Dark Souls III

ObserwujMam (37)Gram (15)Ukończone (10)Kupię (16)

Dark Souls III - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:12 kwietnia 2016
Premiera polska:12 kwietnia 2016
Producent:From Software
Wydawca:Bandai Namco Entertainmen...
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / RPG

Fabuła

Historia opowiedziana w Dark Souls III, podobnie jak w przypadku poprzednich części, nie ma jednoznacznej interpretacji. Akcja gry toczy się w królestwie Lothric, miejscu, w którym spotykają się sporne ziemie potężnych Władców Pogorzelisk. Wydarzenia nie są powiązane z poprzednią częścią, w której przemierzaliśmy krainę Drangleic. Zdecydowanie bliżej im do pierwszego Dark Souls, dla którego trzecia odsłona jest nieformalną kontynuacją. Nie wiemy jednak ile czasu minęło od pokonania Gwena, podjęcia decyzji co do rozpalenia Płomienia i następujących po niej konsekwencji, mających wpływ na dalsze losy świata.

Po raz pierwszy w historii cyklu nie wcielamy się w Pustego – tym razem twórcy określają naszą postać jako Nierozpalonego. "Przeklętego Nieumarłego, niezdolnego nawet, by stać się zarzewiem". Losy świata ponownie skupiają się wokół Płomienia. Dawne porzekadło głosi, że "Gdy Płomień przygasa, Władcy porzucają swe trony". Tak też się stało, co z kolei wymusza na naszym protagoniście pokonanie potężnych monarchów. To niełatwe zadanie stanowi jedyną możliwość na przywrócenie ich na trony, dając nadzieję na podtrzymanie Płomienia i zarazem przetrwanie krainy.

Historię Dark Souls III można odbierać na wiele sposobów, co jest charakterystyczne dla cyklu. Już na długo przed premierą w sieci pojawiły się liczne spekulacje, a tylko od nas samych zależy, którą wersję uznamy za najbardziej słuszną.Tryby rozgrywki

Rozgrywka w Dark Souls III nie różni się wiele od poprzednich części, a nawet od pierwowzoru cyklu – Demon’s Souls. Ponownie mamy do czynienia z wymagającym tytułem cRPG, skupiającym się w głównej mierze na walce przy użyciu broni białej, jak i magii. Gra koncentruje się na dostarczeniu rozgrywki dla pojedynczego gracza, aczkolwiek twórcy z From Software nie zapomnieli o wygłodniałych rywalizacji fanach rozgrywek sieciowych.

W ich ramach otrzymujemy rozbudowany multiplayer, opierający się na podobnych zasadach, co w przypadku wcześniejszych odsłon. Możemy nawiedzać światy innych graczy, jak i odpierać ataki na naszą krainę. Nie brakuje także opcji współpracy czy też pojedynków PvP.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 521 razy   ●   zmienił(a): 634900 znaków
Dirian
edytował(a): 21 razy   ●   zmienił(a): 6129 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskehciu   @   11:08, 20.04.2016
Zastanawiałem się czy w ogóle można zrobić poradnik do DS3. Przecież ta gra polega na umieraniu! Poradnik do Dark Souls III powinien się nazywać jak ten przygłupi program telewizyjny - "Śmierć na 1000 sposobów". Zgadzałoby się.
1 kudosbigboy177   @   13:45, 20.04.2016
Cytat: kehciu
Zastanawiałem się czy w ogóle można zrobić poradnik do DS3. Przecież ta gra polega na umieraniu! Poradnik do Dark Souls III powinien się nazywać jak ten przygłupi program telewizyjny - "Śmierć na 1000 sposobów". Zgadzałoby się.

Jak się umie grać, to się umiera mniej. A sama gra jest tak skomplikowana, że bez poradnika niełatwo wszystko ogarnąć. Twórcy nie mówią w zasadzie nic na temat tego jak co działa. Więc poradnik się da zrobić, tyle że to mnóstwo pracy. Lubię jednak wyzwania ;)