Hellblade: Senua's Sacrifice

ObserwujMam (5)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (6)

Hellblade: Senua's Sacrifice - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:08 sierpnia 2017
Premiera polska:08 sierpnia 2017
Producent:Ninja Theory
Wydawca:Ninja Theory
Gatunek:Akcja
Wydawca:Ninja Theory
Silnik graficzny:Unreal Engine 4

Fabuła

Hellblade: Senua’s Sacrifice opowiada historię młodej, celtyckiej wojowniczki o imieniu Senua, która wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż do krainy umarłych rodem z wierzeń wikingów. Senua decyduje się na tę wędrówkę by ocalić swojego ukochanego. Podczas przemierzania wikińskiego piekła, bohaterka musi stawić czoła wielu fantastycznym przeciwnikom i demonicznym istotom, inspirowanych legendami i wierzeniami mitologii celtyckiej i nordyckiej.

Kolejnym i zarazem najtrudniejszym wyzwaniem, z jakim musi ona się zmierzyć są wytwory jej własnego umysłu. Senua cierpi na schizofrenię, słyszy głosy i doświadcza szeregu innych zaburzeń umysłowych. Wszystko to jest skutkiem smutnych i drastycznych wydarzeń z jej przeszłości, które w najmniej spodziewanych momentach, powracają w postaci makabrycznych wizji, zaburzeń percepcji i świadomości, a także zagadek, czy pułapek jakie tworzy jej własny umysł.Tryby rozgrywki

Hellblade Senua’s Sacrifice to trzecioosobowa gra akcji z elementami gatunku hack’n slash oferująca tylko i wyłącznie tryb dla jednego gracza. Dla zwiększenia immersji, twórcy zdecydowali się na umieszczenia kamery w niedalekiej odległości, za plecami bohaterki, co ma za zadanie podkreślić emocje, jakie ona odczuwa i obserwować świat niemalże z tej samej perspektywy co ona. 

Rozgrywka opiera się głównie na rozwiązywaniu zagadek środowiskowych, od prostych po te bardziej rozbudowane. Rozpracowywanie kolejnych łamigłówek pozwala graczowi uzyskiwać dostęp do kolejnych obszarów świata gry, docierać do bossów i poznawać kolejne nordyckie legendy. Te natomiast, są zaklęte w magicznych obeliskach, które zostały ukryte w rozmaitych zakątkach lokacji, jakie zwiedza Senua. 


Autorzy wiki:

LuKaS77PL
edytował(a): 64 razy   ●   zmienił(a): 84101 znaków
bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 1645 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?