Assassin's Creed: Syndicate

ObserwujMam (75)Gram (13)Ukończone (28)Kupię (15)

Assassin's Creed: Syndicate - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:19 listopada 2015
Premiera polska:19 listopada 2015
Producent:Ubisoft
Wydawca:Ubisoft
Dystrybutor:Ubisoft Polska
Gatunek:Akcja

Fabuła

Fabuła gry przenosi nas do wiktoriańskiego Londynu, roku Pańskiego 1862. Akcja rozgrywa się więc około 80 lat po wydarzeniach, jakie znamy z poprzedniej odsłony - Assassin's Creed: Unity - opowiadającej o francuskiej rewolucji. Mimo iż nie jest to ogromny przeskok w czasie, to za sprawą wynalezienia i rozpowszechnienia maszyny parowej, technologia oraz rozwój ludzkości idą do przodu, przez co - według firmy Ubisoft, producenta i wydawcy tytułu - poczujemy, jakby czas dzielący obie odsłony był znacznie większy.

Londyn, podobnie jak wcześniej Paryż, przygotowany został jako jedna ogromna otwarta lokacja, po której od samego początku możemy swobodnie się poruszać. Miasto, choć z oczywistych względów nie zostanie odwzorowane w stu procentach na wzór ówczesnej metropolii, to stara się zachować ogólne proporcje. Jest więc podział na dzielnice, zarówno te bogatsze, jak i kontrastujące z nimi regiony zamieszkane przez biedotę i robotników; nie brakuje charakterystycznych budowli takich jak Big Ben czy pałac Buckingham. Nowością względem poprzednich odsłon jest znaczne poszerzenie głównych ulic, po których będziemy mogli poruszać się przy pomocy konnego dyliżansu.

Sama aglomeracja opanowana jest przez walczące ze sobą gangi. Jak nietrudno się domyślić, głównym powodem sprzeczek są pieniądze, a raczej ich brak. W większości to ugrupowania robotnicze, reprezentowane przez pracowników fabryk, ale nie tylko. Część z nich wspierana jest przez Templariuszy, którzy prężnie działają na terenie Londynu. Inną frakcją są stróżowie prawa, zastępujący pilnujących porządku żołnierzy, z jakimi często ścieraliśmy się w poprzednich częściach.Tryby rozgrywki

  • Brat i siostra

Nowością jest obecność dwojga bohaterów. Co prawda już wcześniej kierowaliśmy więcej niż jedną postacią, lecz dopiero teraz będziemy mogli się pomiędzy nimi swobodnie przełączać podczas eksploracji miasta. Większą część fabuły, wykalkulowaną na około 75%, zaliczymy jako Jacob Frye, zaś pozostałą 1/4 ukończymy w skórze Evie, jego siostry. Mowa tu o rodzeństwie wychowanym na ulicach wiktoriańskiego Londynu, od młodości znajdujących się pod opieką Zakonu Asasynów. Mężczyzna, jak to zwykle bywa, to osoba porywcza i pełna wigoru, zaś jego siostra bardziej trzeźwym okiem spogląda na świat. Oprócz osobowości, brat i siostra będą posiadać m.in. inny ekwipunek czy różnorodny styl walki.

  • Ekwipunek

Wyposażenie będzie nieco różniło się od tego, z którym mieliśmy do tej pory do czynienia. Jacob nosi przy sobie kastet, którym sprawnie obija nieprzyjazne gęby gangsterów, zaś do bardziej brutalnych zleceń używa, oprócz ukrytego asasyńskiego ostrza, zakrzywiony nóż - kukri - lub zamontowaną na przedramieniu wyrzutnię zabójczych strzałek. Na wielu materiałach promocyjnych bohater dzierży też krótką laskę, najpewniej także służącą do okładania wrogów, a do kompletu nie zabraknie klasycznego rewolwera. Ubisoft postanowiło zrezygnować z obecności długich mieczy czy wielkich halabard. Te drugie, dostępne w Unity, wyglądały w rękach skrytobójcy wręcz kuriozalnie. W Syndicate postawiono na bardziej dyskretne rozwiązania, co sprawia, że walka wręcz jest bardziej kontaktowa i - jak twierdzi producent - wymagająca.

  • Linka

Świeżym ficzerem jest ponadto specjalna linka-hak, umożliwiająca sprawne wspinanie się na budynki czy przemieszczanie pomiędzy nimi. Co ważne, można ją przyczepić do większości dających do tego podstawy elementów otoczenia, co może budzić pewne skojarzenia z serią Just Cause czy Batman. Narzędzie to bez wątpienia ułatwia eksplorację terenu, jak i ucieczkę z gorących sytuacji, jakich w serii nigdy nie brakuje. System korzystania z niej został zaprojektowany jednak tak, że w wielu miejscach i tak nie obędzie się bez wspinania po budynkach, które zawsze stanowiło ważny element serii, a w Syndicate zostało dodatkowo usprawnione.

  • Dyliżanse

Kolejną nowością będą dyliżanse. Te kołowe pojazdy, ciągnięte przez konie, umożliwią szybkie przemieszczanie się po mieście, którego ulice zostały specjalnie zaprojektowane na tyle szeroko, by obok siebie zmieściły się przynajmniej dwa takie wozy. Z dyliżansami związana będzie część misji - w niektórych z nich czekają nas pościgi, w innych, z lejcami w dłoniach, będziemy uciekać przed stróżami prawa.

  • Gangi

Syndicate kładzie mocny nacisk na walki gangów. Asasyn Jacob, główny bohater, jest zresztą powiązany z ugrupowaniem zwązym się The Roots. Każda z grup zajmuje na terenie Londynu określony teren, a jako że jest ich sporo, będziemy mogli likwidować ich przywódców, by tym samym przejąć władzę nad danym gangiem. Działa to na nieco podobnej zasadzie do przejmowania konkretnych punktów, obecnego we wcześniejszych częściach. Z czasem przyjdzie nam zająć się werbunkiem nowych rekrutów, których następnie wykorzystamy w rozmaitych misjach.

  • Brak trybu multiplayer

Co ciekawe, wydawca postanowił zrezygnować z umieszczenia w Syndicate rozgrywek sieciowych. Jak tłumaczy ekipa z Ubisoft Quebec, podyktowane jest to głównie zmianami w systemie walki, a także garścią kwestii technicznych. W firmie, po dogłębnych analizach, podjęto decyzję o wycięciu multika, ponieważ jego przeprojektowanie pochłonęłoby zbyt wiele czasu, a zrobienie go na szybko oznaczałoby niedociągnięcia i niską jakość. Zapewne zabawa po sieci wróci w kolejnej odsłonie.


Autorzy wiki:

Dirian
edytował(a): 41 razy   ●   zmienił(a): 7446 znaków
Materdea
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 4665 znaków
bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 54 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?