Wersje Steam Deck - gdzie kupić? - wiki Steam Deck


Steam Deck sprzedawany jest przez firmę Valve w trzech różnych wersjach. Każda z nich posiada identyczną wydajność i funkcje, choć wersje z dyskiem SSD mogą zaoferować m.in. szybsze doczytywanie etapów w wybranych grach czy nieco płynniejsze działanie systemu.

Warto mieć na uwadze, że nawet kupując najtańszą wersję 64GB możemy samodzielnie wymienić dysk na większy, choć wymaga to od nas otwarcia Steam Decka i ponownej instalacji systemu. Ma to jednak sens, bowiem dysk 512GB kosztuje około 400 zł, więc jak nietrudno obliczyć - wymieniając nośnik danych na własną rękę możemy zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.


Steam Deck 64 GB eMMC (1899 złotych):

  • futerał

Steam Deck 256 GB SSD NVMe (2499 złotych):

  • szybsza pamięć
  • futerał
  • ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam

Steam Deck 512 GB SSD NVMe (3099 złotych):

  • najszybsza pamięć
  • wysokiej jakości antyrefleksyjne szkło trawione
  • ekskluzywny futerał
  • ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam
  • ekskluzywny motyw wirtualnej klawiatury

Steam Deck - którą wersję wybrać?

Wybór konkretnej wersji Steam Deck nie jest zadaniem prostym. Najtańsze wydanie kusi dobrą ceną, ale ma mało pamięci, do tego jest ona wolniejsza od dysków SSD z szybszej wersji, co może przełożyć się na nieco dłuższe doczytywanie etapów w wybranych grach. Pamięć można jednak rozszerzyć za pomocą karty microSD. 

Co ciekawe, wersję 64GB eMMC można samodzielnie ulepszyć wymieniając dysk eMMC na dysk SSD - więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Droższe wydania posiadają szybsze dyski SSD. Steam Deck w wersji 512GB posiada dodatkowo matowy ekran zamiast błyszczącego, który nieco zmienia jakość obrazu. Czy na lepsze? Zdania użytkowników są w tej kwestii podzielone. Finalnie różnice nie są jednak duże. W zestawie z wersją 512GB otrzymujemy  także porządniejszy futerał.


Steam Deck - gdzie kupić?

Urządzenie Steam Deck kupimy jedynie bezpośrednio poprzez platformę Steam - to jedyna oficjalna droga dystrybucji. Sprzęt dostarczany jest do nas kurierem, najczęściej w kilka, kilkanaście dni od złożenia zamówienia - zależnie od aktualnego zapotrzebowania.

Steam Deck kupicie oczywiście też na serwisach aukcyjnych czy być może w niektórych sklepach, ale zawsze będzie to sprzęt z "drugiej ręki" - nawet jeśli nie był używany, to i tak sprzedawca wprowadził go do dystrybucji najpierw dokonując zakupu przez Steam.

Autorzy strony:

Dirian
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 2710 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?