Batman: Arkham Knight - wiki i poradnik
Podstawowe informacje
Fabuła
Batman: Arkham Knight po raz trzeci - nie licząc prequela, Batman: Arkham Origins - obsadza gracza w roli tytułowego bohatera uniwersum firmy DC Comics. Po pamiętnym finale Arkham City, w którym to Jokera wykańcza własna toksyna, wydaje się, iż w Gotham zapanował spokój. Nic bardziej mylnego, bo oto jednego z głównych antagonistów wciela się tym razem Strach na Wróble.
Jonathan Crane, bo tak właściwie ma na imię ten łotr, wykorzystując nową postać w uniwersum Batmana - Rycerza Arkham - zamierza zatruć całe Gotham City tajemniczym gazem własnej produkcji. Kiedy Batman, po długim śledztwie trafia do fabryki Ace Chemicals, gdzie substancja jest tworzona, próbuje udaremnić plany Crane'a. W trakcie walki ten wstrzykuje naszemu protagoniście ową broń - od teraz Bruce Wayne zaczyna powoli tracić zmysły, a jego umysłem zaczynają nieubłaganie rządzić jego własne lęki i obawy. W ten sposób powrócił Joker - choć niematerialny, to powodujący psychozy Batmana.
Mimo to bohaterowi udaje się całkowicie udaremnić eksplozję mającą zarazić Gotham City. Niestety, w międzyczasie Rycerz Arkham porywa Wyrocznię, córkę komisarza Gordona, i Batman musi ścigać się z czasem - nie tylko tym kontrolującym poczynania antagonistów, ale również własnym, tracąc zdolność logicznego patrzenia na otaczającą go rzeczywistość.
Tryby rozgrywki
Batman: Arkham Knight to przygodowa gra akcji z elementami RPG. Wcielamy się w postać Mrocznego Rycerza i - tak jak w przypadku poprzednich odsłon serii - eliminujemy wrogów przy pomocy walki wręcz oraz broni białej. Bruce Wayne w Arkham Knight oprócz wątku głównego ma też do dyspozycji całkiem sporo innych aktywności - oprócz klasycznych znajdziek w postaci trofeów Riddler oraz jego zagadek słownych - dostępne są także misje poboczne, uzupełniające również świat wykreowany przez DC Comics. Możemy na przykład wziąć udział w misjach ratunkowych oddziału strażackiego; w śledztwie dotyczącym okaleczonych ciał porozrzucanym po mieście; w próbie złapania tajemniczej, nocnej bestii; czy też wzięcia udziału w wyzwaniach Człowieka-Zagadki - te poboczne wątki są w pełni fabularyzowane i stanowią inherentną część rozgrywki.
Gameplay skupia się przede wszystkim na walkach z wieloma przeciwnikami na raz, korzystaniu z multum gadżetów Człowieka-Nietoperza, a także rozwijaniu bohatera oraz jego pojazdu. W tej części bowiem deweloperzy ze studia Rocksteady pozwolili graczom zasiąść za kierownicą Batmobilu i całkowicie swobodnie przemieszczać się ulicami Gotham. Zarówno Batman jak i Batmobil posiadają własne umiejętności specjalne, które rozbudowujemy na dedykowanych im drzewkach skilli - punkty, dzięki którym dostajemy nowe rzeczy, zdobywamy poprzez zdobywanie doświadczenia i awans na kolejne levele.
Aspekt multiplayerowy również tutaj się znalazł. Chodzi jednak o asynchroniczną formułę rankingów. W całym mieście dostępne są tzw. Wyzwania RR, pozwalające mierzyć się znajomym i porównywać ze sobą osiągane wyniki. Są to głównie zręcznościowe "czelendże", sprawdzające umiejętności manualne samych graczy, a nie np. ilość gadżetów czy poziom doświadczenia Batmana.
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler