Dying Light: The Following

ObserwujMam (41)Gram (10)Ukończone (14)Kupię (10)

Dying Light: The Following - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:09 lutego 2016
Premiera polska:09 lutego 2016
Producent:Techland
Wydawca:Warner Bros Interactive
Dystrybutor:Techland Wydawnictwo
Gatunek:Akcja

Fabuła

Fabuła The Following kontynuuje wydarzenia, jakie miały miejsce w podstawowej wersji Dying Light. Główny bohater, Kyle Crane, dowiaduje się, że na obrzeżach miasta Harran znajdują się tereny wiejskie, na których ludzie nie ulegają chorobie przemieniającej wszystkich innych w żywe trupy.

Uwaga: Poniższy opis zawiera spoilery, czytaj go dopiero po przejściu The Following.

Kyle wyrusza więc na wieś, aby wybadać sytuację. Najpierw trafia na pobliską farmę, gdzie poznaje mężczyznę o imieniu Jasir. Ten nie zdradza mu jednak żadnych konkretów, mówi jedynie, że jedynym sposobem na dotarcie do tajemniczej Matki - będącej prawdopodobnie źródłem odporności - jest udowodnienie swojej wartości. Protagonista postanawia więc pomagać okolicznym mieszkańcom, tzw. Dzieciom Słońca, aby zdobyć ich zaufanie.

Wreszcie kontaktują się z nim przedstawiciele Matki i zapraszają na jakieś tajemnicze obrządki. Crane nie może odmówić uczestnictwa w nich i wyrusza we wskazane miejsce. Tam jest świadkiem czegoś wyjątkowego. Pośród żywych ludzi krążą nieumarli i w ogóle na na nich nie reagują. Jest też dookoła jakaś dziwna mgła, wpływającą zarówno na ludzi, jak i umarlaków.

Po tym niesamowitym wydarzeniu, Crane dostaje polecenie dalszego pomagania Dzieciom Słońca, a ponadto zerknąć ma na tajemniczą anomalię, która pojawiła się w okolicy. Rusza więc, aby ją zbadać. Na miejscu dociera na pole uprawne, a tam zauważa dziwną mgłę - identyczną do tej, która była obecna w trakcie obrządków. Pośród mgły przebywają zombie, a kiedy Kyle wchodzi do środka także na niego nie reagują. W tym momencie bohater jest już pewny, że kluczem jest tajemnicza mgła.

Kilka chwil później kontaktuje się z nami Bezlicy, prosząc o spotkanie na farmie Jasira. Udajemy się na nie, dowiadując się o mgle oraz tajemniczym eliksirze, który jest w stanie chronić ludzi przed zombie. Kończy się on jednak, a większe zapasy są w okolicznej jaskini. Ruszamy zatem by ją zbadać. Na miejscu okazuje się, że w jaskini jest konwój wojskowych ciężarówek. Zaatakowali go ludzie Raisa, kradnąc przewożoną przez żołdaków zawartość.

Kyle składa raport, rozmawia z Bezlicym przez krótkofalówkę i dostaje zadanie sprawdzenia co dzieje się z profesorem Atillą, który zajmował się badaniami związanymi z Bogiem Słońca. Udajemy się do jego rezydencji, aby go odnaleźć. Ten nie jest niestety w zbyt dobrym stanie. Umiera na raka i nie dokończył badań. Prosi nas, abyśmy w tym pomogli. Ruszamy więc najpierw do trzech monolitów, przekazując narysowane na nich obrazki, a następnie do Świątyni Słońca, w której znajdujemy jeszcze jeden monolit oraz tajemniczą maskę.

Z maską wracamy do Atilli. Prosi on nas, abyśmy wrócili za jakiś czas, a on w tym czasie skontaktuje się z Matką. Gdy tego nie robi, ludzie Matki, zmartwieni, kontaktują się z Cranem, prosząc go, aby wrócił do rezydencji i sprawdził co się stało. Na miejscu zastajemy listy od Atilli, a sam starzec niestety leży martwy w jaskini pod rezydencją - podciął sobie gardło.

Bierzemy z jego domu książkę oraz maskę i z obiema rzeczami wracamy na farmę Jasira, aby mu oddać oba przedmioty. Okazuje się po chwili, że ludzie znienawidzonego przez nas Raisa zajęli okoliczny spichlerz i porwali brata Orcana. Ruszamy mu na pomoc, przedzierając się przez armię bandziorów. Finalnie udaje nam się go znaleźć, niestety ledwie żywego. Ostatkami tchu kieruje nas on w stronę Latarni.

Na miejscu dowiadujemy się, że za wszystkim stoi Kaan. Wyciągamy od niego nieco informacji, a o chwili pojawiają się jego ludzie, ostrzeliwując latarnię. Kaan ginie, a Kyle musi się bronić. Zabija wszystkich bandytów i zabiera niezniszczone fiolki. Następnie dostaje wiadomość od Bezlicego, że Matka jest w niebezpieczeństwie. Musi jak najszybciej dotrzeć do zapory, do którą brną także ludzie Raisa.

Dociera tam błyskawicznie i wreszcie spotyka tajemniczą postać. Okazuje się, że Matka jest przemieńcem. W dzień jest świadoma, ale w nocy wyrusza na polowanie, zabijając wszystko co stanie jej na drodze. Matka wyjaśnia, że cała tutejsza sytuacja jest wynikiem eliksiru, który Crane ma w swoim posiadaniu. Matka była niegdyś kobietą, żoną wysoko postawionego generała. Kiedy jednak oboje zostali ugryzieni, generał zmarł, a Matka została zabrana do wnętrza zapory. Tam, umierająca, zdecydowała się wypić eliksir. Ten natomiast zamienił ją nie do poznania. W nocy zabiła ona osoby, które wcześniej ją uratowały, a dopiero w dzień zdała sobie sprawę o co chodzi. Postanowiła w tym momencie zatroszczyć się o ludzi tak dobrze, jak tylko mogła.

Mimo to wszyscy, którzy wdychali lub wypili eliksir wcześniej czy później zamienią się w przemieńca. Także Crane został wystawiony na jego działanie. Bohater staje przed wyborem: albo wziąć ze sobą eliksir i wrócić do Harran; albo skorzystać z dziwnych liczb, które dostał od profesora Atilli. Pierwsza opcja oznacza walkę z Matką oraz przemianę Crane'a w zombie, natomiast druga kończy się nadejściem Boga Słońca - nuklearną eksplozją!Tryby rozgrywki

The Following, podobnie jak edycja podstawowa, oferuje trzy tryby zabawy. Pierwszy to kampania singlowa, w której samodzielnie przechodzimy opracowaną na potrzeby gry historię. Drugi to tryb współpracy, w którym także przechodzimy scenariusz, z tą jednak różnicą, że brniemy przez niego w towarzystwie innych graczy. Na koniec jest jeszcze Zostań Zombie, gdzie jeden gracz przejmuje kontrolę nad umarlakiem, a czwórka stara się go ubić.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 115 razy   ●   zmienił(a): 96862 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?