Sniper Elite 5

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (2)

Misja 1 - Wał atlantycki - wiki Sniper Elite 5


Misję pt. Wał atlantycki zaczynasz od krótkiej scenki przerywnikowej. Gdy dobiega ona końca, przejmujesz kontrolę nad bohaterem, a wówczas postępuj zgodnie z poleceniami dowódcy. Spójrz na dwa reflektory, a następnie zniszcz je oraz żołnierzy przy nich. Znów krótka scenka, a po niej będziesz na plaży. Idź wtedy przed siebie.

Wespnij się do miejsca, w którym był pierwszy reflektor i dokładnie je przeszukaj. Następnie kontynuuj w jedynym możliwym kierunku. Schowaj się w wysokiej trawie i wyeliminuj przeciwników po cichu. Dojdziesz w ten sposób do posterunku. Nie idź wtedy drogą, ale po siatce z lewej. Poczekaj aż żołnierz przed tobą przykucnie, a wtedy go sprzątnij, po czym idź dalej.

Główna brama będzie zamknięta, więc poszukaj sieci, po której wespniesz się wyżej. Będzie tam żołnierz, więc ostrożnie. Poczekaj na odpowiedni moment. Sprzątnij przeciwnika, przeszukaj ciało i wejdź do hangaru na łodzie. Znajdziesz tam papiery wojskowe – zerknij na nie, a wykonasz cel misji. Wyjdź następnie na zewnątrz, albowiem dotrzeć musisz do posterunku na szczycie.

Na zewnątrz hangaru bądź ostrożny. Po prawej jest supersoniczna amunicja. Weź ją, a potem wejdź do trawy nieopodal kłód drzew. Podejdź do przodu i trzymaj się prawej, a potem wespnij się na górę. Przy krawędzi poczekaj, bo pojawi się żołnierz. Zabij go zwisając, po czym wejdź do góry. Twoim celem jest budynek w oddali. By do niego dotrzeć znowu skorzystaj z wysokiej trawy. Pamiętaj, że warto zrobić użytek z lornetki, aby zaznaczyć sobie oponentów.

Pierwszego wroga możesz przyciągnąć gwizdem do trawy. Drugiego w ten sam sposób zaciąg za jakiś murek, a trzeciego możesz spokojnie zlikwidować z daleka za pomocą amunicji supersonicznej, którą zgarnąłeś wcześniej. Mając z głowy bandziorów, wchodź do przetwórni. Obejrzysz wówczas scenkę przerywnikowej, podczas której spotkasz się z Charlie. Po niej przeszukaj dokładnie budynek. W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz nożyce do prętów, a gdy je weźmiesz, wejdź po schodach do zbrojowni – ostrożnie, bo w środku jest nazista (skorzystaj ze skupienia, by go namierzyć).

Zbrojownię dokładnie przeszukaj, zgarniając granaty, amunicję, apteczkę, a także karabin M.1903 (jeśli chcesz). Jest tu też warsztat karabinowy, przy którym możesz przejrzeć posiadaną broń i zmodyfikować ją do własnych potrzeb. Po wszystkim, wyjdź na zewnątrz przez drzwi obok warsztatu i ruszaj w kierunku punktu obserwacyjnego. Obejrzysz przy nim scenkę przerywnikową.

Unieszkodliw radar


Gdy przerywnik się skończy, zerknij przez lornetkę i zaznacz przeciwników. Możesz ich teraz sprzątnąć snajperką, albo zejść na dół i przemknąć nieopodal. Kieruj się następnie na północ. Jeśli chcesz, idź na przełaj, ale uważaj. Gdy zbliżysz się do radaru zacznie Cię namierzać wrogi snajper – szukaj go u podstawy urządzenia. Trzymaj się prawej, aby minąć większość żołnierzy i wejść do okopów. Będziesz w nich względnie bezpieczny, jeśli będziesz poruszał się powoli. Śmigaj zatem na lewo i zwracaj uwagę na niewielkie skrzynki (są np. koło działek przeciwlotniczych) – są w nich ładunki wybuchowe, którymi możesz zniszczyć podstawy radaru (jedna z opcji unieszkodliwienia urządzenia).

