Wasteland 3

ObserwujMam (2)Gram (3)Ukończone (1)Kupię (0)

Wasteland 3 - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:28 sierpnia 2020
Premiera polska:28 sierpnia 2020
Producent:inXile entertainment
Wydawca:Deep Silver
Dystrybutor:Koch Media Polska
Gatunek:RPG / Strategiczna

Fabuła

Wasteland 3 prezentuje wydarzenia, które są kontynuacją fabuły z poprzedniej części serii, Wasteland 2. Wcielamy się w zupełnie nową parę Strażników, których kreujemy samodzielnie na samym początku gry.

Wasteland 3 rozpoczyna się w momencie, gdy z suchej i bardzo pustynnej Arizony przenosimy się do zupełnie innego, mroźnego i skutego lodem Kolorado. Tam mamy dogadać się z niejakim Patriarchą – władcą całego stanu. W zamian za wykonanie pewnego zadania pomoże Arizonie zasobami oraz zapasami m.in. jedzenia, ponieważ nasza rodzinna kraina ledwo zipie.

Na miejscu okazuje się, że celem Strażników jest pojmanie trójki dzieci Patriarchy - niesubordynowane potomstwo związało sojusze z różnymi lokalnymi gangami celem odsunięcia despotycznego ojca od władzy. W trakcie eksploracji Kolorado nawiąże z nami kontakt dawna znajoma (dla graczy, nie zaś nowego pokolenia Strażników) - Angela Deth. Okazuje się, że przeżyła starcie w Arizonie i teraz, wraz z kilkoma pomagierami, organizuje się właśnie w naszej okolicy.

Gdy cała rodzina Patriarchy będzie pod naszym kluczem (lub gryzła kwiatki od spodu) następuje decydująca kwestia: sprzymierzenie się z Angelą celem wywołania przewrotu w Kolorado, albo pozostania przy Patriarsze - zgodnie z umową.Tryby rozgrywki

Wasteland 3 to reprezentant gatunku klasycznych cRPG-ów z rzutem izometrycznym kamery i turowym modelem walki. Głównym założeniem jest to, że realizujemy fabułę poprzez wykonywanie zadań głównych, okazjonalnie poświęcali czas na rozwój drużyny poprzez zadania poboczne.

Gracz kontroluje drużynę złożoną maksymalnie z sześciu postaci, w której muszą znaleźć się dwie samodzielnie stworzone (więcej o tym procesie przeczytasz w sekcji poradnika Kreator postaci), a także dwaj inni Strażnicy rekrutowani u sierżanta Greatskiego w naszej siedzibie. Ostatnie dwa sloty wypełniają tzw. towarzysze, których możemy poznawać po drodze.

Punkty doświadczenia potrzebne do zdobywania kolejnych poziomów bohaterów zdobywamy zarówno podczas realizacji misji, a także – a może przede wszystkim – w trakcie potyczek z oponentami.

Kiedy oponenci już nas zauważą lub jako pierwsi wykonamy atak, na teren nakładana jest siatka złożona z kwadratów – każdy z nich reprezentuje jeden punkt akcji. Poruszanie się, wykonywanie interakcji itd. uzależnione jest od tego, ile PA mamy u każdej z postaci osobno. Dzięki rozwijaniu pewnych umiejętności kosztem innych możemy liczbę PA zwiększać lub też trzymać ją na standardowym poziomie. Ataki wymagają takiej ilości punktów akcji, jaka jest im przypisana – jeden pistolet może do wystrzału potrzebować trzech, a drugi już czterech etc.

Eksplorując świat nie jesteśmy ograniczeniu już turami.

Posiadane wyposażenie możemy ulepszać za pomocą znajdywanych modyfikacji – na każdą broń możemy nałożyć tłumik, zmienić magazynek, wymienić lufę i element pod lufą; podobnie ze zbroją.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 242 razy   ●   zmienił(a): 116815 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?