdecydujesz się iść na lewo (na końcu będzie nagroda, choć oznacza ona walkę), znajdziesz drabinę prowadzącą na dół. Skorzystaj z niej, a potem zeskocz niżej i skręć w prawo. Znajdziesz w ten sposób szyb wentylacyjny. Wejdź do niego i Kontynuuj korytarzem, aż znajdziesz skrzynię. Przeszukaj ją, po czym wróć się kawałek, pokonaj dwie pokraki i wejdź do szybu wentylacyjnego.

Jeśli chcesz nieco spokojniej iść dalej, kontynuuj do pomieszczenia, z którego wyszedł plujący przeciwnik – tego z płonącym wystrojem. Z prawej strony jak stłuczesz szybę, znajdziesz na jednym z biurek amunicję. Weź ją i idź dookoła płonących gratów, aż do szybu wentylacyjnego. Z szybu wyjdziesz obok robota. Po lewej będą dwa potwory. Możesz je zlikwidować po cichu albo w ramach otwartej walki. Po wygranej. Podejdź do drzwi do pralni, a okaże się, że nie masz odpowiedniej przepustki. Poszukaj ciała strażnika (jest obok robota) i weź przepustkę, czyli implant. Idź z nim do drzwi.

Przejdź przez nie i kontynuuj. Znaleźć musisz teraz Oddział Medyczny. Na końcu sporej komnaty pełnej klatek zaatakuje Cię pokraka, więc bądź na to gotowy. Odepchnij ją i zwycięż. Masz teraz dwie możliwości progresji.

Jeśli pójdziesz na prawo (B2 Pralnia) znajdziesz opcjonalne obszary. Dostań się tam, a na dole do przodu i w lewo – szukaj niewielkiego przejścia, a znajdziesz dwie gabloty. Zniszcz szyby, by zgarnąć nieco przydatnych rzeczy. Mając je, wróć do głównego pomieszczenia pralni i idź jeszcze dalej na lewo. Znajdziesz tam kolejne dwie gabloty, zwłoki do przeszukania (nagranie) oraz skrzynię. Teraz nie zostaje nic innego, jak powrót. Na szczęście nic Cię tu nie zaatakuje.

Jeśli pójdziesz na lewo (B3 Konserwacja), będziesz podążał główną ścieżką. Śmigaj zatem przed siebie. Na dole znowu masz możliwość wyboru.

Jeśli pójdziesz na wprost i otworzysz przejście do Warsztatu B415, wejdziesz do opcjonalnych obszarów. W pierwszym pomieszczeniu będzie konwerter energii w idealnym stanie, a jeśli pójdziesz dalej szybem wentylacyjnym przy podłodze, dotrzesz do mrocznego korytarza. Idź tam do przodu, aż prześlizgniesz się przez wąskie przejście (możesz wrócić do poprzedniej lokacji, jeśli skorzystasz z drabiny z lewej).

W nowej komnacie znajdziesz skrzynię oraz nagranie. Weź wszystko i wracaj do góry po drabinie, którą wcześniej minąłeś. Gdy przejdziesz przez drugie drzwi zaatakują Cię dwie pokraki, więc zachowaj ostrożność.

Jeśli pójdziesz w lewo (Konserwacja B414), będziesz szedł ścieżką fabularną. Za drzwiami idź przed siebie. Kierunek jest w sumie jeden. Uważaj jednak, bo przez szybę z lewej przebije się potwór. Bądź gotowy do walki. Po wygranej, kontynuuj do drzwi oddziału medycznego, które będziesz musiał rozepchnąć. Następnie idź do przodu. Znaleźć musisz bowiem tylne wyjście. Po drodze zbieraj ewentualne graty i znajdźki (nie obawiaj się o nic), aż dotrzesz do Operacyjny C104. Wejdź do środka, a obejrzysz przerywnik. Dostaniesz w jego ramach GRP – broń kinetyczną.