Uwaga: Gdy skorzystasz ze skupienia, ładunki wybuchowe będą widoczne na ekranie ze względu na żółtą ramkę dookoła. Znajdziesz je wtedy łatwiej.

W okopach kieruj się cały czas niejako na lewo od radaru – to droga prowadząca do góry. Dojdziesz wreszcie do wejścia do bunkra u podstawy radaru. Masz tu dwie opcje postępowania.

Opcja 1 - wyłącz generator:


Skorzystaj z wejścia do bunkra. W środku uważaj na żołnierzy i przeszukaj dokładnie wnętrza. Znajdziesz w ten sposób spory generator, choć niestety nie masz łomu, którym go wyłączysz (druga opcja unieszkodliwienia radaru). Musisz go odnaleźć. Jest nieopodal w pokoju, obok tego z generatorem. Skorzystaj ze skupienia, a znajdziesz bez problemu żółtą obwódkę narzędzia. Idąc do niego natrafisz na żołnierza (z prawej) – sprzątnij go i przeszukaj ciało, a dostaniesz kod do sejfu.

Weź łom i powoli wróć do pomieszczenia z generatorem. Po drodze będzie zamknięty sejf – otwórz go (ewentualnie wysadź ładunkami wybuchowymi, jeśli nie planujesz wykorzystać ich do zdemolowania podpór radaru), zgarnij wszystkie przydatne rzeczy (między innymi dokumenty wojskowe, które ujawnią obronę przeciwlotniczą, którą możesz zniszczyć) i kontynuuj do generatora. Na miejscu wyłącz go. Następnie zajmij się kolejnymi celami misji.

Opcja 2 - wysadź podstawy:


Zamiast korzystać z wejścia do bunkra, znajdź drogę do góry – jest w zasadzie obok. Znajdź następnie drabinę na środkowym filarze i szybko wejdź po niej do góry. Spójrz potem w górę, a zobaczysz uchwyty, z których możesz skorzystać, by iść dalej. Następnie szukaj drabiny. Po wyjściu na nią dostrzeżesz miejsca, w których powinieneś podłożyć ładunki. Zrób to oczywiście.

Uwaga: Możesz wybrać jaki ładunek podłożyć. Są takie, które eksplodują po jakimś czasie, albo takie, które trzeba zdetonować trafieniem.

W tym momencie masz dwie możliwości. Albo uciekasz przy pomocy tyrolki i detonujesz ładunki, albo wracasz na dół i wchodzisz do bunkra przed ucieczką (tylko wtedy, gdy wybrałeś ładunki eksplodujące po trafieniu). W centralnej jego części jest bowiem sejf – możesz go otworzyć kodem, który ma żołnierz nieopodal, albo wysadzić drzwi. W środku będą dokumenty wojskowe. Wzięcie ich odkryje opcjonalne cele, polegające na zniszczeniu obrony przeciwlotniczej.

Cokolwiek zrobicie, udajcie się wreszcie kawałek od radaru (najlepiej zjeżdżając tyrolką) i strzelcie w ładunki na podporach, aby je zdetonować.

Dobrym sposobem na wydostanie się z terenu bazy jest przecięcie nożycami do prętów ogrodzenia za radarem. Potem wystarczy się skierować do tunelu, a po chwili będziecie mogli śmigać do kolejnego celu.

Zneutralizuj obronę przeciwlotniczą - cel opcjonalny


W tym momencie misji warto zająć się wykonaniem celu opcjonalnego. Chodzi o zniszczenie obrony przeciwlotniczej. Na mapie widoczne są trzy punkty. W każdym jest stanowisko z działem i trzeba się tam po prostu udać i zrobić zadymę.

Działa możesz zniszczyć w dowolnej kolejności. Najbliżej powinieneś mieć do gospodarstwa na północy. Śmigaj tam więc najpierw i ostrożnie podejdź do zajętego przez nazistów terenu. W budynku gospodarstwa jest sejf – możesz go otworzyć przy pomocy kodu (jego posiadacz spaceruje dookoła baterii przeciwlotniczej – znajdziesz go przy pomocy lornetki) albo wysadzić. W sejfie będą dokumenty wojskowe oraz apteczka.

Mając wszystko, idź wreszcie do baterii przeciwlotniczej i podłóż ładunek. Następnie podpal długi lub krótki lont i spierniczaj. Wydostań się poza teren gospodarstwa i śmigaj do kolejnego miejsca. Tym razem chodzi o stanowisko w pobliżu wieży ciśnień.

Na miejscu natrafisz na niewielką grupę żołnierzy. Bez większych problemów powinieneś być w stanie ich sprzątnąć, a potem idź podłożyć ładunek wybuchowy na baterii przeciwlotniczej. Zanim to jednak zrobisz, rzuć okiem na skrzynię. Możesz ją otworzyć wytrychem, aby zgarnąć nieco przydatnych rzeczy.

Po zdetonowaniu drugiej baterii, ruszaj do ostatniej – tej, która jest niedaleko baterii artyleryjskiej. Także i tu żołnierzy nie będzie wielu, choć będą niefortunnie ustawieni. Zajmij się nimi w sprytny sposób. Na sam koniec zostaw sobie stanowisko z karabinem maszynowym.

Uwaga: Tutejszy oficer posiada kod do sejfu w zbrojowni baterii artyleryjskiej – koniecznie go więc wyeliminuj i przeszukaj.

Na koniec wysadź działko przeciwlotnicze, a niniejszy cel poboczny powinien być za Tobą. Możesz się dzięki temu zająć kolejną rzeczą, czyli baterią artyleryjską, która jest kawałek na północny zachód.

Zniszcz baterię artyleryjską – cel opcjonalny


Kolejny cel opcjonalny to bateria artyleryjska. Pojawi się ona na mapie, gdy się nieco do niej zbliżysz. Podchodząc do baterii zachowaj ostrożność, bo pobliski wybuch na pewno pobudzi strażników. Podejdź od południa, jeśli chcesz w miarę sprawnie wejść do bazy.

Trzymaj się lewej i kieruj na wielkie działo. Drogę do niego pilnować będzie tylko dwóch strażników. A ty zbliżysz się do nich poprzez dziurę w siatce, która jest nieco wcześniej. Podejdź do strażników ukrywając się w trawie. Gwizdnij i sprzątnij jednego, a potem poczekaj aż drugi zainteresuje się zaginięciem kumpla i przyjdzie sprawdzić o co biega. Pozbądź się także jego. Droga do artylerii będzie wolna.

Podejdź do budynku i wejdź ostrożnie do środka – uważając na strażników. Nie wchodź jednak wejściem na górze, ale tym, które jest z prawej strony – przeskocz przez skarpę, a potem w lewo. W środku uważaj.

Trzymaj się lewej strony, a okaże się, że do pomieszczenia z generatorem są zamknięte drzwi. Potrzebujesz klucza do pomieszczenia z generatorem. Cofnij się jednak odrobinę i skręć do pomieszczenia pełnego pocisków. Będą tam zamknięte drzwi. Otwórz je, a trafisz do pomieszczenia z generatorem. W środku skorzystaj z łomu i otwórz klapę generatora.

Uwaga: Drugim rozwiązaniem jest uszkodzenie pocisku przygotowanego do załadunku. Pocisk taki znajdziesz w pomieszczeniu pełnego amunicji.

