God of War: Ragnarok

ObserwujMam (6)Gram (3)Ukończone (5)Kupię (1)

God of War: Ragnarok - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:09 listopada 2022
Premiera polska:09 listopada 2022
Producent:Sony Interactive Entertai...
Wydawca:Sony Interactive Entertai...
Dystrybutor:Sony Computer Entertainme...
Gatunek:Akcja

Fabuła

Akcja God of War: Ragnarok rozpoczyna się mniej więcej trzy lata po tym, jak rozpoczęło się Fimbulwinter, niebywale mroźna zima, stanowiąca wstęp do Ragnaroku. Kratos i Atreus powracają do domu z polowania, gdy zaatakowani zostają przez pragnącą zemsty Freję. Kobiecie nie udaje się na szczęście zatryumfować, a dzięki temu bohaterowie docierają do swojego domu.

Na miejscu okazuje się, że Fenrir, jeden z ich wilków, bliski jest śmierci. Atreus, chcąc się z nim pożegnać, tuli wilka, a potem wymawia zaklęcie pogrzebowe. Następnie prosi ojca, by pozwolił mu opłakiwać wilka i go pogrzebać. Kratos akceptuje tę prośbę, a następnie idzie spać do swojego domu. Ze snu wybudza go Mimir, który informuje Kratosa o tym, że Atreus nie wrócił do domu po tym, jak pogrzebał wilka. Dwójka postanawia go odszukać.

Podczas poszukiwań, Kratos i Mimir zaatakowani zostają przez niedźwiedzia zwanego Bjorn. Kratos zaczyna dusić zwierzę, a to nagle zamienia się z powrotem w Atreusa. Okazuje się, że ze względu na emocje towarzyszące śmierci przyjaciela, Atreus był w stanie przemienić się w potężnego drapieżnika. Ojciec z synem, po krótkiej kłótni, z której wynika, że Atreus chciałby poznać swoje korzenie, czyli także drugą tożsamość zwaną Loki, powracają do domu.

Obaj idą spać, ale przebudza ich Thor, bóg piorunów, który chce porozmawiać z Kratosem. Nagle w ich domu pojawia się też Odyn, wszech ojciec Asgardu, który proponuje Kratosowi pokój. Jeśli Kratos nie będzie walczył z tutejszymi bóstwami, on i jego syn będą mogli żyć w spokoju. Bohater odmawia po tym, jak dowiaduje się, że Atreus poszukuje martwego boga wojny, Tyra. Odyn pozwala wówczas Thorowi zaatakować Kratosa, który wcześniej zabił jego trzech synów: Baldura, Magniego oraz Modiego. Kratos umiera podczas pojedynku, ale zostaje przywrócony do życia przez Thora, który stara się za wszelką cenę wyzwolić w nim nienawiść i zobaczyć słynnego Ducha Sparty. Wreszcie udaje mu się to zrobić, a Kratos uderza z wielką siłą Thora, który postanawia się oddalić.

W tym mniej więcej momencie Kratos i Atreus wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, w trakcie której bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rozmaitymi potworami, ale także z tym, co skrywają we wnętrzu. Atreus będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o Lokim, a Kratos natomiast spróbuje nie wymordować wszystkich i ocalić swoją duszę. W tle jest oczywiście zbliżający się Ragnarok oraz knujący za plecami Odyn...Tryby rozgrywki

God of War: Ragnarok to gra przeznaczona dla jednego gracza. Oferuje ona po części otwarty świat, wypełniony rozmaitymi aktywnościami. Ze względu na to, że możliwe jest prowadzenie bohaterów na wiele sposobów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kilkakrotnie przejść wątek fabularny. Długość gry oscyluje w granicach 25 godzin, jeśli zdecydujecie się tylko na przejście głównej opowieści. Spokojnie podwoicie tę liczbę, realizując wszystko.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 337 razy   ●   zmienił(a): 423252 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?