Mając nową zabawkę, weź bezpiecznym bramy z panelu z lewej, a potem do przodu. Obejrzyj hologram na końcu sali operacyjnej i idź dalej, aż do drzwi. Przed nimi zostaniesz zaatakowany przez dwie pokraki (jedna będzie groźniejsza, bo bardziej przypakowana), więc zachowaj ostrożność. Pokonaj wszystkie i idź do drzwi, z których wylazł pierwszy potwór. Przed drzwiami, z lewej, jest gablota. Uzupełnij w niej życie, a potem umieść bezpiecznik w panelu przy drzwiach i kontynuuj.

Natrafisz tu na dwoje drzwi. Najpierw idź do Hol Medyczny C106, albowiem znajdziesz tam sporo przydatnych rzeczy. W pokoju dalej, czyli Dostawa C107 będzie natomiast Kuźnia, za pomocą której możesz usprawnić ekwipunek. Gdy to zrobisz, wróć się nieco i przejdź przez drzwi do pomieszczenia Obserwacja medyczna C108. Dojdziesz dzięki temu do pomieszczenia Konserwacja C110.

W pomieszczeniu z wiszącymi ciałami, idź po prostu do przodu. Twoim celem jest odnalezienie windy. Kawałek dalej wejdziesz do pomieszczenia C2 Konserwacja – przeciskając się przez drzwi. Obejrzyj następnie scenkę przerywnikową, po której idź znów przed siebie, uważając na pokraki wyskakujące z kokonów. Kokony możesz niszczyć bronią – zerkaj spomiędzy skrzynek. Bądź ostrożny, idąc do przodu, bo zaatakuje Cię też normalna pokraka.

Z prawej strony zauważysz niedziałający panel do miejsca zwanego D3 Piwnica Magazyn. Niestety nie ma tu bezpiecznika, więc idź dalej. Wejdź na podniesienie i zerknij pomiędzy skrzynkami, a zobaczysz kokon. Zniszcz go i idź dalej. Zeskocz niżej i przygotuj się do walki, potem znów do przodu. Ostrożnie. Zerknij pomiędzy szafkami w stronę dużego wentylatora, a zobaczysz kokon. Zniszcz go. Trzymaj się prawej, a dojdziesz do obszaru D4 Piwnica. Zwróć uwagę na to, że z lewej strony, ze ściany, wystają kolce. Możesz przy pomocy GRP rzucić na nie przeciwnikiem.

Idź dookoła, trzymając się lewej. Pokonaj potwora i przeszukaj skrzynię. Następnie idź na podniesienie. Z oddali zobaczysz panel z wyposażeniem – to tam wskocz i powoli do przodu. Dojdziesz do sporej grupy przeciwników. Zauważ, że na obszarze, na którym są jest czerwony kanister. Możesz nim rzucić, aby spowodować wybuch. Najlepiej zrób to tak, by sprzątnąć dwie pokraki na raz. Ogólnie nie będzie tu łatwo, więc musisz się wykazać pomysłowością.

Gdy pokonasz pokraki, weź bezpiecznik bramy, który leży niedaleko zwłok jednego ze strażników i wróć się do D3 Piwnica Magazyn – będziesz mógł otworzyć drzwi, a za nimi idź w jedynym możliwym kierunku, czyli przez szyb wentylacyjny. Wejdziesz do niewielkiego pomieszczenia nieopodal miejsca, w którym była grupa potworów i bezpiecznik. Znajdziesz dzięki temu schemat broni zwanej strzelbą Skunkworks. Mając go wróć się tam, gdzie był bezpiecznik – po drodze zabierając go z panelu, w którym przed momentem go umieściłeś. Bezpiecznik wsadź w panel drzwi pomieszczenia, w którym była grupa potworów i idź przed siebie, do windy – nie zostaniesz tu już zaatakowany. Skorzystaj z niej oczywiście.

Na górze idź do przodu, aby wejść do pomieszczenia zwanego Dowodzenie SHU 0701, w którym spotkasz się z Eliasem. Po krótkiej pogaduszce, idź dalej. Po zejściu niżej znajdziesz Kuźnię. Skorzystaj z niej, nim przejdziesz przez bramkę gondoli, która powinna się otworzyć automatycznie. Gondola przejedzie na drugą stronę, a tam czekać będą na ciebie potwory. Możesz je przyciągnąć GRP i wrzucić w przepaść albo ostrzelać. Warto też nie marnować amunicji i ostatnią pokrakę sprzątnąć ręcznie.

