Assassin's Creed Chronicles: India

ObserwujMam (39)Gram (6)Ukończone (4)Kupię (9)

Assassin's Creed Chronicles: India - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:12 stycznia 2016
Premiera polska:12 stycznia 2016
Producent:Climax Studios
Wydawca:Ubisoft
Dystrybutor:Ubisoft Polska
Gatunek:Zręcznościowa / Akcja

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Chronicles: India przenosi gracza do Indii, pochłoniętych wojną pomiędzy Imperium Sikh, a Brytyjską Kompanią Wschodnioindyjską. Rok jest 1841, a głównym bohaterem gry jest asasyn zwany Arbaaz Mir.

Protagonistę poznajemy podczas gdy próbuje on dostać się do pałacu pięknej księżniczki,  Pyara Kaur. Niestety jego plany legną  w gruzach kiedy w pobliżu pojawia się tajemniczy mistrz templariuszy, z równie tajemniczym zadaniem - ma on znaleźć diament Koh-i-Noor, który dawno, dawno temu należał do asasynów, a jest o tyle ważny, że stanowi jeden z Fragmentów Edentu. Diament jest początkowo w posiadaniu mistrza Arbaaza, niejakiego Hamida.

Hamid zostaje niestety pojmany przez templariuszy, a w rezultacie traci błyskotkę. Arbaaz rusza w jej poszukiwaniu, jednocześnie starając się uchronić przed śmiercią swojego mistrza i uratować księżniczkę. Bohater dostaje się głęboko pod ziemię, do jaskiń mieszczących się pod siedzibą templariuszy, gdzie dociera do dawnego kompleksu Prekursorów. Templariusze zdają się być bardzo nim zainteresowani.

Arbaaz postanawia śledzić Williama Sleemana - mistrza templariuszy - aby odkryć czego dokładnie poszukuje zakon w podziemnych jaskiniach. Rozwiązaniem zagadki zdaje się być tajemnicze Pudełko (Skrzynka) Prekursorów, które w połączeniu z diamentem ma oferować niesamowite możliwości.

Poszukiwania pudełka prowadzą Sleemana do Afganistanu. Tam, pod zamkiem Herat, znajduje się kolejny kompleks Prekursorów, a w nim Skrzynka. Arbaaz rusza w kolejny wyścig z czasem, starając się nie dopuścić do tego, aby templariusze położyli swoje łapska na artefakcie.

W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności Arbaaz zostaje pojmany przez templariuszy i budzi się w świątyni Katasraj. Pozbawiony swojego sprzętu musi go najpierw odnaleźć, a następnie jak najszybciej uciec z niewoli i wykraść skrzynkę oraz diament. Z oboma przedmiotami za pazuchą protagonista unika oddziałów wysłanych przez zakon. Niestety okazuje się, że templariusze, prowadzeniu przez Sleemana przejmują pałac, w którym przebywała księżniczka Pyara. Arbaaz musi dotrzeć do niej na czas i odbić piękną dziewczynę. Udaje mu się to oczywiście zrobić, a główny antagonista żegna się z ziemskim padołem. Księżniczka jest bezpieczna, a oba artefakty znowu są daleko poza zasięgiem członków zakonu.Tryby rozgrywki

Assassin's Creed Chronicles: India, podobnie jak pozostałe części z tejże serii, oferuje wyłącznie rozgrywkę dla jednego gracza. Prócz wątku fabularnego są też jednak wyzwania, polegające np. na zbieraniu określonej liczby przedmiotów lub likwidowaniu wskazanych celów.

Wątek fabularny gry da się skończyć na trzy sposoby:

  • jako cień;
  • jako asasyn;
  • jako dusiciel.

W przypadku pierwszego stylu trzeba unikać jakiegokolwiek kontaktu z oponentami oraz wszczynania alarmów. Arbaaz musi być po prostu niewidzialny. Wkracza na miejsce zadania, wypełnia je, a później znika bez śladu.

Wybierając styl asasyna nadal najlepiej być niezauważonym, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlikwidować każdego napotkanego oponenta. Jest to nawet konieczne.

Jak sama nazwa wskazuje, trzeci styl, dusiciel, to cicha eksterminacja wrogów. Nie zawsze jednak prowadzi ona do śmierci oponenta. Warto w tym przypadku przydusić wroga, a jego nieruchome ciało schować w jednej ze skrytek.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 18 razy   ●   zmienił(a): 15715 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?