Tomb Raider 2013

ObserwujMam (268)Gram (73)Ukończone (201)Kupię (43)

Tomb Raider 2013 - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:05 marca 2013
Premiera polska:05 marca 2013
Producent:Crystal Dynamics, Inc.
Wydawca:Square Enix
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Tomb Raider z 2013 roku stanowi reboot marki wykreowanej jeszcze w 1996 roku. Lara Croft, główna bohaterka, w którą się wcielamy, jest tutaj świeżo upieczoną panią archeolog z dopiero co odebranym dyplomem - mamy zatem do czynienia z prequelem. Panna Croft wraz z załogą ma zamiar odnaleźć zaginione królestwo Yamatai.Tryby rozgrywki

Tomb Raider to przygodowa gra akcji z elementami RPG. Świat został podzielony na mniejsze oraz większe segmenty oddzielone ekranami ładowania. Pomiędzy nimi możemy przemieszczać się pieszo lub za pomocą obozów, w których aktywna jest szybka podróż.

Rozgrywka opiera się na wykonywaniu kolejnych zadań narzucanych przez wydarzenia zaprezentowane w scenariuszu. Bohaterka posiada trzy osobne drzewka umiejętności - Przetrwanie, Łowy, Walka - zaś ich rozwój uzależniony jest od ilości zdobytych punktów doświadczenia - te możemy zbierać poprzez za zabójstwa (cichsze premiowane są lepiej), oprawianie zwierząt, zdobywanie roślin, kolekcjonowanie znajdziek, czy też przechodzenie fabuły.

Ekwipunek zdobywamy wraz z postępem fabularnym, niemniej jednak sporą część wyposażenia (m.in. lepsze pukawki) odblokowujemy sami (patrz: Wyposażenie - surowce i ulepszenia). Robimy to za wirtualną walutę w postaci surowców.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 119 razy   ●   zmienił(a): 94152 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?