Po wszystkim rozejrzyj się dookoła. Weź wszystko i idź do drzwi na końcu pomieszczenia. Będą tam dwa panele. Weź baterie z obu i wróć się kawałek. Nieopodal bramy, którą tu wszedłeś są dwie półki, po których możesz wejść wyżej. Zrób to. Przeszukaj zwłoki, by zgarnąć dziennik, a potem umieść bezpieczniki w tutejszych panelach, by przywrócić zasilanie. Natychmiast pojawią się pokraki, więc walcz. Pojedynek nie będzie łatwy i dużo będzie losowości, ale powinieneś sobie poradzić. Po zwycięstwie przeszukaj zwłoki oraz idź dalej do pomieszczenia Kontrola SHU D705. Za drzwiami będzie pokraka, więc uważaj.

Sprzątnij czołgającego się wroga i idź do góry po schodach. Podejdź do konsoli sterującej i aktywuj urządzenie. Skorzystaj potem z Kuźni, która jest z lewej i zjedź windą do celi. Winda jest na dole. Wyjdź z niej i bądź gotowy do walki. Najpierw przyciągnij do siebie pokrakę, która chodzi w oddali. Zrób to nim pójdziesz przed siebie i zaczną wychodzić kolejni wrogowie. Dopiero mając spluwacza z głowy, idź do przodu. Po tym jak pokonasz żołnierza i jedną płonącą pokrakę, możesz wreszcie uwolnić więźnia – będzie w jednej z kapsuł z prawej strony. Otwarcie jej zainicjuje przerywnik.

Po przejażdżce, otwórz drzwi panelem obok nich i potem otwórz także kratę. Po kolejnej scence znajdziesz się w szybie wentylacyjnym, idź wtedy przed siebie. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, zostaniesz zaatakowany. Walcz zatem, a następnie zmierzaj do stacji tramwajowej… czyli po prostu przed siebie. Na końcu będziesz musiał przeskoczyć przez rurę, ale nie rób tego. Najpierw zniszcz kokon (jest z prawej). Idąc dalej zachowaj ostrożność. Będziesz bowiem regularnie atakowany przez małe pełzacze. Bacznie obserwuj też okolicę, by nie wpaść na jakiś kokon – już za zakrętem w prawo będzie bowiem jeden. Na dole schodów.

Gdy zejdziesz po drabinie na dół, bądź gotowy do walki. Pokonaj potwora, po czym przy pomocy GRP wyrwij kratę zasłaniającą szyb wentylacyjny. Wskocz następnie do niego i do przodu. Uważaj na potwora z drugiej strony, sprzątnij go i kontynuuj. Okolicę patroluje robot. Nie masz z nim szans, więc uważaj. Trzymaj się prawej strony. Robota możesz sprzątnąć strzelając mu w głowę. Musisz to jednak zrobić sprawnie. Ewentualnie omiń robota, sprzątnij pojedynczego potwora, który za moment wyskoczy – zrób to bez strzelania – i idź do szybu wentylacyjnego. Przejdź przez niego.

Po drugiej stronie, przeciskaj się pomiędzy rurami. Aż wejdziesz do nieco szerszego tunelu. Będzie tam faktycznie dziwna pułapka – kolce poruszające się po szynach. By je minąć, musisz podchodzić i się chować w zaułkach. Nie bacz na pokraki, które mogą ewentualnie wyskakiwać. Będą wpadać na kolce, jeśli będziesz się trzymał zaułka. Nie walcz więc, nie ma sensu. By przedostać się do ostatniego zaułka, sprowokuj ruch kolców i rusz się dopiero wtedy, gdy będą na końcu. Przejdź przez szyb za pułapka, a znajdziesz się w jakimś centrum kontrolnym. Podejdź tam do okna, by obejrzeć krótką scenkę. Po niej, idź dalej przy pomocy włazu i drabiny prowadzącej pod ziemię. Rozpocznie się tu kolejny rozdział opowieści.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 10843 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?