Ghost of Tsushima

ObserwujMam (10)Gram (4)Ukończone (7)Kupię (5)

Ghost of Tsushima - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:17 lipca 2020
Premiera polska:17 lipca 2020
Producent:Sucker Punch
Wydawca:Sony Interactive Entertai...
Dystrybutor:Sony Computer Entertainme...
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Akcja Ghost of Tsushima przenosi nas do roku 1274. To właśnie wtedy miała miejsce inwazja oddziałów prowadzonych przez niejakiego Khotun Khana na japońską wyspę Cuszima. Samurajowie, a wśród nich główny bohater - Jin Sakai - postanawiają oczywiście bronić swoją ojczyznę, ale bitwa kończy się katastrofą. Armia samurajów zostaje wymordowana, ich dowódca, Shimura, pojmany, a Jin śmiertelnie ranny.

Mija nieco czasu, a Jin, uratowany przez lokalną złodziejkę o imieniu Yuna, budzi się, by ujrzeć skąpaną we krwi i płomieniach ojczyznę. Pełen złości atakuje zamek, w którym przebywa Khotun Khan, ale ofensywa, co nie jest zaskoczeniem, kończy się tragicznie. Jin przegrywa walkę z Khotunem, a w efekcie wpada do pobliskiej rzeki. Wkrótce Yuna uświadamia mu, że korzystając wyłącznie z samurajskich technik walki, opartych na honorze, nie będzie w stanie wygrać.

W miarę postępów Jin rekrutuje ludzi potrzebnych do tego, by odbić swojego wuja, Pana Shimurę, a dalsza część przygody jest w rękach gracza...Tryby rozgrywki

Ghost of Tsushima to gra nastawiona na wątek fabularny dla jednego gracza, choć oferuje też potyczki sieciowe w postaci trybu Legends. Jeśli zdecydujecie się na zabawę multiplayer, wybieracie jedną z czterech dostępnych klas postaci, a następnie uczestniczycie w dwuosobowych misjach fabularnych, ewentualnie czteroosobowym trybie współpracy, w którym gracze walczą z kolejnymi falami przeciwników.

Kulminacją trybu sieciowego Legends jest raid, w którym przemierzamy trzy rozdziały pełne wrogów, walcząc u boku trójki sojuszników. Mimo że komponent sieciowy nie był dostępny w podstawowej wersji gry, został on udostępniony wszystkim graczom całkowicie za darmo.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 186 razy   ●   zmienił(a): 147810 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?