Assassin's Creed: Valhalla

ObserwujMam (28)Gram (8)Ukończone (15)Kupię (6)

Assassin's Creed: Valhalla - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:10 listopada 2020
Premiera polska:10 listopada 2020
Producent:Ubisoft
Wydawca:Ubisoft
Dystrybutor:Ubisoft Polska
Gatunek:Akcja

Fabuła

Akcja Assassin's Creed: Valhalla rozpoczyna się w momencie, gdy jej główny bohater/główna bohaterka o imieniu Eivor bierze udział w biesiadzie. W jej trakcie jego/jej rodzinny klan zostaje zaatakowany przez okrutnego wikińskiego watażkę, Kjotve. W wyniku ataku ginie cała rodzina Eivor. Protagonista/protagonistka ucieka przed śmiercią z pomocą Sigurda, syna lokalnego króla.

Kilkanaście lat później Eivor mści się na oprawcy rodziny, a potem postanawia, że w Skandynawii nie znajdzie nic dla siebie. Że jego/jej ambicje są znacznie bardziej dalekosiężne. W efekcie wyrusza do Anglii, uczestnicząc w słynnych atakach wikińskich, do jakich dochodziło w dziewiątym wieku naszej ery. Właśnie wtedy rozgrywa się główny wątek fabularny Assassin's Creed: Valhalla.

Po dotarciu do brzegów Anglii, Eivor musi zmierzyć się z królestwami Wessex, Nortumbrii, Wschodniej Anglii oraz Mercji. W każdym protagonista/protagonistka szuka sojuszników, spotykając m.in. synów słynnego Ragnara Lothbroka, który stworzył, a potem prowadził do boju Wielką Armię Pogan.

Eivor, na swojej drodze do celu, walczy m.in. ze słynnym królem Wessex, Alfredem Wielkim - jednym z najwybitniejszych królów w historii Anglii. Po swojej stronie bohater/bohaterka ma jednak bardzo ważnego sojusznika - Ukrytych, czyli starożytne bractwo asasynów, które poznaliśmy w wielu innych odsłonach cyklu Assassin's Creed. Bractwo mierzy się tu z Zakonem Starożytnych, czyli późniejszymi Templariuszami.

W Assassin's Creed: Valhalla istotną rolę odgrywa też wątek toczący się w czasach nowożytnych. W tej opowieści obserwujemy losy Layli, czyli kobiety, z którą mieliśmy też do czynienia w Assassin's Creed: Origins oraz Assassin's Creed: Odyssey. Valhalla stanowi w tym przypadku swoistą kontynuację.Tryby rozgrywki

Assassin's Creed: Valhalla przeznaczone jest wyłącznie dla jednego gracza. Projekt studia Ubisoft nie oferuje żadnej formy potyczek wieloosobowych. Główny wątek fabularny pochłania około 40 godzin wolnego czasu gracza, a odkrycie wszystkich sekretów to nawet ponad 100 godzin.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 857 razy   ●   zmienił(a): 462756 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?