Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia

ObserwujMam (117)Gram (18)Ukończone (79)Kupię (17)

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:13 października 2015
Premiera polska:13 października 2015
Producent:CD Projekt RED
Wydawca:CDP.pl
Dystrybutor:CDP
Gatunek:RPG / Akcja

Fabuła

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia nie jest powiązane fabularnie z podstawową edycją gry, chociaż występują tu postaci, które mieliśmy okazję poznać wcześniej, m.in. Gaunter o'Dim - tajemniczy Pan Lusterko.

Uwaga: Poniżej występują spoilery!

Historia w Sercach z Kamienia rozpoczyna się w pobliżu Novigradu, a konkretnie na tablicy ogłoszeń znajdującej się przed wejściem do karczmy Siedem Kotów. Geralt czyta na owej tablicy, że niejaki Olgierd von Everec potrzebuje kogoś do wykonania zlecenia. Wiedźmin udaje się więc do jego posiadłości, a tam dowiaduje się o dziwnym potworze przebywającym w kanałach. Nie zostaje mu więc nic innego, jak spróbować się go pozbyć.

Owe kanały są pod Oxenfurtem, tam zatem wybiera się Geralt. Po krótkiej ich eksploracji znajduje dawną przyjaciółkę, medyczkę o imieniu Shani. Kobieta wraca na powierzchnię, a protagonista brnie dalej. Napotyka wreszcie potwora. Jest nim ropucha. Bez zastanowienia przystępuje do walki i zabija pokrakę. Wówczas okazuje się, że to człowiek zaklęty w ropuchę, a na domiar złego ofirski książe.

W tym momencie pojawiają się żołnierze z Ofiru i aresztują Geralta. Nasz bohater budzi się na pokładzie statku, płynącym do odległej krainy. Tam pojawia się tajemniczy Pan Lusterko. Oferuje on pomoc wiedźminowi, ale ten musi się zgodzić na odwdzięczenie się tym samym, czyli przysługę dla Pana Lusterko. Szczegóły owej przysługi Geralt poznaje już po wydostaniu się z pokładu statku, w pobliżu wsi Jantra.

Pan Lusterko prosi wiedźmina aby udał się do Olgierda von Evereca i poprosił go o trzy zadania. Ten, niezbyt chętnie, ale takowe głównemu bohaterowi przyznaje. Pierwszym jest sprawienie, aby brat Olgierda, niejaki Witold wybawił się, jak nigdy wcześniej. Drugim jest pozyskanie Domu Maksymiliana Borsodiego, a trzecim zdobycie fioletowej róży, którą Olgierd dawno temu podarował swojej żonie. Każde ze zleceń jest skomplikowane z innego powodu.

Jeśli chodzi o zabawę dla Witolda, problem polega na tym, że jegomość owy nie żyje. Dlatego Geralt musi znaleźć sposób na to, aby przywołać go z zaświatów. W tym celu udaje się do grobowca Evereców, tam przywołuje ducha Witolda i pozwala mu się opanować. Następnie Witold, Geralt i Shani wyruszają na wesele przyjaciółki dziewczyny. Tam duch bawi się wyśmienicie, a na koniec daje Geraltowi dowód potwierdzający miło spędzony czas.

Drugie zlecenie, zdobycie Domu Maksymiliana Borsodiego wymaga od Geralta włamania się do skarbca pod Domem Aukcyjnym Borsodych w Oxenfurcie. Za sprawą dziwnego zbiegu okoliczności, wiedźmin natrafia na tajemniczą osobę, chcącą mu w tym pomóc. Główny bohater nawiązuje współpracę z jegomościem, szuka drużyny i wyrusza na akcję. W skarbcu sytuacja się komplikuje, albowiem tajemniczy nieznajomy okazuje się być bratem Herszta - właściciela domu aukcyjnego. Geralt musi zdecydować kogo wesprze. Tak czy inaczej otrzymuje wreszcie Dom Maksymiliana Borsodiego (szkatułkę) i wraca z nią do Olgierda.

