Sniper Elite 5

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (2)

Misja 6 - Liberation - wiki Sniper Elite 5


Liberation to szósta z kolei misja w grze Sniper Elite 5. Twoim celem jest tu zjednoczenie sił amerykańskich, które zostały rozproszone przez działa przeciwlotnicze. Po scence przerywnikowej i twardym lądowaniu, idź przed siebie. Twój pierwszy cel jest nieopodal.

Zneutralizuj umocnienia


Pierwszy cel to neutralizacja umocnień, a w tym konkretnym przypadku chodzi o trzy cele, które poznajesz mijając kolejnych sojuszników. Są to:

  • Zniszczenie niemieckiego wózu Sd.Kfz.222, który patroluje rzekę;
  • Przerwanie łączności;
  • Zlikwidowanie snajpera stacjonującego w pobliskiej wieży.

Snajpera możesz zlikwidować już stąd. Wystarczy, że spojrzysz na wieżę w oddali – w oknie dostrzeżesz swój cel. Tyle tylko, że nie ma tu jak ukryć wystrzału, a zatem jeśli chcesz to zrobić głośno, strzelaj zza pola pełnego kwiatów. W ten sposób nie zostaniesz od razu ostrzelany przez innych żołnierzy. Po strzale, zmień pozycję, bo patrol i tak przyjdzie. Podejdź ich i zlikwiduj, ewentualnie uniknij konfrontacji i śmigaj do miasta. Po drodze zerknij na gospodarstwo z prawej. Znajdziesz tam łom – może się przydać. Weź go i kontynuuj. Dobra strona podejścia jest z strony mostu lewej.

Znajdziesz w ten sposób gospodarstwo, w którym jest grupa żołnierzy niemieckich. Sprzątnij ich ostrożnie, po czym przeszukaj tutejsze budynki. Znajdziesz w ten sposób dokumenty wywiadowcze oraz nożyce do prętów. Wejdź potem do stodoły i na piętro. To wyśmienity punkt ostrzału, z którego wyeliminujesz wóz opancerzony, co oczywiście zrób. Najłatwiej uczynisz to niszcząc pobliskie beczki – poczekaj tylko na moment, kiedy większość żołnierzy będzie nieopodal.

Po eksplozji, samochód pancerny powinien być unieruchomiony, a Tobie zostanie już tylko grupa żołnierzy do wyeliminowania. Poczekaj aż ustanie alarm i ruszaj ostrożnie do przodu. Zjedź po tyrolce, a potem wyczuj odpowiedni moment, by przejść przez rzekę – nieopodal jest płytkie miejsce. Nie idź tam jednak do przodu, ale pod most i na lewo.

Podejdź do murku, a potem przeskocz i przejdź przez bramkę. Następnie skręć w prawo i wskocz przez okno do środka. Szybko wejdź do góry po schodach obok. Na piętrze będą dwa pokoje. Wejdź do tego z prawej i zagwizdaj, aby ściągnąć jednego z dwóch żołnierzy przebywających w pokoju z lewej. Sprzątnij go, a potem idź wyeliminuj oficera, który został w pierwszym pokoju. Gdy to zrobisz, podejdź do radia i zniszcz je przy pomocy łomu. Wróć następnie na dół, wyjdź z budynku i kieruj się do przodu – trzymaj się lewej strony.

Jaan Trautmann


Jaan Trautman to kolejny cel niniejszej misji. Chodzi oczywiście o zlikwidowanie wskazanego jegomościa. Nazista znajduje się w swojej posiadłości, a z informacji partyzantów wynika, że popadł w paranoję.

Z pierwszego celu, czyli neutralizacji umocnień, kieruj się na zachód. Wejdź następnie ostrożnie na teren posiadłości. Posłuchaj tam dwójki rozmawiających żołnierzy, a dowiesz się, że Trautmann jest w swojej sypialni. Do posiadłości wejdziesz od tyłu, więc obejdź budynek, sprzątnij pojedynczego żołnierza i przejdź przez główne przejście.

W salonie spójrz na prawo, a na skrzyni znajdziesz truciznę w małej buteleczce. Weź ją i wejdź po schodach do góry. Podejdź do stolika przy drzwiach sypialni i wlej truciznę do kubka, po czym zadzwoń dzwonkiem obok i wycofaj się. Obserwuj następnie wydarzenia. Gdy trucizna zadziała, przeszukaj ciało Trautmanna i wyjdź poza teren posiadłości.

Oczyść drogę – cel opcjonalny


Kolejny cel jest opcjonalny. Chodzi o wieżyczki przeciwlotnicze, którymi musisz się zająć. Najbliższa jest na wschód nieopodal posterunku, do którego dotarłeś w pierwszej kolejności. Wróć się tam zatem zachowując ostrożność.

Przy każdej wieżyczce musisz zrobić to samo – podłożyć ładunek wybuchowy. Jeśli takowego nie masz, w pobliżu zawsze jest jakiś budynek, a w nim ładunek (skorzystaj z intuicji – ładunek będzie żółty). Pamiętaj, że wybuchy będą przyciągać okolicznych żołnierzy. Zawsze poczekaj po eksplozji, aż wszyscy ochłoną.

Gdy wysadzisz wszystkie trzy baterie, możesz ruszać dalej. Najlepiej teraz zbadać wschodni most.

Mosty nad kipielą


Chodzi w tym przypadku o dwa mosty, prowadzące do północnej części wyspy. Jeden jest na wschodzie, a drugi na zachodzie. Nie musisz zajmować się oboma. Wystarczy, że wybierzesz jeden z nich, aby zrealizować cały cel.