Cokolwiek zdecydujesz, wydostań się z bunkra, a cel zostanie zrealizowany. Będziesz mógł się w efekcie zająć kolejnym. Warto przed pójściem dalej znaleźć sejf w zbrojowni, do której klucz posiada oficer Klaus, który jest nieopodal. Znajdź długi tunel pod drogą (naprzeciwko wejścia do bunkra). Po drugiej stronie tunelu będzie Klaus – sprzątnij go i przeszukaj ciało.

Sama zbrojownia jest we wskazanym miejscu. Wejdź do niej, zdobądź co uznasz za przydatne, skorzystaj z warsztatu do modyfikowania broni i wynocha na południe.

Zabójstwo Steffena Beckendorfa


Aby zlikwidować Steffena trzeba się wedrzeć do sporego miasteczka. Wewnątrz musisz namierzyć swój cel – przemierza on ulice i robi wizję. Kieruj się mniej więcej na środek miasta i poczekaj aż pojawi Cię Beckendorf. Będzie jechał w swoim aucie, więc może być go niełatwo trafić, ale powinieneś sobie poradzić. Dobry punkt ostrzału zaznaczyliśmy na mapie.

Po wszystkim możesz się wycofać. Jeśli chcesz, możesz po drodze zajrzeć do wskazanego budynku (hotelu), a tam sprzątnąć oficerów. Jeden z nich będzie miał kod do sejfu. Weź go i znajdź sejf (jest na piętrze), a potem zgarnij wszystko co uznasz za przydatne. Na koniec wynoś się stąd i znajdź kryjówkę ruchu oporu, co jest Twoim ostatnim celem.

Zniszcz umocnienia – cel opcjonalny


Umocnienia, o których mowa to bunkry rozmieszczone w południowej części mapy, na plaży. Zbliż się tam, a pojawią się odpowiednie cele. Każdorazowo chodzi o to, by zlikwidować żołnierzy dookoła, a następnie wejść do wnętrza bunkra i wysadzić go przy pomocy odpowiednio umieszczonego ładunku wybuchowego. W sumie bunkry są trzy. Zacznij od tego na południowym wschodzie, a potem zmierzaj po kolei na zachód. Dzięki temu zbliżysz się do ostatniego celu, czyli znalezienia kryjówki ruchu oporu.

Ostatni bunkier najtrudniej podejść. Musisz bowiem iść ulicami miasta. Nie schodź na plażę, bo bunkier jest sporo ponad nią. Kieruj się wskazaną na mapie uliczką. Miń budynek bunkra, zejdź na lewo w dół ulicą i od strony plaży wkrocz do środka. Skorzystaj tam z drabin, by wejść na piętro, a tam zostanie Ci już tylko podłożyć ładunek wybuchowy – pamiętaj o zapaleniu dłuższego lontu i uciekaj.

Znajdź kryjówkę ruchu oporu


Kryjówka ruchu oporu jest w południowo zachodniej części mapy. Udaj się tam, a na miejscu będziesz musiał znaleźć niejakiego Marcela. Podejdź do wskazanego budynku, a potem skorzystaj z winorośli obok wejścia, by dostać się na ostatnie piętro. Tam znajdziesz ciało Marcela – przeszukaj je, a przy okazji zbierz przydatne graty (jak wabik). Skorzystaj też koniecznie z warsztatu.

Po przeszukaniu ciała, znajdź zejście piętro niżej (deski na podłodze). Ostrożnie kontynuuj eksplorację w poszukiwaniu sejfu. Po zeskoczeniu na dół, sprzątnij jedynego żołnierza, a następnie wejdź przez drzwi po lewej. Przy łóżku zobaczysz sejf – będzie pod jedną z desek podłogowych. Weź wszystko, co w nim znajdziesz i wynoś się stąd, docierając do punktu ewakuacyjnego. Wejdź do stodoły, a znowu spotkasz Charlie. Obejrzysz też scenkę przerywnikową. Zakończy ona niniejsze zadanie. Następna misja to Okupowana rezydencja.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 12217 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?