Najwięcej problemów sprawia Geraltowi zdobycie róży. W tym celu udaje się do posiadłości, w której Olgierd mieszkał ze swoją żoną Iris. Tam odtworzyć musi serię wspomnień kochanków i jednocześnie poznaje ich tragiczną przeszłość oraz rolę, jaką odegrał w niej Pan Lusterko. Okazuje się, że Olgierd, mimo że był szlachcicem, stracił cały swój majątek. W rezultacie rodzina Iris nie chciała się zgodzić na małżeństwo. Olgierd, zdesperowany, podpisał pakt z Panem Lusterko, który spełnił trzy jego życzenia. Olgierd chciał być:

  • nieustraszony (dostał serce z kamienia, stał się psychopatą);
  • nieśmiertelny (nie można go zabić, nie czuje bólu);
  • bogaty (dostał fortunę).

Los mężczyzny się odmienił i mógł poślubić ukochaną. Szybko jednak życzenia obróciły się przeciwko niemu. Jego skamieniałe serce sprawiło, że nic nie czuł, także miłości do swojej żony, bezustannie ją od siebie odpychając. Widząc co się dzieje, Olgierd postanowił zająć się okultyzmem i bezskutecznie próbował pozbyć się kontraktu z Panem Lusterko. Skończyło się to tym, że pewnego dnia opuścił Iris, a jej pękło z miłości serce i umarła.

Geralt poznając to wszystko, napotyka wreszcie ducha Iris i zdobywa od niej różę. Z nią wraca do Olgierda, ale zamiast niego natrafia na Pana Lusterko. Ten prosi, aby cała trójka (Gaunter, Geralt i Olgierd) spotkała się w świątyni Lilwani. Geralt nie musi iść jednak od razu na miejsce, najpierw może odwiedzić Shani, a z nią skoczyć do profesora Szezlocka, przebywającego na uniwersytecie w Oxenfurcie. Po rozmowie z nim Geralt dowiaduje się kim jest Pan Lusterko i poznaje potencjalny sposób na to, jak go wyeliminować.

Wiedźmin rusza do świątyni, a dzięki wizycie u profesora jest w stanie opowiedzieć się po jednej ze stron. Jeśli zdecyduje się na to, aby pomóc Olgierdowi, trafia do dziwnego świata, wykreowanego przez Pana Lusterko. Tam musi znaleźć sposób na rozwikłanie zadanej mu przez niego zagadki. Szybko domyśla się, że kluczem do jej rozwiązania jest lustro, tudzież odbicie. Nie jest jednak w stanie dobiec do żadnego lustra, bo Gaunter każde niszczy. Wpada wtedy na pomysł wykorzystania odbicia w wodzie, skutecznie pozbywając się antagonisty. Wreszcie wiedźmin wraca do normalnego świata, a tam rozmawia z Olgierdem, otrzymując wyjątkowy miecz, od lat przebywający w rękach rodu Evereców. Miecz nazywa się Iris.

Jeśli Geralt zdecyduje się nie wtrącać w sprawy pomiędzy Olgierdem, a o'Dimem, Pan Lusterko bierze duszę Olgierda, a ten umiera. Następnie Geralt może wybrać nagrodę, jaką chce otrzymać za udzieloną Gaunterowi pomoc. Gaunter odchodzi, a Geralt może wrócić do swoich poprzednich zajęć.Tryby rozgrywki

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia przeznaczone jest wyłącznie do rozgrywek w pojedynkę. Rozszerzenie oferuje kilkanaście godzin zabawy, a jeśli wliczy się w ten czas również zadania poboczne, wychodzi mniej więcej 20 godzin. Zabawa skupia się na perypetiach wiedźmina Geralta, który wpada w niewielkie tarapaty. Aby się z nich wydostać musi stawić czoła wielu przeciwnościom.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 62 razy   ●   zmienił(a): 79179 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?