.:: Wschodni most


Jak sama nazwa wskazuje, tym razem musisz udać się do wschodniej części mapy. W pobliżu sporej zniszczonej posiadłości uważaj, bo natrafisz na żołnierzy. Poczekaj aż skończą rozmowę, a wtedy możesz ich sprzątnąć i wziąć informacje wywiadowcze. Dowiesz się z nich, że wschodni most został zaminowany, a ty musisz oczywiście znaleźć sposób na to, by nie dopuścić do wybuchu.

Nieopodal informacji wywiadowczych jest drabina (jest tam też żołnierz niemiecki). Wejdź tam, rozejrzyj się, a potem skorzystaj z tyrolki. Podejdź następnie do posterunku i pozbądź się żołnierza go strzegącego. Wejdź potem do rzeki i rozbrój dwa ładunki u podstawy mostu. Cel zostanie w tym momencie zrealizowany.

.:: Zachodni most


Jeśli wybrałeś most zachodni, udaj się do zachodniej części mapy – bądź oczywiście ostrożny. Zbliżając się do mostu, dowiesz się o trzech snajperach, którzy czają się w pobliskich wieżach, a ty musisz ich oczywiście sprzątnąć.

Jeden snajper jest w sporej dziurze na dachu, drugi w wysokiej wieży, a trzeci czai się w oknach budynku z czerwonej cegły. Co ważne, nie możesz ich sprzątnąć z tego samego miejsca. Więc zlikwiduj jednego, przemieść się i sprzątnij drugiego. Upewnij się uprzednio, że w pobliżu nie ma przeciwników, którzy mogą się zlecieć po usłyszeniu wystrzału.

Snajperzy, których nie sprzątniesz zmienią oczywiście miejsce, w którym się znajdują, więc zwróć na to uwagę. Poczekaj aż sytuacja się uspokoi, nim wrócisz do polowania. Jeśli zajdzie taka potrzeba, do miasta wejdziesz przez most – bacz tylko gdzie są snajperzy. Gdy pozbędziesz się wszystkich, cel zostanie zaliczony.

Uwaga: Jeśli chcesz, zajmij się oboma mostami. Albowiem drugi będzie celem opcjonalnym. Skorzystaj więc z porad dotyczących tego, jak zająć się każdym z nich.

Wezwanie pomocy – cel opcjonalny


Aby wezwać pomoc, musisz się udać do wskazanego miejsca. Rozbił się tam szybowiec radiooperatora, a ty musisz odzyskać sprzęt, który był w jego posiadaniu.

Z szybowca wydobywa się ogromny dym, więc bez problemów go namierzysz. Gdy tak się stanie, idź ostrożnie w jego kierunku. Przy wraku okaże się, że radiooperatora nie ma. Nie ma też jego sprzętu. Idź zatem poszukać w okopach, bo najprawdopodobniej został pojmany.

Droga progresji przez okopy jest jedna. Idź więc ostrożnie i eliminuj lub unikaj przeciwników. W pewnym momencie natrafisz na zamknięte drzwi bunkra. Możesz je oczywiście wysadzić, a możesz znaleźć klucz. Jeśli wybierzesz drugą opcję, miń drzwi do bunkra i idź kawałek dalej. Znajdziesz w ten sposób oficera, a przy nim klucz. Wróć z nim do bunkra i wejdź do środka. W środku znajdziesz informacje wywiadowcze – mając je, zaliczysz cel.

Przyczółek na moście


Przyczółek na moście to ostatni cel niniejszej misji. Ruszaj zatem do północnej części mapy – w zasadzie do samego jej końca. Wejdź do miasteczka i powoli idź do centrum, eliminując przeciwników. Nie będzie ich jakoś strasznie dużo, więc spokojnie.

Gdy zbliżysz się do mostu, dowiesz się o ładunkach, które musisz połączyć. Podejdź zatem do barykady (sterta śmieci na moście) i podłącz kabelki. Wróć się następnie do detonatora i skorzystaj z niego. Eksplozja zainicjuje scenkę przerywnikową, po której musisz się zająć czołgiem tygrys.

Jeden Panzerfaust jest w budynku obok detonatora. Weź go, jeśli chcesz, i wyjdź na ulicę. Czołgu nie zniszczysz niestety tak po prostu, bo musisz strzelić w tył – pomiędzy dwie rury wydechowe. Zakradnij się więc do pozostałości barykady, a potem ostrożnie na prawo i wejdź do budynku obok mostu. Potem na piętro, a znajdziesz jeszcze jeden panzerfaust i tyrolkę. Zlikwiduj żołnierza naprzeciwko budynku, po czym skorzystaj z tyrolki – poczekaj aż czołg nie będzie „patrzył” na ten budynek.

Szybko wejdź przez okno i do góry, na piętro. Stamtąd strzel z panzerfaustu, a potem weź jeszcze jeden (jest obok) i ponów strzał pomiędzy rury wydechowe. Czołg zostanie w tym momencie zniszczony, a cel wykonany. Zostanie już tylko ewakuacja.

Ewakuacja


Miejsca ewakuacji masz trzy. Biorąc pod uwagę, że właśnie wysadziłeś czołg na północy, to jeden z punktów będziesz miał bliżej – jest nieopodal mostu, który wcześniej był zabarykadowany. Poszukują Cię naziści, więc ostrożnie. Sprzątnij jak największą grupę i dopiero wtedy wróć na ulicę. Idź do punktu ewakuacji i wejdź z nim w interakcję, a obejrzysz scenkę przerywnikową, która zakończy niniejszą misję. Rozpoczniesz zaś kolejną: Tajne bronie.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 8770 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?